Reklāma

LMT pērn veicis rekordlielas investīcijas tīklā un palielinājis klientu skaitu

Jaunākie raksti

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

Citadele: Dubultojies uzņēmumu pieprasījums pēc elektroauto

2022. gada pirmajos četros mēnešos dubultojies elektroauto skaits, ko līzingā iegādājušās juridiskas personas, liecina Citadele Leasing apkopotā informācija. Šī gada...

Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2021. gadā veicis pēdējos 10 gados lielākās investīcijas infrastruktūrā, tīkla un tehnoloģiju attīstībā. Tas ļāvis nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos un veicinājis klientu pieslēgumu skaita un uzņēmuma apgrozījuma pieaugumu.

Apzinoties pandēmijas diktēto nepieciešamību pēc stabila interneta jebkurā Latvijas vietā, LMT turpināja nozīmīgas investīcijas infrastruktūras, tīkla un tehnoloģiju attīstībā, ieguldot 33,6 miljonus eiro. Lielās investīcijas ļāvušas uzstādīt, paplašināt un modernizēt 479 bāzes stacijas. Tagad kopējais bāzes staciju skaits pārsniedz 1500, kas ir ievērojami vairāk nekā citiem operatoriem. Lielais bāzes staciju skaits kopā ar plašāko pieejamo frekvenču spektru ļauj LMT klientiem izmantot stabilākus un kvalitatīvākus interneta un zvanu pakalpojumus un nodrošina plašāku tīkla pārklājumu. Ņemot vērā, ka viena no galvenajām LMT prioritātēm ir 5G tīkla, tehnoloģiju un risinājumu attīstība, tad uzņēmums 2021. gadā uzstādīja vairāk nekā simts 5G bāzes stacijas. Turklāt tagad 5G internets tiek nodrošināts ne tikai rūteros, bet arī telefonos, padarot to pieejamu arvien plašākam privātpersonu un uzņēmēju lokam. To novērtējuši klienti, LMT pieslēgumu skaits 2021. gadā pieaudzis par  gandrīz 43 000 sasniedzot vairāk nekā 1,35 miljonus. Savukārt viena no vadošajiem klientu servisa uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumu Eiropā “Dive Group” veiktais telekomunikāciju sektora pētījums par klientu apkalpošanas līmeni parādīja, ka LMT ieņem klientu servisa līdera pozīcijas Latvijā.

“Patlaban visa pasaule sastopas ar sociālpolitiskiem un ekonomiskiem izaicinājumiem, un viens no problēmu risinājumiem ir pārdomāta viedo tehnoloģiju izmantošana visdažādākajās jomās, sākot no drošības un satiksmes uzraudzības līdz ražošanai un ikdienas saziņai. Moderno tehnoloģiju galvenais mērķis ir kāpināt produktivitāti visās tās iespējamās izpausmēs, un LMT ilgtermiņā spēcina Latviju ar digitālajām zināšanām, jaudīgu tīklu un eksportspējīgiem produktiem. Izsolē papildus esošajām 3500 Mhz frekvencēm iegūtās arī 700 Mhz un 1500 Mhz  frekvences ļaus turpināt LMT līderību 5G ieviešanā un nodrošināt jaudīgu internetu vēl plašākā teritorijā. Bijām pirmie ar 4G, esam arī ar 5G,” teic LMT prezidents Juris Binde.

LMT jau vairākus gadus ir ne tikai klientu pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais sakaru operators Latvijā, bet arī IT inovāciju uzņēmums. LMT izstrādā dažādus digitālos risinājumus ne tikai valsts aizsardzībai, bet arī dronu, viedpilsētu un viedo sensoru, kā arī mobilitātes jomā. Izmantojot lielo datu, mašīnmācīšanās, mākslīgā intelekta un citas jaunākās mobilo sakaru iespējas, uzņēmums attīsta inovatīvus pakalpojumus gan klientiem Latvijā, gan eksportam. Par Rīgas starptautiskās autoostas inovatīvo reisu vadības sistēmas izstrādi LMT saņēma IKT nozares nozīmīgāko apbalvojumu “Platīna pele”.

Lai veicinātu efektīvāku piektās paaudzes tīkla risinājumu ieviešanu Latvijā, LMT 2021.gadā iegādājās Baltijas datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupu “Santa Monica Networks”.

2021. gadu LMT noslēdza ar 246,74 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 8,3% vairāk nekā 2020. gadā. Savukārt LMT rentabilitāte jeb EBITDA sasniedza 80,38 miljonus eiro, kas ir par 9.7% vairāk nekā gadu iepriekš.

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
28.01.2022 13:48

Atkal necieņa Hercam :)

Andrejs Pavārs
28.01.2022 18:41
Reply to  Elektriķis

Analfabēts Hz jomā :D

Aigars Axx
29.01.2022 16:58

Kāds gan tehnoloģiju uzņēmumam varētu būt priekšstats par frekvencēm un kā to pieraksta. Ko jūs par sīkumiem! Viņi taču esot līderi! :-) Kādreiz bija… Tagad teikšu, ka līderi viņi ir tikai vienā jomā – sevis pasludināšanā par līderiem.

Aivars
29.01.2022 01:45

Pēc nesenas apmēram līdzīgas pašslavināšanas Bite uzsāka sūtīt klientiem vēstules par tarifu celšanu. Paskatīsimies, vai nebūs tas pats ar LMT.

Es esmu
29.01.2022 08:41
Reply to  Aivars

Tas 2021 gadā notika divreiz. Šī iemesla dēļ es pametu LMT tīklu pavisam. Līgumā man bija 28 eiro, bet šos Ziemassvētkus sagaidīju ar 36 eiro rēķinu. Pateicu pietiek. Tagad par to pašu maksāju 24eiro TELE2, un kvalitāte tāda pati, ja ne pat labāka.

Skabene
31.01.2022 09:22
Reply to  Aivars

Tos, kam 2 gadu līgumi ar “lielo” atlaidi, tak neaiztiek!

Reklāma