Reklāma

Skolas darbiniecei ASV piespriests cietumsods par skolēniem domātu “iPod” zādzību

Jaunākie raksti

Dienvidkoreja palaidusi satelītu, izmantojot pirmo pašu radīto raķeti

Dienvidkoreja nupat spērusi nozīmīgu soli, lai kļūtu par daļu no kosmosa valstu saimes. Tiek ziņots, ka Dienvidkoreja pirmo reizi...

“Amazon” iepazīstina ar savu pirmo pilnībā autonomo mobilo noliktavas robotu

Ņemot vērā iespējamo krīzi nodarbinātības jomā, "Amazon" jo cītīgi jāstrādā pie automatizācijas un robotikas risinājumu integrācijas savās noliktavās. Šajā...

Turpinoties lielam pieprasījumam pēc Apple AirTag, varētu tikt izlaists uzlabots modelis

Apple AirTag ierīču izsekotājs tika izlaists nedaudz vairāk kā pirms gada, un izskatās, ka tas ir bijis salīdzinoši populārs,...

PCI Express 7 astoņkārt pārsniegs PCI Express 5 ātrumus

PCI Express 5.0 vēl nav nonācis pie lietotājiem datoros, kad jau PCI-SIG komiteja uzsākusi darbu pie PCI Express 7.0....

Seagate IronWolf Pro 6 TB NAS cietā diska apskats

Seagate IronWolf un IronWolf Pro sērijas diski aptver ietilpības variantus no 1 TB līdz pat iespaidīgiem 20 TB un...

ASV Tieslietu ministrija nākusi klajā ar paziņojumu par visai vērienīgu zādzību, kas tika realizēta laikā no 2013. līdz 2018. gadam. Saskaņā ar varas iestādes pausto informāciju – trim cilvēkiem nupat piespriests cietumsods par skolēniem domātu vairāk nekā 3000 “iPod” zādzību un to tālākpārdošanu vietnē “eBay”.

Šajā zādzībā galvenā bijusi Ņūmeksikas skolas darbiniece Kristija Stoka. Viņa savulaik vadīja skolas programmu, kuras mērķis bija indiāņu izcelsmes skolēniem izsniegt kopumā 3000 “iPod”. Stoka bija atbildīga par šo ierīču iepirkumu un to nodošanu skolēniem. Tomēr tā vietā viņa kopā ar diviem paziņām – Džeimsu Benderu un Saurubu Čavlu – šos “iPod”  pārdeva “eBay” ar ievērojamu uzcenojumu, visiem kopā nopelnot vairāk nekā miljonu ASV dolāru.

Pati Stoka tā visa rezultātā pamanījās iekasēt vairāk nekā 800 000 USD, līdz ar to bija nepieciešams iesniegt nepatiesu nodokļu deklarāciju, šādi izvairoties no 270 000 USD atdošanas valstij. Sasummējot šo visu kopā, Stokai nu cietumā nāksies pavadīt pusotru gadu. Čavla, savukārt, nopelnīja 5,5 gadus cietumā sakarā ar krietni lielāko nodokļu parādu, kas sasniedz 700 000 USD. Taču Benders saņēmis maigāko sodu – vienu gadu aiz restēm.

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk
18.01.2022 12:37

vērtīga, tehnoloģiska ziņa! ;D

Biteme
18.01.2022 13:41
Reply to  digitalk

Benders ir atradis sfēru, kur pielietot savu kombinatora talantu.

Kursors.lv
18.01.2022 13:59
Reply to  digitalk

Ja tur ir iesaistīts kaut kāds gadžets, mums šī ziņa der. Plus, te ir tik plašas iespējas raisīt diskusijas: par skolām, likumdošanu un to izpildi, par iPod galu galā. Vai te kāds vispār vēl lieto atsevišķas ierīces – mūzikas atskaņotājus?

Kursors.lv
18.01.2022 15:18

Tu kaut ko no šī lieto kā atsevišķu pārnēsājamu ierīci? Man ilgus gadus somā bija diktofons, taču pēdējā laikā tās sarunas ierakstu telefonā. Radio klausos tikai mašīnā un plikus mūzikas failus neklausos nekur. Tikai interneta radio vai šad un tad kādu mūzikas straumēšanas servisu. Pat ja mans piemērs nav universāls un attiecināms uz visiem, manuprāt, tendences gan ir skaidras.

digitalk
18.01.2022 15:21

piedod, eksperimentējot ar bildes pievienošanu viss aizgāja greizi ;)

fm, mp3, diktofons

comment image

lietoju ikdienā.

Mārtiņš
19.01.2022 22:25

Lietoju vecu Sandisk Sansa Clip+
Uzinstalēju tam Rockbox firmware – tam ir dažādas ērtas palīgfunkcijas, piemēram, teksta izruna balsī. Varu turēt roku kabatā un pārslēgties starp funkcijām, neskatoties ekrānā, arī uzzināt laiku utt. Pēc darba dienas pie datora eju 10km pastaigā un klausos audiogrāmatas vai radio. Telefonu līdzi neņemu.

Cashvaldis
18.01.2022 16:15

Naughty, naughty teacher

Un pieņemt darbā Benderu – what could possibly go wrong…

digitalk
18.01.2022 17:11
Reply to  Cashvaldis
Reklāma