Reklāma

Kopš 9. maija strauji pieaudzis pakalpojumu atteices uzbrukumu skaits, uzbrukts arī CSDD

Jaunākie raksti

Mazāk nekā pusgada laikā Telegram Premium abonētāju skaits sasniedzis 1 miljonu

Telegram dibinātājs Pāvels Durovs (Pavel Durov) publiski paziņojis, ka mazāk nekā sešu mēnešu laikā Telegram Premium servisa abonētāju skaits...

Apple izziņo jaunu Apple Music Sing karaokes režīmu

Apple izziņojis jaunu Apple Music funkciju Apple Sing, kas būtībā ir karaokes iespēja dažādām dziesmām, un būs lieliska izklaide...

Xiaomi izziņo planšetdatoru ar elektroniskās tintes displeju

Zīmols Xiaomi pievienojies reMarkable, Amazon un Huawei, piedāvājot savu Xiaomi Note planšetdatoru ar elektriskās tintes displeju. Ierīce, kādu pēdējos...

Lexus LFA elektriskais pēctecis būs aprīkots ar manuālo pārnesumkārbu

Japāņu autoražotāja Lexus pārstāvji apstiprinājuši, ka uzņēmums nopietni strādā pie manuālās pārnesumkārbas izstrādes elektroauto, ko plānots likt lietā LFA...

Google nosaukusi visā pasaulē 2022. gadā meklētākos vārdus un personas

Google nosaukusi 2022. gada meklētākos vārdus un personas. Interesantā kārtā šogad pirmo vietu Google meklējumos ieņēma vārds Wordle, kas...

Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā krasi palielinājās pakalpojumu atteices uzbrukumu (Distributed-denial-of-service, DDoS) apjoms, tajā skaitā arī valsts iestādēm. Šo uzbrukumu laikā noziedznieku izvēlētajai mājaslapai tiek nosūtīts tik liels pieprasījumu apjoms, kas pārslogo publiski pieejamās interneta vietnes un aptur to darbību. Naktī uz otrdienu CSDD sadarbībā ar Tet ir izdevies novērst DDoS-uzbrukumu ar jaudu 9,4 Gbit/s. CSDD pakalpojumu un servisu pieejamība netika ietekmēta.

CSDD IT atbalsta daļas vadītājs un CISO Pāvels Dorohovs Tet rīkotajā IT direktoru diskusijā apstiprināja uzbrukuma mēģinājumu, ko veiksmīgi izdevies novērst. “Šī gada pirmie mēneši jau bija intensīvi, bet mums ir izdevies sakārtot vairākas IT drošības lietas, un, piemēram, naktī uz otrdienu notikušo DDoS-uzbrukumu direkcijas publiskajai infrastruktūrai, pateicoties Tet, pilnībā novērsām,” saka CSDD pārstāvis.

Jau pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā Tet eksperti bija novērojuši aizdomīgu aktivitāti pamattīklā, bet pēc kara sākuma kādu laiku bija iestājusies klusums. Tagad Latvija atkal ir uzbrucēju fokusā. “Kara pirmajā mēnesī mēs pat sākām brīnīties, kāpēc sistēmas neuzrāda drošības uzraudzības sistēmu brīdinājumus. Tas bija saistīts ar to, ka kādu laiku mēs nebijām svarīgs mērķis. Savukārt kopš 9. maija situācija ir radikāli mainījusies – Latvija atkal ir fokusā, DDoS ir atgriezies, un to piedzīvo gan valsts sektors, gan bizness. DDoS-uzbrukuma gadījumā CSDD tika sūtīts 9,4 Gbits/s liels kaitniecisks trafiks, ko atvairījām. Šis skaitāms, kā vidēji liela līmeņa uzbrukums,” diskusijā teica Tet IT drošības pārvaldnieks Uldis Lībietis.

“Kopš pagājušās nedēļas Latvijas kibertelpai uzmanību pievērsuši Krievijas agresori, kas ir veikuši DDoS-uzbrukumus pret valsts iestādēm, kā arī dažādu sektoru uzņēmumiem un organizācijām. Attiecībā uz Latvijas kritisko sistēmu aizsardzību ir paveikts “mājasdarbs”, un sadarbībā ar interneta pakalpojumu sniedzējiem ir nodrošināta atbilstoša aizsardzība, lai šādi uzbrukumi nebūtu efektīvi, taču tam nevajadzētu atturēt no turpmākas drošības pasākumu pilnveidošanas, jo arī uzbrucēji turpina pilnveidot savas metodes,” situāciju komentē CERT.LV vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

Šobrīd uzbrukumi turpinās, skarot gan citas valsts iestādes un kapitālsabiedrības, medicīnas pakalpojumu sniedzējus un telekomunikācijas uzņēmumus. “Mēs redzam, ka uzbrucēji izmēģina dažādas metodes un meklē iespēju izmantot vājās vietas mūsu aizsardzībā,” precizē U.Lībietis.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss
18.05.2022 21:28

Nu re, ja TET ne tikai norubītu krievu kanālus, bet atrubītu optiku, kura iet uz Krieviju, viņi nespētu neko lielu panākt. Lai jau paliek orki savā pusē dzelzs priekšskaram ar savu internetu un savām botu armijām.

digitalk
18.05.2022 22:21
Reply to  Usinss

tev ir dati par trafika izcelsmi no Krievijas vai atkal tukšas fantāzijas un nezināšana, ko nozīmē distributed uzbrukuma tipa nosaukumā? nopietna līmeņa botnetiem nav ģeogrāfisku robežu.

Krotow
19.05.2022 00:51
Reply to  Usinss

Tas nelīdzēs. Globālos botnetus var kurbulēt arī no citas zemes malas. Šo problēmu iespējams risināt vienīgi likvidējot kretīnu barības bāzi – pašu totalitāro režīmu, kam viņi palīdz. Paralēlas akcijas Mossad stilā, kuru rezultātā krievu pasaules botnetu kurbulētāji pēkšņi attopas valsts, kurai uzbruka, tiesā, nejauši zaudē darba spējas uz visiem laikiem vai pat dodas uz Kobzona koncertu, arī der.

Reklāma