Reklāma

SpaceX var magnētiskajā vētrā pazaudēt Starlink satelītus

Jaunākie raksti

Redmi 10C budžeta klases viedtālruņa apskats

Uzticamākie Kursora lasītāji gan jau būs pamanījuši, ka šogad diezgan lielu uzmanību pievēršam tieši budžeta klasei. Kādēļ tā, lasi...

iOS 16 Beta atklāj, ka iPhone atkal varēs redzēt baterijas uzlādi procentos

Otrdienas vakarpusē pēc Latvijas laika Apple izlaida nākamās iOS 16 Beta operētājsistēmas piekto versiju, kurā atgriezusies sen aizmirstā funkcionalitāte...

Google iesūdz tiesā Sonos par tās patentu zagšanu

Google un Sonos turpina jau divus gadus notiekošo savstarpējo cīņu par neatbilstošu patentu izmantošanu un viena otra uzņēmuma risinājumu...

“Snapchat” jaunais uzraudzības rīks ļauj vecākiem redzēt, ar ko viņu bērns sarakstās lietotnē

Domājot par jaunāko lietotāju drošību internetā, kā arī veicinātu uzticēšanos starp vecākiem un viņu bērniem, saziņas lietotne "Snapchat" nākusi...

Samsung iepazīstina ar jaunajiem produktiem (tiešraide)

Jau šodien Galaxy Unpacked pasākumā Samsung prezentēs ilgi gaidītos jaunos produktus un inovatīvos tehnoloģiju risinājumus. Izmanto iespēju - pievienojies...

SpaceX paziņojis, ka pastāv iespēja zaudēt gandrīz visus Starlink satelītus, kas tika palaisti pirms aptuveni nedēļas. Starlink satelītu pazaudēšanā tiek vainota magnētiskā vētra.

Starlink 3. februārī mēģināja orbītā ap Zemi nogādāt 49 interneta satelītus, bet magnētiskā vētra varētu būt iztraucējusi to nostabilizēšanos orbītā. Tiek lēsts, ka līdz 40 Starlink satelītu varētu zaudēt augstumu un tie sadegs Zemes atmosfērā.

Ģeomagnētiskā vētra, kas pazīstama arī kā magnētiskā vētra, ir īslaicīgs Zemes magnetosfēras traucējums, ko izraisa saules vēja triecienvilnis un/ vai magnētiskā lauka mākonis, kas mijiedarbojas ar Zemes magnētisko lauku.

SpaceX bija plānojuši izvietot satelītus 210 km virs zemes. Starlink satelīti tiek izvietoti šādā zemajā orbītā, lai tie nogāztos un sadegtu, ja kaut kas noiet greizi ar satelītiem. Tādējādi Starlink satelīti nepiesārņo Zemes orbītu.

Kopš 2019. gada ap Zemi riņķo vairāk nekā 2000 Starlink satelītu, kas nodrošina internetu 145 000 klientu 25 pasaules valstīs.

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk
10.02.2022 12:44

vārdi “var pazaudēt” ir praktiski lieki

klons
10.02.2022 14:05
Reply to  digitalk

“pirmšķietami pašlikvidējušies” ir praktiskāk?

x-f
10.02.2022 17:21

No raksta to īsti nevar noprast, taču tos satelītus tiešā veidā nenogāza traucējumi magnetosfērā, bet gan tas, ka Saules izvirduma rezultātā magnetosfēra tika pabojāta (“magnētiskā vētra”), kas ļāva lādēto daļiņu mākonim uzkarsēt Zemes atmosfēru ar 100 GW jaudu, un tādēļ tā kļuva biezāka/augstāka (siltumā viss izplešas), līdz ar to augstumā, kur bija satelīti, šoreiz tā spēja uz tiem iedarboties krietni spēcīgāk un vienkārši tos nobremzēja.

digitalk
10.02.2022 19:29
Reply to  x-f

vēl precīzāk — Zemes atmosfēras augšējo slāni termosfēru, atmosfēras zemākos slāņus tas praktiski neietekmē.

Krotow
10.02.2022 19:12

Beigās atklāsies ka “vētru” rada Krievijas un Ķīnas specpavadoņi ar EMP ģeneratoriem :P

bobis
11.02.2022 03:22

Varianti ir daudzi, palaist kosmosa satelitu staciju patalak no zemes zemes enas puse, uzbuvet robotizetu, jaudigu satelitu bazi uz meness.

digitalk
11.02.2022 08:53
Reply to  bobis

tie ir starlinki, kāds “patālāk” un “bāze uz mēness”?

bobis
11.02.2022 15:17
Reply to  digitalk

Patalak ir lai nerinkotu ap zemes orbitu un baze uz meness ar jaudigam antenam, lai nodotu informaciju no zemes uz menesi un atpakal, tadu jaudigu antenu nau un informacija nebutu pirmas kvalitates.

digitalk
11.02.2022 20:18
Reply to  bobis

vēlreiz, tie ir starlinki — satelītu tīkls zemajās orbītās, lai nodrošinātu ne tikai ātrumu, bet arī minimālas aiztures. tur nekas nedrīkst būt patālāk.

iedomājies, ka tev ir Mēness internets, tad pēc katra klikšķa tu gaidītu atbildi ~2.5 sekundes. tagad jautājums: pēc cik minūtēm tu izmestu monitoru pa logu?

Krotow
12.02.2022 01:47
Reply to  digitalk

Un te iedomājamies Fortnite online maču starp Zemes un Mēness komandām :)

Reklāma