Quantcast
More
  Reklāma

  Toyota līdz 2025. gadam plāno sākt ražot elektroauto paredzētas cietvielu baterijas

  Jaunākie raksti

  Japāņu autoražotājs Toyota paziņojis, ka līdz 2025. gadam sērijveida ražošanā plānots nogādāt elektroauto paredzētas cietvielu (solid-state) baterijas. Šī tipa baterijas jau ilgāku laiku tiek uzskatītas par nākamo izrāvienu bateriju tehnoloģiju attīstībā, šīm baterijām  sniedzot lielāku sniedzamību ar vienu uzlādi, īsāku uzlādes laiku un citus ieguvumus.

  Šīs tehnoloģijas attīstības izmaksas pagaidām ir ļoti lielas, daudziem prognozējot, ka šādas baterijas varētu parādīties tikai šīs desmitgades beigās, varbūt pat vēl vēlāk. Kā CES 2022 izstādes laikā atklāja viens no vadošajiem Toyota Izpētes centra darbiniekiem Džils Prats, pirmais Toyota automobilis ar cietvielu baterijām saglabās arī iekšdedzes dzinēju. Tas varētu būt mājiens, ka šīs baterijas kā pirmais saņems jaunās paaudzes “Prius”, taču tas nav apstiprināts.

  Prats arī apliecinājis, ka Toyota šo mašīnu plāno nogādāt ražošanā šīs dekādes pirmajā pusē, tātad līdz 2025. gadam. Japāņu autoražotājs iepriekš solīja jau šogad nodemonstrēt strādājošu cietvielu bateriju prototipu. Kas zina, varbūt gada turpinājumā tiešām tādu arī ieraudzīsim.

  Lēmums pilnīgi jaunu bateriju tehnoloģiju sākumā izmantot hibrīdā pat šķiet relatīvi loģisks – izproti visus plusus un mīnusus, novērs acīmredzamākos trūkumus, pēc tam šo tehnoloģiju pilnvērtīgi palaižot elektrisko mašīnu ražošanā. Vienlaikus klienti tik un tā varēs pārvietoties ar benzīna dzinēju, neriskējot palikt bez auto, ja kaut kas nestrādās kā plānots.

  AvotsCarBuzz
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma