Reklāma

Atvērta reģistrēšanās zinātņietilpīgajai uzņēmējdarbībai un inovācijām veltītajai konferencei “Deep Tech Atelier”

Jaunākie raksti

“Netflix” īpaši bērniem piedāvās iespēju atklāt saturu ar pārsteiguma elementiem

Lai arī varētu uzskatīt, ka "Netflix" domā tikai par pieaugušo lutināšanu ar funkciju dažādību, tā nebūt nav. Arī bērni...

Plānots, ka ātrgaitas satelītu internets “Starlink” sniegs būtisku pienesumu Brazīlijā

"SpaceX" strauji attīsta savu satelītu interneta servisu "Starlink", izvēršot to aizvien vairāk valstīs. Aizvadītajā piektdienā Īlonam Maskam bija svarīga...

Tehnoloģiju izstāde “IFA Berlin” šogad atgriežas kā pilnvērtīgs klātienes pasākums

Pēc divu gadu pārtraukuma tehnoloģiju pasaules svarīgākie notikumi un pasākumi beidzot uzņem klātienes skatītājus. Izņēmums nav arī ikgadējā tehnoloģiju...

“Twitter” krīzes laikā slēps ierakstus, kas ietver nepatiesu informāciju

"Twitter" šonedēļ paziņojis par jaunu politiku cīņai ar dezinformāciju krīzes laikā, nosakot jaunus standartus tādu tvītu ierobežošanai vai bloķēšanai,...

Pebblebee piedāvā AirTag konkurentu, kuru uzreiz varēs piekarināt pie atslēgām

Tirgū parādījies jauns AirTag konkurents Pebblebee, kas patiešām varētu izrādīt sīvāku cīņu, jo tas izmanto labāko Apple ekosistēmas iespēju,...

No 5. aprīļa ir atvērta reģistrēšanās zinātņietilpīgajai uzņēmējdarbībai un inovācijām veltītajai konferencei “Deep Tech Atelier”, kuras šā gada galvenais fokuss būs kosmoss, fotonika un viedie materiāli, kā arī zinātnisko atklājumu komercializācija, informēja Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

Šogad konference norisināsies no 19. līdz 20.maijam klātienē “Hanzas peronā”, Rīgā. Vienlaikus tā būs skatāma arī tiešraidē. Reģistrācija konferencei ir bez maksas. Plašāka informācija un pieteikšanās pasākumam vietnē https://deeptechatelier.com .

“Ar pārliecību varu teikt, ka “Deep Tech Atelier” nu jau ir kļuvis par vērienīgāko pasākumu Baltijā, kas veltīts zinātnes komercializācijai. Divās dienās esošie un topošie uzņēmēji, pētnieki, investori, akseleratori, universitāšu, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, politikas veidotāji un studenti koncentrēti var uzzināt par inovāciju tendencēm, atklājumiem, biznesa iespējām, mācīties no citu pieredzes un labākās prakses un iedvesmoties,” teica Rožkalns.

Līdztekus diskusijām, norisināsies tā dēvētās B2B sesijas, kur jaunuzņēmējiem būs iespēja tikties un prezentēt savus risinājumus potenciālajiem investoriem un industrijas pārstāvjiem.

Rožkalns piebilda, ka arī šogad LIAA turpina iesākto tradīciju pielāgot konferences tēmas sabiedrībā, zinātnē un uzņēmējdarbībā aktuālajam, tādā veidā piesaistot plašāku investoru interesi un zinātņietilpīgo nozaru pārstāvjus, kas potenciāli varētu sniegt lielāku ieguvumu Latvijas tautsaimniecībai.

“Dalība EKA asociētās dalībvalsts statusā ir ieguldījums Latvijas cilvēkkapitāla augsto tehnoloģiju prasmēs un kompetencēs kosmosa nozarē un tā ir iespēja iekļauties Eiropas kosmosa misiju tīklos un konsorcijos. EKA dod iespēju attīstīt ar kosmosa produktiem un pakalpojumiem saistītas idejas no sākotnējā prototipa līdz komercializējamam produktam globālā tirgū,” skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecākais eksperts Kaspars Karolis.

Tāpat līdztekus konferencei “Deep Tech Atelier”, kuru LIAA organizē sadarbībā ar “Commercialization Reactor,  norisināsies vēl divi pasākumi. Proti, jau 19. “Ignition Event”, kurā uzņēmējiem ir iespēja iepazīt zinātniekus un to sasniegumus, lai veidotu kopīgas jaunuzņēmumu komandas, kā arī starptautiskais konkurss “dziļo tehnoloģiju” jaunuzņēmējiem.

“Šajā konkursā jaunuzņēmēji no visdažādākajām valstīm var demonstrēt savu talantu un inovāciju starptautiskajiem investoriem un industriālajiem partneriem. Tā ne tikai ir iespēja iegūt vērtīgas balvas, bet, iespējams, veidot jaunas partnerības,” teica  akcelerācijas fonda “Commercialization Reactor” valdes priekšsēdētāja Ilona Gulčaka.

“Deep Tech Atelier” jaunuzņēmumu konkursā var pieteikties jau tagad un līdz pat 30. aprīlim, aizpildot reģistrācijas formu vietnēwww.commercializationreactor.com. Jau 3. maijā tiks izziņoti 15 finālisti, kuri 19. maijā varēs prezentēt savas idejas starptautiskajai žūrijai.

“Es esmu patiesi gandarīts, ka šogad “Deep Tech Atelier” var atgriezties klātienē, jo viens no svarīgākajiem šī pasākuma ieguvumiem ir tīklošanās, jaunu kontaktu veidošana. Mūsu mērķis ir ne tikai veicināt zinātņietilpīgo uzņēmumu rašanos un izaugsmi, bet potenciāli arī industriju lielo uzņēmumu pārstāvniecību veidošanos Latvijā,” uzsvēra Rožkalns.

“Deep Tech Atelier” ir konference un praktiskie darbsemināri, kas Rīgā norisinās jau ceturto reizi, ik gadu pulcējot vairākus simtus dalībnieku. Pašlaik “Deep Tech Atelier” ir vērienīgākais notikums Baltijā, kas ir veltīts tieši zinātņietilpīgās ekosistēmas un nozares attīstībai. Katru gadu pēc “Deep Tech Atelier” konferences sadarbībā ar zinātnes komercializācijas platformu “Commercialization Reactor” dzimst ap desmit zinātnieku un uzņēmēju veidotās komandas, kurām vēlāk jāpārtop par jaunuzņēmumiem.

Pasākuma darba valoda – angļu. Plašāka informācija deeptechatielier.com.

“Deep Tech Atelier” pasākumi tiek īstenoti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektos “Inovāciju motivācijas programma” un “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai”.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma