Reklāma

Ātrgaitas internets varētu beidzot sasniegt arī Antarktīdu

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Makmerdo stacijā, kas atrodas Antarktīdas krastos, un, ko vada ASV Nacionālais zinātnes fonds (National Science Foundation – NSF), šajā brīdī aktīvi notiek dažādi zinātniskie pētījumi. No oktobra līdz februārim tur valda arktiskā vasara, dodot iespēju pat 1000 pētniekiem doties un veikt dažādus nopietnus pētījumus. Lai arī viņi var strādāt mūsdienīgās laboratorijās, viena pašsaprotama lieta gan netiek dota – ātrgaitas internets. Tomēr tas drīz varētu mainīties.

Šī gada sākumā NSF sāka nopietni pētīt iespēju izveidot optiskās šķiedras kabeli, kas virzītos pa jūras gultni no Antarktīdas uz Jaunzēlandi vai Austrāliju. Šī ideja bija aktuāla jau pirms desmit gadiem, taču tobrīd bijušas citas prioritātes. Ja šie plāni tiks realizēti, tas transformēs gan pētniecību, gan ikdienas dzīvi šajā saltajā pasaules daļā.

Makmerdo stacija

Pētnieki varētu tiešsaistē straumēt ikdienas darbības, analizēt satelītattēlus reāllaikā, uzlabot kiberdrošību. Ātrgaitas internets dotu iespēju arī ievākt jauna veida informāciju, piemēram, seismiskos datus. Kabelim varētu pievienot sensorus, lai nepārtraukti novērotu temperatūru un spiedienu Dienvidu okeānā, kas apskalo Antarktīdas krastus. Tādējādi pētnieki spētu izprast, cik ātri attīstās klimata pārmaiņas.

Papildus pētniecības iespējām ātrāks internets ļautu stacijas apmeklētājiem vieglāk sazināties ar ģimeni, kolēģiem ārpus Antarktīdas, kā arī plašāku sabiedrību.

Šobrīd pētniekiem interneta izmantošanas iespējas ir ļoti ierobežotas. Piemēram, dati jāglabā cietajos diskos, lai fiziski atgrieztu mājās un nodotu kolēģiem, liedzot iespēju tos analizēt reāllaikā. Tas arī papildzina pašu pētījumu norisi.

Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
25.11.2021 12:46

Vai tad Īlona pavadoņi tur nebūs pieejami?
Kabelis dos piekļuvi internetam tikai vienā stacijā, kā ar pārējām?

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: