Web Analytics
More
  Reklāma

  “ESET” rīko diskusiju “Bezprecedenta laiki kiberdrošībā kara laikā”

  Jaunākie raksti

  Starptautiskā IT drošības kompānija “ESET” organizē tiešsaistes diskusiju “Bezprecedenta laiki kiberdrošībā kara laikā” (“Unprecedented times in cybersecurity during the war”), kas norisināsies rīt, 26. aprīlī.

  Tiešsaistes diskusija notiks portālā “Delfi” plkst. 10.30. Tajā piedalīsies “ESET” Eiropas galvenā biroja vecākais ļaunprogrammatūras pētnieks Roberts Lipovskis (Robert Lipovsky), Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina. Diskusiju vadīs “ESET Latvija” IT inženieris Egils Rupenheits.

  Reklāma

  Diskusijas laikā tiks runāts par kiberdrošības un datu aizsardzības izaicinājumiem un problēmām kara laikā. Diskusijas dalībnieki – drošības nozares eksperti – dalīsies ar savu redzējumu par kiberdrošības apsvērumiem šajā situācijā un redzējumu, ko Latvija var mācīties no Ukrainas, lai labāk būtu gatava iespējamiem kiberdraudiem.

  “ESET” Eiropas galvenā biroja vecākais ļaunprogrammatūras pētnieks Roberts Lipovskis sniegs pārskatu par dažiem no ietekmīgākajiem kiberuzbrukumiem pret Ukrainu pēdējo astoņu gadu laikā, šo uzbrukumu nodarīto kaitējumu, informāciju par bēdīgi slavenajām APT grupām, kas mērķtiecīgi uzbrukušas Ukrainai, kā arī par ļaunprātīgām programmatūrām un uzbrukumiem, kas skārušas Ukrainu, un kā šajos kiberuzbrukumos izmantotās metodes ietekmēs valstu un kopumā virtuālās pasaules kiberdrošību nākotnē.

  “Pēdējos gados Ukraina ir bijusi kiberkaujas lauks, kur notiek daudzi no sarežģītākajiem kiberuzbrukumiem, un tas sākās jau 2014. gadā, kad Krievija anektēja Krimu. Kopš tā laika ir palielinājusies kiberuzbrukumu un dažādus traucējumus izraisošās agresijas intensitāte, un Ukraina ir piedzīvojusi vairākus kiberuzbrukumus, kas ir bijuši pirmie šāda veida kiberuzbrukumi vēsturē, piemēram, pirmā ļaunprogrammatūra, kas uzbrūk elektroenerģijas infrastruktūrai, lai elektrība nebūtu pieejama lielam iedzīvotāju skaitam. Grūti pateikt, vai Krievija ir pilnībā sasniegusi savus kiberuzbrukuma mērķus, jo daudzi no tiem arī ir apturēti. Taču ir pilnīgi skaidrs, ka uzbrukumus veic ļoti labi finansētas un resursiem bagātas, augsti motivētas un profesionālas komandas, kuru mērķis ir ne tikai Ukraina, bet arī citas ES valstis. Kiberdrošība ir ilgtermiņa ieguldījums un pat mazākām valsts organizācijām ir jādomā par savu aizsardzību. Valsts kiberdrošība ir tik droša kā tās vājākā vieta, un bieži vien tā ir darbinieki. Tāpēc jādomā ne tikai par formālo IT sistēmu drošību, bet arī jāpieliek lielas pūles visu darbinieku apmācībā,” saka “ESET” Eiropas galvenā biroja vecākais ļaunprogrammatūras pētnieks Roberts Lipovskis.

  “Karadarbība Ukrainā ir saasinājusi situāciju gan Eiropas, gan arī Latvijas kibertelpā. Daudziem tas lika izvērtēt savu līdzšinējo praksi kiberdrošības pasākumu ieviešanā un uzturēšanā, kā arī lika pārskatīt attieksmi pret dažādām kiberdrošības prasībām, kas līdz karam, iespējams, šķita liekas vai pārspīlētas. Krīzes situācija skaidrinodemonstrēja nepieciešamību par infrastruktūras drošību rūpēties savlaicīgi, kā arī to, ka spēcīga ekspertu kopiena un informācijas un pieredzes apmaiņa ir Latvijas, Eiropas un arī globālās kibertelpas  drošības stūrakmeņi,” saka “CERT.LV” vadītāja Baiba Kaškina.

  Diskusiju ikviens bez maksas varēs vērot delfi.lv platformā vai reģistrējoties pasākumam šeit: https://attendee.gotowebinar.com/register/. Diskusija norisināsies angļu valodā.

  24. februārī Krievija iebruka Ukrainā, un tikai dažas stundas iepriekš “ESET” atklāja destruktīvu ļaunprogrammatūru “HermeticWiper”, kas radīja postījumus vairāku svarīgu Ukrainas organizāciju datortīklos un skāra simtiem šo organizāciju datoru. Pēc neilga laika sākās vēl viens destruktīvs uzbrukums, kura mērķis bija Ukrainas valdības tīkli un kurā tika izmantots tīrītājs, kuru “ESET Research” deva nosaukumu “IsaacWiper”. Ukraina jau gadiem ilgi ir bijusi graujošu kiberuzbrukumu magnēts, un šīs kampaņas bija tikai jaunākās garajā izsmalcināto kampaņu virknē, kas valsti skārušas kopš 2014. gada, kad Krievija iebruka Krimas pussalā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma