Web Analytics
More
  Reklāma

  TechChill izvēršas ārpus Baltijas ar pirmo startup nozares pasākumu Milānā

  Jaunākie raksti

  Baltijas reģiona vadošais tehnoloģiju un jaunuzņēmumu nozares pasākums TechChill šogad norisinājās jau 11. gadu pēc kārtas, aizvadītajā nedēļā Rīgā pulcējot vairāk nekā 2300 apmeklētājus, tostarp jaunuzņēmumu pārstāvjus un medijus, investorus, dažādu biznesa jomu ekspertus, kā arī tehnoloģiju entuziastus no Latvijas un visas pasaules. Papildus piesātinātajai divu dienu skatuves programmai TechChill šogad izvēršas arī ārpus Baltijas robežām, lai gadu gaitā uzkrāto pieredzi un zināšanas aizvestu uz Eiropas dienvidiem, Itāliju, kur šāds startup nozares pasākums tiks organizēts pirmo reizi.

  TechChill Milano saturā galvenais uzsvars tiks likts uz inovāciju ekosistēmas veidošanu, kas ir reģionālo panākumu atslēga; uzņēmumu dibinātāju stāstiem ar labajiem un sliktajiem piemēriem ceļā no idejas līdz startup dibināšanai un attīstības posmiem, kā arī “Nākotnes veidošanu”, kur uzmanības centrā ir tehnoloģijas un to risinājumi, kas pasauli padara ilgtspējīgāku. Tas būs lielākais šāda mēroga pasākums Dienvideiropas reģionā, kas vienuviet pulcēs globālus investorus, jaunuzņēmumu dibinātājus, ekosistēmas pārstāvjus un medijus, kā arī izcels perspektīvākos startup nozares talantus, vienlaikus veicinot vietējās ekosistēmas stiprināšanu un piesaistot tai starptautisku uzmanību.

  Reklāma

  Pirmo šobrīd apstiprināto pasākuma runātāju vidū ir tādi plaši pazīstami vārdi kā Roberto Bonancinga (Roberto Bonanzinga) no InReach Ventures, Lubomila Jordanova no Plan A, BOOM līdzsidinātājs un izpilddirektors Federico Matia Dolči (Federico Mattia Dolci), Maiks Batčers (Mike Butcher) no TechCrunch, investore un padomniece Paola Bonomo, talantu konsultante no lielākā Centrāleiropas investiciju fonda HV capital Anna Otta (Anna Ott) un Change Ventures vadošais partneris Andris K. Bērziņš, kuri kāps uz skatuves līdzās spilgtākajiem Itālijas startup nozares talantiem, lai dalītos savā ekspertīzē un iedvesmotu vietējo auditoriju.

  Pēdējo vairāk nekā 10 gadu laikā bezpeļņas nodibinājums TechChill ir kļuvis par vadošo nozares celmlauzi visā Baltijā, kas atbalsta vietējo tehnoloģiju ekosistēmu un ir radījis platformu zināšanu apmaiņai un nozares attīstības veicināšanai visa gada garumā. Kā zināms, Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēma ir viena no visstraujāk augošajām pasaulē, un šobrīd šajā reģionā darbojas jau vairāk nekā 5000 jaunuzņēmumu, kuru vidū ir arī 14 vienradži. Tomēr Baltijai piemīt liels potenciāls piesaistīt vēl lielākas ārvalstu investīcijas un attīstīt dinamisko startup ekosistēmu globālā līmenī.

  Arī Itālijas tehnoloģiju jomā pēdējo desmit gadu laikā ir vērojama līdzīga izaugsme, un, tirgum arvien vairāk attīstoties, ir jūtama nepieciešamība pēc zināšanās balstīta atbalsta vietējās ekosistēmas izaugsmes veicināšanai. Itālija ir zināma arī kā Eiropas jaunuzņēmumu nozares apslēptais dārgums ar plašām biznesa veidošanas iespējām un nākotnes potenciālu. Scalapay, BizAway, UnoBravo, iGenius, Everli, Genenta Science, D-Orbit, Soldo, Satispay, Wise, Vedrai, Cortilia, Casavo, Shopfully un Moneyfarm ir tikai daži no Itālijas vadošajiem un strauji augošajiem jaunuzņēmumiem, turklāt riska kapitāla investīcijas reģionā šobrīd pieaug straujāk nekā jebkad agrāk. 2021. gadā tās sasniedza gandrīz 1,5 miljardus eiro, no kuriem 30% nāk no starptautiskiem riska kapitāla uzņēmumiem.

  “Pēdējo desmit gadu laikā TechChill ir kļuvis par lielāko tehnoloģiju nozares notikumu Baltijas reģionā, kas aktīvi atbalsta vietējo ekosistēmu visa gada garumā, un kopā ar to tikpat pārliecinoši ir augušas arī mūsu ambīcijas kļūt par globāla līmeņa pasākumu. Mēs jutām, ka ir pienācis laiks iznest TechChill vārdu ārpus Baltijas robežām un dalīties uzkrātajā pieredzē ar citiem Eiropas reģioniem, kur startup nozare attīstās līdzīgā tempā. Mēs apzināmies, ka daudz ko varam sniegt Itālijas jaunuzņēmumu centram Milānai, un tāpat mēs varam arī daudz ko mācīties no itāļu pieredzes, veidojot stabilu pamatu ilgtermiņa sadarbībai,” komentē TechChill līdzdibinātāja Marija Ručevska.

  “Itālija ir īsta iespēju zeme, un Itālijas startup ekosistēma pēdējos gados ir uzrādījusi strauju izaugsmi, kas liecina, ka tāda iniciatīva kā TechChill mūsu reģionā ir ļoti nepieciešama, lai veicinātu vēl straujāku jaunuzņēmumu attīstību pasaules mērogā. Ziemeļu un Dienvidu startup ekosistēmas vēl nekad iepriekš nav bijušas saistītas, taču starp mums un TechChill tūlītēji radās spēcīga ķīmija, kurai mēs noticējām un ko vēlamies attīstīt nākamajā līmenī. Tāpēc ar nepacietību gaidām mūsu Baltijas partnerus, vadošos ekspertus un jaunuzņēmumu nozares draugus Milānā, lai apmainītos ar zināšanām un veicinātu tālāku starpvalstu sadarbību,” piebilst investors, uzņēmējs un Itālijas startup ekosistēmas aktīvists Andrea T. Orlando.

  TechChill Milano pasākums norisināsies no 27. līdz 29. septembrim Milānā, Bocconi universitātē, un to organizē Itālijas startup ekosistēmas aktīvisti kopā ar pašmāju nodibinājumu TechChill Foundation.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma