Web Analytics
More
  Reklāma

  Zviedrijas cenu salīdzināšanas serviss iesūdzējis tiesā Google par 2,1 miljardiem eiro

  Jaunākie raksti

  Zviedrijā bāzētais cenu salīdzināšanas serviss PriceRunner iesūdzējis tiesā meklētāju Google pēc tam, kad Eiropas Savienība sodījusi uzņēmumu ar 2,42 miljardu eiro sodu par Savienības konkurences likumu pārkāpšanu.

  PriceRunner pieprasa 2,1 miljardu eiro, norādot, ka jau vairāku gadu periodā Google ir izmantojusi savu monopola stāvokli, iesakot pircējiem sev interesējošās pārdošanas vietas, kā arī attēlojot sev izdevīgu informāciju. Līdz ar to tā ir manipulācija pret patērētāju, un zviedri saka, ka Google dominējošais stāvoklis izmantots 14 gadu garumā un tas notiek joprojām. Tādējādi tiek kropļota konkurence un patērētājiem nākas pārmaksāt, jo vienkārši nav iespējams redzēt lētākus produktus, bet tikai tos, no kuriem ieguvums ir arī Google un partneriem.

  Protams, Google nepaliek atbildi parādā, jo tā jau bija iesniegusi vienu apelāciju Eiropas Savienības sodam, kas gan tikusi noraidīta. Taču pagājušajā mēnesī pieteikta vēl viena apelācija, lūdzot vēl vairāk skaidrot Eiropas uzlikto sodu. Taču par PriceRunner un Google situāciju plašāka informācija pagaidām nav pieejama. Interesanti gan, kā privātā servisa pārstāvji ir novērtējuši šos zaudējumus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  09.02.2022 21:21

  Dīvaini ka salidzini.lv vēl nav iesūdzējuši Google tiesā. Vai arī Google lokālos salīdzināšanas servisus Skandināvijas valstīs speciāli ignorē?

  Last edited 2 years ago by Krotow
  Reklāma