Reklāma

Huawei Watch GT 3 Pro glītā viedpulksteņa apskats

Jaunākie raksti

Masks apgalvo, ka pilnībā uzkrauts Semi kravas auto ar vienu uzlādi nobraucis 800 kilometrus

Elektroauto ražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks apgalvo, ka elektriskais Semi kravas auto nupat testos veicis 500 jūdzes jeb 800...

Sanfrancisko policija varēs izmantot robotus aizdomās turamo likvidēšanai

Attīstoties tehnoloģijām, palielinās to jomu skaits, kur var izmantot robotus. Sen jau garām tie laiki, kad mašīnas tika nodarbinātas...

Consumer Reports tehnisko problēmu dēļ vairs neiesaka iegādāties Ford Mustang Mach-E elektroauto

Izdevuma Consumer Reports (CR) publicētajā auto uzticamības aptaujā (Auto Reliability Survey) norādīts, ka izdevums vairs neiesaka iegādāties elektrisko Ford Mustang Mach-E,...

Brazīlija pieņem likumu, lai padarītu kriptovalūtu par likumīgu norēķinu līdzekli

Neskatoties uz visai nestabilo situāciju kriptopasaulē, šķiet, ka Brazīlija nolēmusi sekot Salvadoras piemēram un atļaut maksājumus ar kriptovalūtām. Par...

Eufy drošības kameras bez lietotāja ziņas sūta datus uz nedrošiem serveriem

Atklājusies visai nejauka informācija par Eufy drošības kamerām, kas nemaz nav tik drošas, jo kameras nedroši sūta datus uz...

Gandrīz neticami, bet Huawei ir šoreiz noturējis sevi rokās, lai ar Pro apzīmētā viedpulkstenī nesabāztu iekšā nekam nevajadzīgas iespējas. Watch GT 3 Pro izdevies izvairīties no tādām nevienam nevajadzīgām papildu iespējām kā Wi-Fi savienojumus un e-SIM, kas varbūt kādam arī patiktu, bet e-SIM atbalstu jāmeklē pie sakaru operatoriem un tiem tikai tagad izdevies sadraudzēties ar Apple Watch e-SIM iespēju.

Huawei Watch GT 3 Pro ir patīkams vidējais aritmētiskais – pulkstenis ir saprātīgos izmēros, tam ir piemeklēti lieliski materiāli un ražotājam beidzot izdevies sakopt HarmonyOS, kas iepriekš pat tādās salīdzinoši vienkāršās ierīcēs kā pulksteņos bija visai niķīga operētājsistēma.

Tehniskā specifikācija

 • Operētājsistēma: HarmonyOS 2
 • Aizsargstikls: safīra aizsargstikls
 • Korpusa materiāls: titāns (korpuss, siksna) un keramika (aizmugurē), bet ir arī pieejams keramikas modelis
 • Izmēri: 46 mm x 46 mm x 10.9 mm, der plaukstas locītavai ar apkārtmēru aptuveni 140 – 210 mm
 • Ekrāns: 1.43 collas 466 x 466, PPI 326, AMOLED ar Always On
 • Svars: 54 g (bez siksniņas)
 • Izturība: ūdensizturīgs (līdz 30 metriem), IP68
 • Akumulators: aptuveni 14 diennaktis, bezvadu uzlāde
 • Atrašanās vieta: GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS
 • Ielādējamas kartes: ir
 • Sensori: sirdsdarbības, barometrs, SpO2, kompass, ādas termometrs, akselerometrs
 • Savienojumi: Bluetooth 5.2, NFC, skaļrunis + mikrofons
 • Krāsas: pieejams ar ādas, silikona vai metāla siksniņu
 • Cena: ap ap 410 eiro ar ādas siksniņu vai ap 450 eiro ar titāna siksniņu

Izskats un uzbūve

Apskatam saņemts Watch GT 3 Pro Titanium versijā, kas laikam būtu mana pirmā izvēle, ja vien lietotājs daudz neaizraujas ar sportu. Titāna pulksteņa versija ir ar metāla siksnu, kas padara to visai vāji pieregulējamu garumā. Attiecīgi pulkstenis ne vienmēr ideāli pieguļ pie ādas sportošanas laikā. Ja patīk izkustēties, tad labāk meklē kādu citu siksniņu ar plašākām regulēšanas iespējām. Tā laikam ir vienīgā iebilde pret Watch GT 3 Pro tieši titāna izpildījumā.

Visādi citādi Watch GT 3 Pro ir tieši tas, ko var gaidīt no augstvērtīga viedpulksteņa, turklāt šoreiz pulkstenis nav nepamatoti biezs, kā tas bija Watch 3 Pro (bez “GT” nosaukumā) modelī. Watch 3 Pro bija 14 mm biezs, kas nebija diez ko ērti.

Watch GT 3 Pro vadība nodota skārienekrānam, pogai un rotējošam 3D tā dēvētajam kronim. Pogas darbība ir pielāgojama, pēc noklusējuma tā izsauc sportošanas iespējas, kas arī ir visai loģiska izvēle. Pogas un skārienekrāns darbojas vienkārši izcili, te ne ko pielikt, ne atņemt.

1.43 collu AMOLED ir ļoti spilgts, tas varētu aptuveni atbilst pagājušā gada viedtālruņu flagmaņu ekrānu spilgtumam. Watch GT 3 Pro ekrāns ir perfekti atsaucīgs uz skārieniem, tam nav izteiktu atspīdumu vai kādu citu problēmu.

Sensoru klāsts Watch GT 3 Pro ir gana plašs, te atradīsim standarta sportam un ikdienai nepieciešamos sensorus, GPS, SpO2 un arī iespēju mērīt ādas temperatūru.

Vēl viens patīkams Watch GT 3 Pro pluss ir īstena Qi bezvadu uzlāde, attiecīgi varēsi pulksteni lādēt ar jebkuru Qi lādētāju vai pat lādēt ar viedtālruņu reverso bezvadu uzlādi.

HarmonyOS 2

HarmonyOS ir ļoti ātra operētājsistēma, tā perfekti reaģē uz skārieniem, viss ir loģiski izkārtots. Vismaz man HarmonyOS atgādina miksu starp iepriekš Huawei izmantot Lite OS un Apple Watch saskarni. Pulksteņa saskarne izskatās ļoti pārdomāta, tajā apmaldīties īsti nevarēsi.

Watch GT 3 Pro kaut kā vismaz reklāmas materiālos liek uzsvaru uz niršanu ar šo viedpulksteni un arī golfa spēle netiek reklāmā smādēta. Interesanti, ka Watch GT 3 Pro saskarnē nepiedāvā bloķēt ekrānu, lai ar pulksteni dotos peldēt, vecākiem Huawei pulksteņiem ekrāna bloķēšana bija pieejama, pavelkot ar pirkstu no ekrāna augšas uz leju. Patestēju pulksteni ar slapju ekrānu, un izskatās, ka ekrāns vairumā gadījumu nereaģē uz ūdens pilēm. Ekrāns arī atpazīst skārienus, kad uz tā ir ūdens piles.

Watch GT 3 Pro varēsi izmantot pat balss zvaniem, pulkstenim ir iebūvēts skaļrunis un mikrofons. Šai iespējai gan neesmu atradis ikdienas pielietojumu, bet arī iepriekš ar citu ražotāju viedajiem pulksteņiem nesadūšojos uz ielas kliegt rokas virzienā. Skaļrunis nāk talkā arī sportošanas laikā, pulkstenis tev bļaus virsū visādus datus par ātrumu un sirdsdarbību.

Watch GT 3 Pro piedāvā ļoti plašu klāstu ar digitālajām ciparnīcām, bet te jārēķinās, ka absolūts vairums ciparnīcu ir par maksu. Ciparnīcu cenas ir no 0.49 eiro līdz nepilniem 5 eiro. Var jau piemeklēt kādu jēdzīgu bezmaksas ciparnīcu, bet šie bezmaksas prieki ir ierobežotā skaitā. Watch GT 3 Pro ir arī App Gallery lietotņu veikals, kurā atradīsi pāris visai dīvainas lietotnes pulkstenim.

Ar HarmonyOS gan ir jārēķinās, ka dažas iespējas atstātas tikai sadarbībai ar Huawei viedtālruni, kā arī vismaz šobrīd netiek piedāvāta iespēja Watch GT 3 Pro pievienot maksājumu karti bezkontakta norēķiniem, bet šis varētu būt mūsu atrašanās vietas ierobežojums, nevis HarmonyOS pulksteņa nesaderība ar cita ražotāja viedtālruni.

Akumulators

Viedpulksteņa režīmā ar savienotu viedtālruni Watch GT 3 Pro izdzīvo ilgi, pat ļoti ilgi. Tiešām vari tuvoties solītajām 2 nedēļā. Vērtēju, ka diennakts laikā Watch GT 3 Pro notērē aptuveni 6% enerģijas.

Sportošanas laikā akumulators tiek vairāk paplucināts, bet tāpat ar iespējotu GPS varēsi bez raizēm sportot vismaz trīs reizes nedēļā pa pusotrai vai divām stundām un lādēt Watch GT 3 Pro tikai uz nedēļas beigām. Aptuveni stundas velobraukšana ar GPS noēd 5%…7% no enerģijas. Šis ir lielisks rādītājs, Apple te pat tuvumā nestāv.

Kā jau minēju, Watch GT 3 Pro akumulatoru var lādēt ar līdzi doto uzlādes ierīci vai no jebkuras Qi lādēšanas ierīces. Cietā metāla siksna gan te var patraucēt, bet lādēt var arī ar viedtālruņa reverso bezvadu uzlādi.

Sportošana

Watch GT 3 Pro pašreklāmā uzsver niršanu un golfa spēli, kas man īsti nebija pa ceļam pulksteņa izmēģināšanas laikā.

Tiek solīts, ka Watch GT 3 Pro ir vairāk nekā 100 dažādu sportu sekošanas režīmi. Iespējams, ka tā arī ir, turklāt galveni režīmi nu piedāvā arī informāciju par atpūtu pēc sporta. Skrējējiem ir 13 dažādi iesācēju, tauku dedzināšanas un HIIT režīmi, kas būtu uzskatāmi par iebūvētu treneri ar visām balss norādēm.

Health lietotnē viedtālrunī iespējams arī sagatavot pašam savus treniņu plānus, kas uzreiz ir pieejami pulkstenī.

Sākotnēji šķita, ka metāla siksna radīs problēmas ar sirdsdarbības precīzu nolasīšanu, bet vismaz velobraukšanas laikā tā nebija liela problēma. Skrējējiem rokas kratās daudz vairāk, tad gan būtu jāskatās uz kādu precīzāk regulējamu siksniņu.

Watch GT 3 Pro tie solīta arī iebūvēta elektrokardiogramma, bet tā nav pieejama visās valstīs. Tā vien izskatās, ka mums tā vismaz pagaidām iet gar degunu, bet apskata tapšanas laikā Watch GT 3 Pro atbalsta lapā nav vēl izvietota informācija par valstī, kur ECG ir vai būs pieejama.

Huawei TruSeen™ 5.0+ sensors nodrošina precīzu optisko sirdsdarbības nolasīšanu un SpO2 datus.

Visai skumīgs skats ir uz savienotajiem sportošanas servisiem sporta datu uzkrāšanai un analizēšanai. Šobrīd Huawei piedāvā Health lietotnē tikai Adidas running un Komoot. Kā jau vēsta nosaukums, Adidas running ir vairāk paredzēts skrējējiem, kamēr Komoot spēkus koncentrē uz velobraukšanu. Datus uz savienotajiem servisiem nākas sinhronizēt manuāli.

Kopumā teiktu, ka sākumā biju visai skeptisks pret Watch GT 3 Pro un sportošanu ar metāla siksnu, bet nav nekādas vainas. Skrējējiem gan derētu piemeklēt kādu precīzāk regulējamu siksnu. Velobraucējiem un ziemas skrējējiem jāņem vērā, ka cimds var pagrozīt tā dēvēto kroni, tad mainās ekrānā redzamais saturs, kas ir tālu no ideāli.

Nobeigumā

Watch GT 3 Pro noteikti ir superīgs dzelzis ar ātru un atsaucīgu operētājsistēmu, bet ir jāņem vērā, ka ir savi BET, kas saistāmi ar HarmonyOS un Huawei viedtālruņu sadarbību, kā arī ar to, ka pie mums ne visas pulksteņa iespējas ir aktīvas.

Pieļauju, ka Watch GT 3 Pro uzbūvē pat izmantoti pārāk labi materiāli, kas pamatīgi sadārdzina pulksteni. Watch GT 3 Pro ir vienā cenā ar Apple Watch Series 7 45 mm, kas iPhone lietotājus noteikti virzīs Apple Watch virzienā. Pat Apple Watch SE 44 mm ar GPS un LTE ir lētāks par Watch GT 3 Pro.

Android pasaulē arī ir maz viedo pulksteņu, kas ir Watch GT 3 Pro cenā, ja vien neskatāmies uz pašiem dārgākajiem Garmin un Suunto sporta pulksteņiem. Watch GT 3 Pro gan vairāk gribētos dēvēt par viedpulksteni ar sporta iespējām, kamēr Garmin un Suunto ir sporta pulksteņi ar kādu viedāku iespēju.

Kopumā – Watch GT 3 Pro ir visai foršs, bet arī nešķīsti dārgs.

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Prusljix
26.07.2022 17:05

Vai uzlabojumi tiešām ir tik lieli, lai prasītu gandrīz 3x lielāku cenu kā par GT PRO 2? Starp citu- GT 2PRO bija/joprojām ir lielisks viedpulkstenis. Safīra stikls ir ļoti labs

Ainārs
27.07.2022 11:56

Glīts jau ir, bet jēga maksāt 2x vairāk kā par GT3 nav. Izskatīgi pulksteņi ar lielisku akumulatora darbību, bet funkcionalitāte joprojām pieklibo. Beidzot vismaz var atbildēt uz ziņām, bet joprojām nav citiem ražotājiem tik pašsaprotamu lietu, kā, piemēram, automātiskā treniņa uzsākšana (pēc 20 min iešanas paziņojums vai uzsākt iešanu neskaitās, braukšanu ar riteni vispār nedetektē), automātiskā pauze / resuma treniņiem, iespēja jēdzīgi sinhronizēt treniņus ar citām sporta lietotnēm, miega izsekošana ir fiktīva (un, jā, citiem ražotājiem, piemēram, Fitbit tā ir kudiš labāka). GT3 sērajai gan ir ļoti precīzi sirdsdarbības mērījumi.

Čiekurs
28.07.2022 08:12
Reply to  Ainārs

A ko cilvēki dara ar to miega info? Ja es naktī guļu sūdīgi, vai arī cik stundas nogulētas, es no rīta labi apzinos. Tāpat arī, ja esmu gulējis labi. Bet nav jau tā, ka es tur baigi kko varu ietekmēt pēc tā, ko pulkstenis man pasaka. Kur āķis?

Par automātisko treniņa uzsākšanu. Kur problēma to vienkārši ar pāris pogu spiedieniem izdarīt pašam? To kā apgrūtinājumu es varētu saprast vienīgi, ja ir vēlēšanās reģistrēt katru rumpja kustību.

Ainārs
28.07.2022 11:54
Reply to  Ainārs

Arī Samsung pulksteņi ļoti labi reģistrē treniņus automātiski. Problēma tur, ka ar velo pārvietojos gan atpūtas, gan izklaides, gan sporta braucienos regulāri un, ja katru reizi nebūtu jāspaida pulkstenis, būtu daudz, daudz ērtāk. Ja citi to var, kādēļ, lai Huawei nevarētu? Par iešanu tas būtu vēl ērtāk. Vai tad šis nav viens no iemesliem, kādēļ vispār tiek pirkti šie pulksteņi – lai reģistrētu katru fizisko aktivitāti? Bet tracinošāk par treniņa nedektēšanu ir auto pauzes trūkums – piemēram, tūrisma braucienos ar velo ir daudz apstāšanās vietas apskates objektiemm, sviestmaizes rīšanai utt. un manuāli pauzēt tiešām piemirstas (tas arī ir neērti), līdz… Read more »

Kristaps
28.07.2022 01:05

Nu nez, Apple Watch dizains ir briesmīgs – labāk Huawei. Man ir Honor Magic Watch 2 kas ir lielisks pulkstenis (ir radniecisks GT2)

Karloss
28.07.2022 12:47

Pulkstenis ir lielisks, gan nostrādāts, gan elegants, varbūt sportošanas maniakiem īsti neder, tur citi zīmoli labāki, šis drīzāk kā lietderīgs dzīves aksesuārs. Tomēr mīnusi- ECG nestrādā (par tādu ciparu tam ir jābūt, principa pēc), nav s-sim, kas ļauj neņemt līdzi telefona kluci, bet pats galvenais- nav bezkontaktu maksājumu..21 gs tomēr šai funkcijai ir jābūt.

Mārtiņš
17.11.2022 19:58

Vai kāds var pateikt kāpēc es GT3 Pro pulkstenī nesaņemu Whatsapp un citus paziņojumus? Tikai telefona zvanus.

Reklāma