Reklāma

Lielbritānijā tiks aizliegta jebkāda viedtālruņu lietošana pie stūres

Foto: Digital Trends

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Lielbritānijas valdība pastiprina jau esošos likumus cīņā pret viedierīču lietošanu pie stūres – jau šobrīd ir aizliegts rakstīt ziņas vai zvanīt, ja vien tas nav ārkārtas gadījums. Likuma papildinājumi vēsta, ka no nākamā gada jebkāda veida darbības ar viedtālruni, atrodoties pie stūres, būs aizliegtas. Tostarp foto un video uzņemšana, spēļu spēlēšana vai sociālo saziņas lietotņu pārskatīšana.

Protams, šādas darbību aizliegums šķiet pašsaprotamas, taču līdz šim Lielbritānijā tas nebija ierakstīts likumos, tāpēc juridiski, piemēram, video uzņemšana pie stūres nebija aizliegta. Tagad savu viedtālruni pie stūres nevarēs lietot arī tad, kad mašīna stāvēs un nekur nekustēsies. Ceļu satiksmes noteikumos plānots iekļaut punktu, ka stāvēšana uz ceļa, piemēram, atrodoties sastrēgumā vai pie sarkanās gaismas, arī skaitās braukšana.

Vienīgais izņēmums ir maksājuma veikšana, piemēram, par maksas ceļa lietošanu, savukārt maksāšana par pirkumiem tiešsaistē nav gana labs iemesls, lai izmuktu no 200 mārciņu soda par neatļautu viedtālruņa lietošanu pie stūres. Tiesa, savas ierīces drīkst lietot brīvroku režīmā, izmantojot navigācijas lietotnes, bet tām jābūt novietotām drošā statīvā.

Lielbritānija jau ilgstoši centās novērst caurumu likumos, kas faktiski atļauj lietot viedtālruni pie stūres, ja vien netiek sūtītas ziņas vai veikti zvani. Valdības pārstāvji norāda, ka Lielbritānijā pārāk daudz cilvēku cieš negadījumos, kurus izraisīja tieši viedtālruņa lietošana pie stūres, bet, līdz ar jaunajiem papildinājumiem, likums ir “ievests 21. gadsimtā”.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
24.11.2021 09:32

Tātad, telefonā Waze aplikācijā iebakstīt bedri nedrīkstēs, bet mašīnas milzīgajā planšetē bakstīt sēdekļu apsildi, regulēt iestatījumus, vai ievadīt navigācijas gala punktu varēs? Izklausās tik pat neloģiski, kā mūsu valdības lēmumi aizliegt ziemasvētku tirdziņus, bet atļaut apmeklēt centrāltirgu, vai braukt pārpildītā trolejbusā! :)

Čiekurs
24.11.2021 10:17
Reply to  Skābene

Lai arī Waze bakstīšana pie stūres arī ir garām, taču nedomāju, ka tādu nieku dēļ rodas daudz avāriju. Sūdi sākas, kad sāk lietot soc tīklus, spēlītes, lasa ziņas utt- šis tā paņem uzmanību, ka vairs pilnīgi nejūt, kas notiek uz ceļa.
Arī aizliegums lietot viedtālruni stāvot sastrēgumā ir loģisks. Stāvi sastrēgumā, paliek garlaicīgi un ir brīvis brīdis, sāc spaidīt telefonu, sastrēgums beidzas, vai arī deg zaļā gaisma, bet telefonu turpini spaidīt.
No sērijas rādi pagriezienu arī, ja esi viens uz ceļa. Tīri lai pierastu pie sistēmas un darītu to automātiski.

kuku
24.11.2021 10:22
Reply to  Skābene

Doma pareiza, ja uz to skatās no viedokļa “iebūvētās infotainmenta sistēmas ir ļaunums”.

davix
24.11.2021 16:07

Droši vien šis nav pilnīgs tulkojums un precizējumam “viedtālruni pie stūres nevarēs lietot arī tad, kad mašīna stāvēs un nekur nekustēsies” – tas ir domāts pie ieslēgtas auto aizdedzes. Savādāk tas izskatās, ka ir pārkāpums lietot viedtālruni ielas malā vai auto stāvvietā ar izslēgtu motoru, ja vien sēdi šofera krēslā. Tā jau diez vai bija domāts.

Elektriķis
24.11.2021 18:01
Reply to  davix

Hmmm…”pie ieslēgtas aizdedzes” – ko tas īsti nozīmē? Šķiet ka EV gadījiumā robeža nav nosakāma. Arī ICE gadījumā: kādēļ es nevarētu ar ieslēgtu motoru sēdēt savā pagalmā un bakstīties pa telefonu?
Varbūt derētu: “piedalies satiksmē”?

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: