Reklāma

Norvēģija varētu apsvērt elektroauto aplikšanu ar nodokļiem

Jaunākie raksti

Dizaina nozīme e-veikala izveidē un biežāk pieļautās kļūdas

Kopā ar mājaslapu izstrādes platformu “Mozello” esam jau labi pastrādājuši, iepazīstinot ar veiksmīgas e-komercijas pamatiem, kā arī mēģinājuši saprast,...

Apple Pay bezkontakta norēķini no šodienas pieejami arī Luminor klientiem

Luminor banka no šodienas saviem klientiem piedāvā norēķinus ar Apple Pay – drošu norēķinu veidu ar iPhone un Apple Watch,...

Tesla plāno arī Norvēģijā “Supercharger” uzlādi piedāvāt konkurentu elektroauto

Elektroauto ražotājs Tesla plāno paplašināt šogad aizsākto pilotprogrammu, kas paredz piedāvāt uzlādi "Supercharger" punktos jebkura ražotāja elektriskajai mašīnai. Kā...

Donalda Trampa sociālo mediju kompānija paziņo, ka piesaistījusi 1 miljardu dolāru

Oktobra otrajā pusē rakstījām par to, ka Donalds Tramps pēc neveiksmes ar savu blogu radījis jaunu sociālo mediju "TRUTH...

Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai...

Norvēģija ir līdere elektrisko automašīnu pārdošanā. Pēdējie dati par Norvēģiju liecina, ka 77.5% pārdoto auto ir ar elektrodzinēju. Lielbritānijā šis rādītājs ir 15%, bet ASV tikai 2.6%.

Bet izskatās, ka Norvēģija nespēs palikt par elektroauto paradīzi, jo būtiski kritušies ieņēmumi no dažādiem ar automašīnu reģistrēšanu un ekspluatāciju saistītiem nodokļiem un nodevām. Tiek lēsts, ka Norvēģijas budžetam katru gadu gar degunu iet aptuveni 2.23 miljardi dolāru, jo iedzīvotāji pārsēdušies uz elektroauto.

Norvēģija pat gājusi tik tālu, ka samazināts pievienotās vērtības nodoklis un nodeva par elektroauto iegādi, tādējādi Volkswagen e-Golf maksā aptuveni 790 eiro mazā par iekšdedzes dzinēja Golf.

Visticamāk, Norvēģijai nāksies vismaz daļēji elektriskajiem auto atņemt dažādus papildu labumus un speciālo statusu, bet tas var iznīcināt plānu Norvēģijā līdz 2025. gadam vairs nepārdot jaunus iekšdedzes dzinēju auto.

Tiek pieļauts, ka ar nodokļu atvieglojumiem varēs rēķināties tie, kuri iegādājas elektro auto līdz 600 000 norvēģu kronām (ap 60 000 eiro), bet dārgāki auto tiks atkal aplikti ar visiem nodokļiem un citiem maksājumiem. Tā dēvēto plug-in hibrīdu nodokļu slogs vēl varētu tikt pārskatīts jau pirms nākamā gada budžeta pieņemšanas.

Avotswired
Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mazpisāns
21.11.2021 17:42

Tas jau tikai loģiski, no autombīļiem visās valstīs labi pildās budžets.

Kueto
21.11.2021 20:57

šito es teicu par elektrības kastēm jau sen,tikko kā savairosies vairāk pacels visus nodokļus un uzliks jaunus .ēsma uz kuras uzķeras pamuļķi ,pārmaksā entās reizes par auto un pie reizes gremdē iekšdedzes auto neatkarību un lētumu,tas pats jo vairāk potējas pret kovidu jo vairāk slimo un lielāki ierobežojumi.

Itanium
21.11.2021 23:23
Reply to  Kueto

Mhm, un cik ilgs laiks pagāja, kamēr Norvēģijā par šo priekšrocību atņemšanu vispār sāka tā oficiāli runāt? X gadi un vairums no pārdotajiem auto ir EV. Līdz tam visus labumus varēja un vēl joprojām var mierīgi paspēt izbaudīt.
Un cik gadiem jāpaiet, lai kas tāds atnāktu uz LV? Gan jau 5-7 gadu līzi vēl paspētu nomaksāt.

Čiekurs
21.11.2021 23:26
Reply to  Kueto

labrīt, idiot! (c) digitalk

Pluss
22.11.2021 00:47

Ja bagātā Norvēģija neatteiksies no nodokļiem, ko var iekasēt no auto īpašniekiem, tad jāsaprot ka pie mums ļabumus sāks ņemt pat ātrāk (procentuāli ev pret ice).

Elektriķis
22.11.2021 08:44
Reply to  Pluss

Mums tādi labumi vēl nav iedoti, nav ko noņemt.
Vispār jau komentētājiem derētu izlasīt rakstu: stāsts ir par auto, kuri dārgāki par 60 kEUR.

Aigi_nr1
22.11.2021 12:21

Viss normāli, lai ir, tai pat laikā iekšdedzes dzinējiem nodokļa sloga koeficients x2, x3.

Skābene
22.11.2021 12:54
Reply to  Aigi_nr1

Kad sasniegs 100% auto parka elektrifikāciju, atcerēsies arī par nodokļu nezūdamības likumu! :D

Krotow(@krotow_2)
22.11.2021 13:20

Gan jau būs 2x lielāks ceļa nodoklis visiem. Mīnus stāvvietas par brīvu un atļauja braukt pa sabtransporta joslām.

Tādas lietas
22.11.2021 13:29
Reply to  Krotow

Nu, skaidra lieta. Vietas ir tik, cik tās ir. Visdrīzāk, nodokļa apjomuj ietekmēs arī auto garums. Ja par nominālu ņemam slēgtu divvietīgu motokulbu, kas pilsētā var pārvadāt 2 cilvēkus, tad jebkurš kompaktauto būs ar koeficientu x2, vidējā klase – x3 utt. Vieta uz ielas ir resurss, kura izmantošanu var regulēt ar $$$.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: