Reklāma

Ķīnā veidotās videokartes spēj sastādīt konkurenci vien 10 gadus vecai Nvidia grafiskajai kartei

Jaunākie raksti

Kādu viedtālruni izvēlēties skolēnam 2022. gadā?

Kad jāsāk rakstīt par skolēniem draudzīgajiem viedtālruņiem, ir skaidrs, ka draiskā vasaras, atvaļinājumu un brīvlaiku sezona iet uz beigām....

Latvija ievērojami apsteidz Igauniju mikroģenerācijas attīstības tempos

Elektrības ražošana, izmantojot saules enerģiju, Latvijā turpina attīstīties ārkārtīgi straujiem soļiem, turklāt mikroģenerācijas (pašražošana mājsaimniecībās) attīstības tempi Latvijā patlaban...

Tesla pārstāvji Kanādā tiekas ar valdības ministru, cenšoties vienoties par rūpnīcas celtniecību

Elektroauto ražotāja Tesla pārstāvji Kanādā tikušies ar valsts zinātnes, inovāciju un industriju ministru Fransuā-Filipu Šampanju (Francois Phillipe Champagne), lai...

BMW M divīzija testē elektroauto ar četriem elektromotoriem

Vācu autoražotāja BMW M divīzija pamazām gatavo savu pirmo elektroauto un notiek dažādi izmēģinājumi - šobrīd aktuālie "i4 M50"...

Samsung nākamajā gadā pārtrauks DDR3 atmiņu ražošanu

Samsung paziņojis par DDR3 atmiņu ražošanas pārtraukšanu jau 2023. gada nogalē. Šobrīd vairums izmanto DDR4 operatīvās atmiņas un jau...

Pirms diviem gadiem Ķīna paziņoja par to, ka visām elektroniskajām iekārtām, kuras tiek izmantotas valsts darbības nodrošināšanai, jābūt ražotām tikai pašā Ķīnā, un tam bija dots termiņš līdz šī gada beigām. Kad tā beigas strauji tuvojas, ir parādījusies informācija par valsts veidotu videokarti, kas jaudas ziņā līdzinās 10 gadus vecai Nvidia grafiskajai kartei.

Paralēli joprojām notiek gan procesoru, gan videokaršu attīstībai, lai realizētu šo mērķi, un izskatās, ka kopumā to būs izdevies realizēt. Taču pirmie noplūdušie jaudas salīdzinājumi atklāj visai jautru ainu tieši veiktspējas ziņā. Piemēram, grafiskās kartes Glenfly Arise-GT-10C0 jauda līdzinās Nvidia GT 630 modelim, kas tika izlaists 2012. gadā. Tāpat Ķīnas ražojums joprojām ir aprīkots ar DVI pieslēgvietu, kas principā vairs nav aktuāla.

Tas ir labs pierādījums tam, cik tālu šādu produktu attīstībā ir tikusi Ķīna, neskatoties uz sev pieejamajiem resursiem. Kā arī skaidrs, ka šobrīd, izmantojot attiecīgos procesorus un videokartes, nevarēs darbināt prasīgas programmas, un iekārtas tīri noderēs dažādiem administratīvajiem darbiem ar dokumentiem.

Avots: eTeknix

Būs interesanti pasekot informācijai, ja tāda būs pieejama, tieši no 2023. gada sākuma, kāds ir ikdienas darbs ar šīm Ķīnā ražotajām iekārtām. Taču jāatceras, ka tas skar valsts sistēmu nevis privāto sektoru.

AvotseTeknix

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Biteme
03.08.2022 09:35

Kas cits krieviem atliks…

Krotow
03.08.2022 18:51

Kā valsts dzelžus taisa tikai to kur izdevies sekmīgi nospert ne tikai dzelža uzbūves dokumentus, bet arī visu tehnoloģisko procesu. Kas jaunākās paaudzes liela blīvuma čipu ražošanai ir gana sarežģīts.

Elektriķis
04.08.2022 07:57

“Ķīnā veidotās videokartes spēj konkurēt vien ar 10 gadus vecu Nvidia grafisko karti” – šāds būtu virsraksta latviskais variants, īsāks, bez “sastādīšanas”. Sastāda kartupeļus.

Kursors.lv
04.08.2022 08:41
Reply to  Elektriķis

Jā, šādi tiešām būtu labāk.

nospam
04.08.2022 09:13

Nevajag skatīties uz ķīnu – Intelam arī neiet diži gludi ar tām grafenēm. Viss skaisti ir tikai teorijā uz skatuves priekš investoriem…
Bet tie recenzetāji kas ir saņemusi kādus paraugus realitatē tur ir bēdu ieleja, ikdienā ar tādu dzīvot būtu neiespējami.

Tāpēc saku, ka varbūt 2025 gada līnijā(pēc 3 vai pat 4 reālām karšu paaudzēm) intel būs pieslīpejusi un viņu grafenes būs stabili lietojamas no dzelšu un no programmatūras līmeņa.

Tomēr nvidijai un amd ir desmitiem gadu zem jostasvietas, tas nav tik vienkārši – paņemt rasejumu(vai noskenēt un nokopēt konkurentu produktu), izgriezt, uzlodēt visu un ies.

bobis
06.08.2022 08:17

Nekas neliedz kinietim nopirkt musdienigu planseti arzemes, aizvest to uz Kinu un izjaukt to pa detalam.

Reklāma