Rimac piesaista pusmiljardu eiro elektroauto komponentu izstrādei un ražošanai

2

Elektroauto ražotājs Rimac paziņojis, ka uzņēmumam izdevies piesaistīt pusmiljardu eiro lielas investīcijas, lai attīstītu augstas veiktspējas elektroauto detaļu izstrādi, kā arī šīs daļas pēc tam ražotu. Horvātu veidotais uzņēmums izstrādājis arī pats savas elektriskās mašīnas, tomēr pēdējo pāris gadu laikā Rimac zīmols vairāk specializējas tieši dažādu elektroauto detaļu izstrādē un ražošanā.

Šajā reizē uzņēmumā investēja tādi investīciju fondi kā “SoftBank Vision Fund 2” un “Goldman Sachs Asset Management”, bet finansējumu nodrošināja arī līdzšinējie investori. Rimac vadītājs Mate Rimacs uzsver, ka tuvākie attīstības plāni paredz piesaistīt vismaz 700 jaunus darbiniekus, atverot vairākus jaunus birojus Eiropā un paplašinot ražošanas telpas.

Reklāma

Šis piesaistītais pusmiljards eiro galvenokārt tiks izmantots, lai palielinātu elektroauto kompnentu ražošanas apjomus. Šīs detaļas pēc tam tiek piegādātas daudziem pasaulē zināmiem autoražotājiem. Daļa no finansējuma tiks izmantota “Rimac Campus” celtniecībā – būvniecības darbi Zagrebas pievārtē jau sākti, bet pēc pabeigšanas tas kļūs par Rimac centru un bāzes vietu.

AvotsElectrek
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Biteme
06.06.2022 09:46

Komponentes (siev. dz.) – Ģ. komponenšu

Ja būtu komponenti (vīr. dz.) tad Ģ. būtu komponentu.