Web Analytics
More
  Reklāma

  “Amazon” Eiropā izvairījies no ienākuma nodokļa maksāšanas par 55 miljardu dolāru ieņēmumiem

  Jaunākie raksti

  Tiek ziņots, ka e-komercijas gigants “Amazon” nav visai godīgi un kārtīgi samaksājis savus nodokļus. Lai gan pērn “Amazon” ieņēmumi Eiropā palielinājās par 17% jeb 55 miljardiem dolāru, uzņēmums izvairījies no ienākuma nodokļa maksāšanas. “Amazon” šajā tirgū esot darbojies ar 1,16 miljardu eiro lieliem zaudējumiem un saņēmis pat miljarda eiro lielas nodokļu atlaides.

  “Amazon” pārstāvis aģentūrai “Bloomberg” gan dievojies, ka uzņēmums “visā Eiropā maksā ienākuma nodokli simtiem miljonu eiro apmērā”. Par “Amazon” ieņēmumiem, peļņu un nodokļiem tiek ziņots vietējām iestādēm katrā valstī. Tāpat atklājies, ka, neskatoties uz ieņēmumu pieaugumu, sakarā ar 50 jaunu tirdzniecības vietu atvēršanu pērn visā Eiropā “Amazon” šajā reģionā nācies strādāt zaudējumiem.

  Reklāma

  Šī gluži nav pirmā reize, kad “Amazon” tiek apsūdzēts par viltīgiem gājieniem saistībā ar nodokļu maksāšanu. Uzņēmums jau gadiem kritizēts par saņemtajiem nodokļu atvieglojumiem un manieri, kā tiek ziņots par ieņēmumiem. Piemēram, 2017. gadā Eiropas Savienība lika “Amazon” samaksāt 250 miljonus eiro par iespējamu nelikumīgu valsts atbalsta praksi, kas aizsākās 2000. gadu sākumā. Uzņēmumam pērn gan veiksmīgi izdevās to pārsūdzēt.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma