Reklāma

“SpaceX” un NASA pārbaudīs, vai satelīta ietriekšana asteroīdā var mainīt tā virzienu

Jaunākie raksti

Sony SRN-NS7 kakla skaļruņu apskats

Ikgadējā Kursora lasītāju aptaujā daļa norādīja, ka papildu tādām klasiskām ierīcēm, kā viedtālruņi un datori, lasītāji gribētu redzēt arī...

YouTube pārtrauks savu YouTube Originals programmu

Video straumēšanas platforma paziņojusi par plāniem mainīt savu stratēģiju ar speciāla satura veidošanu, kas nozīmē, ka tiks pārtraukta YouTube...

Iespējams, drīzā nākotnē ar sejas maskām varēsim izmērīt savu sirdsdarbību

Nu jau divi gadi būs pagājuši, kopš mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir sejas maskas. Pa šo laiku pētniekiem jau...

Volkswagen un Bosch plāno sadarbību elektroauto bateriju ražošanā

Divi no Vācijas lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Volkswagen un Bosch parakstījuši sadarbības memorandu, lai izveidotu kopuzņēmumu un ievērojami palielinātu elektroauto...

Apple 2021. gada nogalē atkal bija lielākais viedtālruņu piegādātājs

Pēc salīdzinoši pieticīga viedtālruņu pārdošanas gada, Apple atguvis savas ierastās līderpozīcijas pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Analītikas uzņēmums Canalys dalījies ar...

Lai arī lielākoties asteroīdi Zemei nav nodarījuši postu, tie joprojām ir bīstami. Daži no tiem diametrā pietuvojas pat 1000 km, tāpēc šāda objekta saduršanās ar Zemi radītu katastrofu. Tomēr tehnoloģiju attīstība var ne tikai brīdināt par asteroīda tuvošanos. Kopš 2017. gada NASA veic testus, lai noskaidrotu, vai satelīta ietriekšana asteroīdā var mainīt tā kursu. Savukārt kopš 2019. gada šajos testos piesaistīts “SpaceX”. Viens no izmēģinājumiem kopdarbā notiks jau šonedēļ.

“SpaceX” informējis, ka 23. novembrī 22:21 pēc vietējā laika plāno testu (Double Asteroid Redirection Test -DART), kura laikā mēģinās asteroīdu novirzīt no kursa. Šajā izmēģinājumā tiks izmantota “Falcon 9” nesējraķete un satelīts. Satelīts tiks ietriekts asteroīdā, lai noskaidrotu, vai un cik tas ir efektīvs veids, kā mainīt tā virzienu.

DART mērķis ir binārais asteroīds Didymos, kas sastāv no divām daļām (nosaukums tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “dvīņi). Tas būtu palidojis garām Zemei nākamgad un vēlreiz 2024. gadā, abās reizēs nesastopoties ar mūsu planētu.

Vienlaikus NASA identificējusi vismaz 23 asteroīdus, kuri tuvāko 100 gadu laikā potenciāli varētu sadurties ar Zemi. Tāpēc jo īpaši svarīgi ir veikt šādus testus, kas varētu mainīt asteroīda lidojuma virzienu un novērst iespējamu postu.

Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow(@krotow_2)
22.11.2021 13:50

Atliek cerēt ka ar trajektorijām nekļūdīsies un nobīdītais klucis pēc pārdesmit gadiem neatgriezīsies citā vēl nelabākā leņķī.

Lauris
22.11.2021 16:17

Tas būtu palidojis garām Zemei nākamgad un vēlreiz 2024. gadā, abās reizēs nesastopoties ar mūsu planētu. Pateicoties SpaceX aktivitātēm, tas garām nepalidos.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: