Web Analytics
More
  Reklāma

  IKEA uzsāk piegādes uz mājām ar pasaulē pirmo saules enerģijas kravas velosipēdu

  Jaunākie raksti

  Šodien, 30. jūnijā, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā IKEA uzsāk tiešsaistes pasūtījumu piegādes uz mājām, izmantojot kravas velosipēdu, kas darbojas ar tīru saules enerģiju. Tas ir pasaulē pirmais šāda tipa kravas velosipēds, un IKEA ir pirmais zīmols Baltijas valstīs, kas testē šo inovāciju.

  Saules enerģijas kravas velosipēds IKEA sniegs ilgtspējīgu transportēšanas risinājumu. Tas samazina CO₂ emisijas par 95 % salīdzinājumā ar kravas mašīnām un par 65–70 % salīdzinājumā ar citiem tirgū pieejamiem kravas velosipēdiem.

  Reklāma

  “Ilgtspēja ir viens no IKEA pamatprincipiem un stratēģiskajiem virzieniem. Tas ir mūsu mērķis visās  uzņēmuma darbības jomās, sākot no produktu izstrādes līdz atbildīgai resursu izmantošanai un ikdienas procesiem. Mūsu mērķis – videi draudzīga uzņēmējdarbība – nosaka arī mūsu darba principus un iekārtu izvēli. Tāpēc meklēt videi draudzīgas inovācijas pēdējā preču piegādes posmā bija loģisks solis. Piegādājot pasūtījumus ar saules enerģijas kravas velosipēdu, mēs ne tikai rūpējamies par tīrāku vidi, bet varam arī vieglāk pārvietoties pilsētas centrā un būt pieejamāki vēl vairāk cilvēkiem,” saka Mindaugas Černius, IKEA Preču aprites nodaļas vadītājs Baltijas valstīs.

  Šajā sezonā daļa no IKEA tiešsaistes veikalā iegādātajiem pasūtījumiem ar svaru līdz 30 kg 10 km rādiusā no IKEA Viļņas veikala tiks piegādāti ar saules enerģijas kravas velosipēdu. Maksimālais pārvadājamais svars ir 150 kg. Gandrīz 60 % no IKEA produktu klāsta tagad būs iespējams pārvadāt “zaļi”. Tas nodrošinās lielāku elastību un sniegs iespēju klientiem dot savu ieguldījumu vides aizsardzībā.

  Pašuzlādējošās ierīces ir mūsu nākotne

  Saules enerģijas kravas velosipēdu SunRider ir radījis Nīderlandes uzņēmums “Need The Globe B.V.”, kas viens no pirmajiem attīsta šo virzienu Eiropā. Tā mērķis ir izveidot ekonomiku, kas nebalstās uz fosilo degvielu, un panākt, ka pēc iespējas vairāk cilvēku brauc ar velosipēdiem, kuru akumulatori tiek uzlādēti ar tīru enerģiju.

  “Pāreja uz elektriskajiem transportlīdzekļiem ir devusi daudzsološus rezultātus ceļā uz globālajiem nulles emisiju mērķiem. Taču šobrīd lielāko daļu enerģijas akumulatoru uzlādei joprojām iegūst no fosilā kurināmā, tādējādi aizvien radot CO₂ emisijas. Šis saules enerģijas kravas velosipēds ir unikāls ar to, ka tā akumulatoru autonomi uzlādē tīra saules enerģija. Ikdienā saules paneļi nodrošina vidēji 65–70 % no piegādēm nepieciešamās enerģijas, bet saulainās dienās – līdz pat 100 %,” saka viens no kravas velosipēda radītājiem Kriss van Hauts (Chris van Houdt).

  Viņaprāt, saules enerģijas izmantošana furgoniem, vieglajām automašīnām, ēkām, velosipēdiem turpinās pieaugt. Nākotnē arvien vairāk izmantos saules paneļus, kas lielākoties vai vismaz daļēji uzlādēs akumulatorus ar tīru enerģiju.

  “Nodrošināt ilgtspējīgus un rentablus risinājumus preču piegādes posmā, vienlaicīgi apmierinot klientu vēlmes, ir izaicinājums. Uzņēmumi meklē efektīvākus un videi draudzīgākus loģistikas un transportēšanas pakalpojumus. Saules enerģijas kravas velosipēds sniedz ilgtspējīgu transportēšanas risinājumu, samazina fosilās enerģijas patēriņu, un ir solis pretim pašuzlādes ierīču lietošanai nākotnē. Turklāt tā var uzlabot mobilitāti pilsētas centrā un vieglāk novietot automašīnas. Neatkarība no elektrotīkla vai bateriju nomaiņas, padara velosipēda lietošanu pavisam vienkāršu,” saka Kriss van Hauts.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  15 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  30.06.2022 23:20

  Viss ir forši, bet jāatrod vēl kādu, kas ar to velosipēdu gribēs braukt! Kaut kā neredz daudz Bolt un Wolt kurjerus ar velo. Ja nu vienīgi kāds velo sportists tādā veidā trenēs fizisko formu.

  Biteme
  30.06.2022 23:50
  Reply to  Skābene

  Tiklīdz būs ierobežojumi smirdauto iebraukšanai kādos pilsētas apgabalos, tā šādi kravas velo savairosies lielā ātrumā. Tagad par šāda cenu nopērk ICE dranduļetu, kas pirkuma brīdī ir lētāks un vēl paliek uzturēšanai.

  Skābene
  01.07.2022 08:20
  Reply to  Biteme

  Es uz to skatos caur darbinieka prizmu. Ja tu esi mēbeļu piegādātājs un tu ar to pelni naudu, tad ar velo tu ne vella nenopelnīsi. ICE vai EV busu piekrauj pilnu un izvadā max daudz kravas un nopelni naudu, turklāt tev ir puslīdz komfortabli darba apstākļi, nelīst lietus uz galvas, nekrīt sniegs, ir kondicionieris. Te sanāk, ka pa visu dienu min pedāļus un aizved labi ja 1/3 daļu no tā, ko ar busu vienā piegājienā. Cik tev beigās maksās piegāde, jo algu taču gribēsies tādu pašu kā braucot ar busu, ja ne augstāku, ja darbs kļūs fiziski smagāks. Ja aizliegs braukt ar auto, tad visticamāk IKEA varēs izīrēt tos velosipēdus priekš idiotiem, kas dzīvos pilsētā, jo būs grūti atrast kādu, kas gribēs visu cauru gadu vadāt mēbeles ar velosipēdu. Vai arī tas būs pakalpojums, ko varēs atļauties tikai bagātie!

  Biteme
  01.07.2022 08:55
  Reply to  Skābene

  Nevajag jau lielizmēra mēbeles vest ar velo, tāpat kravas lielveikalam. Kravas velo ir labs piegādes risinājums mazajiem – vienas ģimenes – veikaliem, kur piegādes vienība var būt kaste vai divas – un tad viens šāds velo viena brauciena laikā apgādā vairākus veikalus.

  Ir dažādi veidi, kā plānot pilsētas. Var būvēt daudzstāvenes un visi iet iepirkties lielveikalos, un var būt mazstāvu apbūve ar daudziem mazajiem veikaliem.

  Ja mēs dzīvojam cilvēkpūznī ielas malā, kam garām augu dienu brauc auto un pērkam pienu no Polijas – jā, piegāde ar velo neizklausās vajadzīga. Piem. cilvēkiem kas dzīvo būrīšos Dienvidu tilta galā, kur gar logu iet estakāde – nu, priekš kam ar velo?

  Skābene
  01.07.2022 10:02
  Reply to  Biteme

  IKEA ir mēbeļu veikals, kas piedāvā velo piegādes, nevis ģimenes konditoreja, kas izvadā smalkmaizītes! :)

  KKTK
  01.07.2022 12:31
  Reply to  Skābene

  It kā jā, bet manā statistikā no IKEA kaut ko tiešām tikai auto liekamu esmu vedis mājās tikai kādā 1 no 6 apmeklējuma reizēm.

  bobis
  01.07.2022 10:41
  Reply to  Biteme

  Tadu irobezojumu nekad nebus, jo tad CSDD paliks bez darba.

  Biteme
  01.07.2022 11:57
  Reply to  bobis

  Hellō…paskaties, kas notiek pasaulē….cilvēki saprot, ka elpot atgāzes ir ne vien riebīgi, bet arī bīstami. Un strādā pie dūmiņauto skaita vai vismaz to koncentrācijas samazināšanas vietās, kur daudz gājēju. Teiksim, pilsētas centrā auto sastrēgumi ir nevis norma, bet nolaidība un aplamība.

  Un CSDD bez darba nepaliks – elektriskajiem auto tāpat ir jāveic reģistrācija, TA u.c. saistītās darbības.

  Skābene
  01.07.2022 15:09
  Reply to  Biteme

  Ja jau ar tām atgāzēm ir tik briesmīgi, tad kāpēc vēl neviens nav nomiris, cepot omleti uz gāzes plīts un kāpēc nav aizliegti gāzes grili un cepeškrāsnis? :)

  Krotow
  01.07.2022 13:28
  Reply to  bobis

  Kur tad nepaliks? Varbūt beidzot sāks aplasīt ķertus skūteristus, kas brauc pālī vai pa 3 uz viena skūtera.

  Rudolfs
  01.07.2022 09:33
  Reply to  Skābene

  Nezinu kur skaties, bet centrs pilns ar Wolt/Bolt velokurjieriem.

  Skābene
  01.07.2022 10:06
  Reply to  Rudolfs

  Man tikai vienu reizi ir trāpījies kurjers ar velo, un tas pats kebabu veda 50 minūtes, atveda jau aukstu. Tie, kas ved ar mašīnām, parasti atved siltu.

  bobis
  01.07.2022 10:37

  Velosipedu galvenokart brauka lai uzturetu fizisko formu, piemeram tapat ka kratina zurka uz ritenisa skraida.

  Biteme
  01.07.2022 11:54
  Reply to  bobis

  Da beidz. 5-10km pa Rīgu ir ideāli piemērots attālums velo. Piecīti var ar kājām aiziet, bet kopumā dēļ tāda attāluma nav vērts auto kurbulēt – ar velo vietumis būs pat ātrāk, kā ar auto. Kamēr automobilisti sēž sastrēgumos, velo jau sen gabalā vai pat galā.

  KKTK
  01.07.2022 12:34
  Reply to  bobis

  Un cik % vēlētos nedaudz viegli nodarboties ar sportu, ja tas neko nemaksātu? Ne tikai nemaksātu, bet arī ietaupītu laiku?

  Reklāma