Reklāma

Eiropas Savienība vēlas piespiest “mesendžerus” sadarboties savā starpā

Jaunākie raksti

ASUS ROG Rapture GT-AX11000 Pro būs spēļu entuziastiem paredzēts maršrutētājs

ASUS Republic of Gamers (ROG) izziņojuši jaunu bezvadu maršrutētāju ROG Rapture GT-AX11000 Pro, kas paredzēts spēļu entuziastiem. ROG Rapture...

Klerb ir kā Tinder tiem, kuri ļoti mīl lasīt grāmatas

Lietotne Klerb varētu būt lieliska ļoti lieliem grāmatu mīļiem, lai tuvējā apkārtnē atrastu cilvēkus, ar kuriem dalīties savā grāmatu...

Miris ikoniskās Stīva Džobsa bītlenes dizaina autors

Gan Stīva Džobsa karstākie fani, gan cilvēki, kas nedaudz seko līdzi tehnoloģiju pasaule, atceras bijušā Apple izpilddirektora ikonisko stilu,...

Tesla ASV un Kanādā pārtrauc pieņemt Model 3 Long Range pasūtījumus

Elektroauto ražotājs Tesla ASV un Kanādā pārtraucis pieņemt jaunus pasūtījumus populārajam Model 3 Long Range modelim. Pasūtījumu lapā tagad...

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Eiropas Savienība ceturtdien paziņojusi par plāniem pieņemt jaunus tiesību aktus, kas būs daļa no Digitālā tirgus likuma. Tie paredz, ka lielajiem ziņapmaiņas pakalpojumiem, piemēram, “iMessage”, “WhatsApp”, “Facebook Messenger” būs jāsastrādājas ar mazākām saziņas lietotnēm. Pakalpojumi, kam būtu jādarbojas starp platformām, ietver ziņojumu sūtīšanu, videozvanu veikšanu un failu sūtīšanu.

Tehniski tas nozīmē saziņas iespējas starp lielāku un mazāku platformu lietotājiem. Piemēram, ja esi “iPhone” lietotājs un raksti ziņu no “iMessage”, uz to varētu atbildēt “Signal” lietotājs “Windows” datorā. Pagaidām nav skaidrības, vai arī lielajām saziņas lietotnēm būtu jāsastrādājas kopā, piemēram, “iMessage” un “WhatsApp”.

Paredzēts, ka jaunās prasības attiektos uz jebkuru uzņēmumu, kuram Eiropā ir vismaz 45 miljoni aktīvo lietotāju mēnesī un 10 000 aktīvo korporatīvo lietotāju gadā. No tehnoloģiskā skatupunkta raugoties, šīs ir salīdzinoši diezgan sarežģītas pārmaiņas, kurām uzņēmumiem būs aktīvi jāgatavojas. Jauno tiesību aktu neievērošanas gadījumā uzņēmumam var tikt uzlikts naudas sods līdz 10% no globālā gada apgrozījuma vai līdz 20% par atkārtotiem pārkāpumiem.

Jāpiebilst, ka Digitālā tirgus likuma mērķis ir ierobežot tādu tehnoloģiju gigantu kā “Apple”, “Google” un “Meta” negodīgu uzņēmējdarbības praksi Eiropā.

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars
27.03.2022 17:17

Beidzot, kaada laba zinja. Sis butu loti noderigi. Apple par so raudas, jo tad iPhone, iPad lietotaji nebutu, kaa izredzetie.

KKTK
28.03.2022 08:59

Tehniski tas nozīmē, ka tagad katrā no servisiem būs vismaz viens jauns caurums…

Vladimirs
31.03.2022 07:30

Isteniba izskatas pec centralizeta “BIG BRO” izveides. Lai ražotaji visu unifice, un “BIG BRO” var apstradat visu, pat nedomajot ka rit paradisies Skyber, Whatsnext, Telebrjams, Uyberphone un kas vel. Tiem visiem jabut savietojamam ar “BIG BRO”, likums.
Welcome to “democracy”.

ggggg
31.03.2022 10:33

Ja es lietoju Signal kriptētai saziņai, tad tagad sanāk, ka šīs ziņas nekriptētā veidā varēs saņemt Meta ar Facebook Messenger palīdzību? Es kaut ko neesmu sapratis pareizi?

ggggg
31.03.2022 11:29

Būs pilnīgs bardaks.
Motivāciju šai idejai saprotu. Kaut kā jau tie monopoli un tehnofeodālisms jāaptur. Tik pārāk bieži nākas manīt to, ka valdības un institūcijas maz ko saprot tehnoloģiju sakarā.

Reklāma