Web Analytics
More
  Reklāma

  LTAB OCTA lietotnē autovadītāji saņems informāciju, ja OCTA polise zaudēs spēku pirms tās beigu termiņa

  Jaunākie raksti

  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) mobilajā lietotnē LTAB OCTA ieviesis jaunu funkciju – informācijas nosūtīšanu autoīpašniekiem gadījumā, ja OCTA polise zaudē spēku vēl pirms tās beigu termiņa. “Pēdējā laikā esam novērojuši, ka palielinās tādu gadījumu skaits, kad autoīpašnieki nezina, ka to OCTA polise ir zaudējusi spēku vēl pirms tās beigu termiņa. Lai ari vairums zina, ka OCTA polise vairs nav spēkā esoša, ja mainās transportlīdzekļa īpašnieks, tomēr ir arī citi likumā noteiktie gadījumi, kad polise zaudē spēku,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

  Lai maksimāli samazinātu situācijas, kad autoīpašnieki nezina, ka to OCTA polise vēl pirms beigu termiņa zaudējusi spēku, LTAB izstrādājis papildus funkciju LTAB OCTA mobilajā lietotnē, kas informē lietotājus, ja noticis šāds gadījums. “Pēc mūsu aprēķiniem, LTAB OCTA mobilo lietotni lejuplādējuši aptuveni 100 tūkstoši autovadītāju. Turpinām aktīvi strādāt, lai pilnveidotu lietotni ar ērtu funkcionalitāti un autovadītājiem noderīgu informāciju, kā arī, lai pieaugtu tās izmantotāju skaits,” skaidro J.Abāšins.

  LTAB izstrādāja un ieviesa lietotni LTAB OCTA 2017.gadā. Tajā ikviens transportlīdzekļa īpašnieks var iegūt informāciju par saviem transportlīdzekļiem, Bonus Malus klasēm, apdrošināšanas vēsturi un citām svarīgām lietām. Kopš 2019.gada lietotnē pēc ceļu satiksmes negadījuma (turpmāk – CSNg) var elektroniski aizpildīt saskaņoto paziņojumu, un, pateicoties lietotāja autorizācijas iespējām, šāds elektroniski aizpildīts saskaņotais paziņojums, ir līdzvērtīgs dokuments tā drukātajai versijai.

  LTAB statistika liecina, ka šī gada 11 mēnešos apdrošinātājiem pieteikti 20340 CSNg, kas fiksēti ar saskaņoto paziņojumu. No tiem gandrīz desmitā daļa fiksēti elektroniski ar mobilo saskaņoto paziņojumu LTAB OCTA mobilajā lietotnē. “Kopš mobilā saskaņotā paziņojuma funkcijas ieviešanas, tā lietotāju skaits pakāpeniski pieaug. Tā šī gada 11 mēnešos 9,37% no visiem CSNg, kas fiksēti ar saskaņoto paziņojumu, tika aizpildīti elektroniski. Turklāt, pēdējos četros mēnešos elektronisko aizpildīto saskaņoto paziņojumu īpatsvars ir jau 11,48%,” stāsta J.Abāšins.

  1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Npip
  29.12.2021 16:37

  Kādos gadījumos polise drīkst zaudēt spēku pirms tās beigu termiņa? Šajā gadījumā apdrošinatājam ir jāinformē klients pa visiem pieejamajiem kanāliem!

  Juris
  30.12.2021 19:51
  Reply to  Npip

  Par šo man arī gribētos zināt, kādus gadījumos nemainot automašīnai īpašnieku var beigties termiņš? Parasti pērku uz gadu un par to pēc tam vispār nedomāju.

  BTR
  03.01.2022 17:58
  Reply to  Npip

  Nu vispār nav gan. Zinu svarīgu lietu, cilvēkiem vispirms jāiemācās norādīt pareizus savus kontaktus. Tas saistīts ne tikai ar apdrošināšanu. Cilvēki mīl norādīt nepareizus numurus, epastus, kurus nelieto un vēlāk par to raudāt, ka kāds kaut ko neatgādina. Tāpat kad nomaina telefona numuru domā, ka visās iestādēs visi redz, ka viņi to nomainījuši.

  veveve
  29.12.2021 19:16

  Ja pateica A, tad ir jāturpinanarī tālāk.
  Kādi vēl ir likumā noteiktie gadījumi, kad OCTA polise zaudē spēku pirms termiņa?

  Toms
  29.12.2021 23:08

  Tā LTAB aplikācija nekam neder. Vakar vajadzēja saskaņoto uztaisīt. Nevarēju tikt vispār iekšā. Ar citu telefonu izdevās, bet otrajai pusei kaut kāda soli izmeta kļūdu un viss.

  Reklāma