Reklāma

Bitcoin cenu ietekmē Eiropas lēmums ieviest kriptovalūtu maciņu piesaisti īpašniekam

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Bitcoin, Ether un citas kriptovalūtas jau pamatīgi dabūjušas pa stilbiem no Ķīnas, kur pagājušajā mēnesī tika pavisam aizliegta kriptovalūtu rakšana. Tagad kriptovalūtu tirgus cietīs no Eiropas, kas vēlas, lai kriptovalūtu darījumi būtu izsekojami un būtu iespējams noskaidrot maka īpašnieku.

Nebūs noslēpums, ka kriptovalūtas var tikt izmantotas naudas atmazgāšanai, terorisma finansēšanai un citiem finanšu noziegumiem, jo kriptovalūtas ir grūti izsekojamas. Eiropa rosina ieviest obligātu prasību kriptovalūtu apmaiņas servisiem vākt, uzkrāt un nodot informāciju par darījumiem un par iesaistītajām pusēm. Šobrīd kriptovalūtu maciņiem ir tikai sarežģītas paroles, bet tie nekā netiek saistīti ar informāciju par īpašnieku.

Eiropas vēlas, lai dažādie kriptovalūtu darījumu servisi nodrošinātu darījumu caurspīdīgumu, bet vismaz pagaidām paši lietotāji tiek likti mierā, ja vien tie neveic nekādas nelegālas darbības. Tie kriptovalūtu maiņas un citu darījumu servisi, kas nepakļausies šai prasībai, nevarēs darboties Eiropā.

Tiek uzskatīts, ka 2020. gadā kriptovalūtu tirgus atmazgāja aptuveni 2 miljardus dolāru. Arī ASV jau pagājušajā gadā izteica ierosinājumu ieviest līdzīgu caurspīdīgumu kriptovalūtu darījumiem un īpašniekiem.

Bitcoin kopš aprīļa 62 000 dolāru cenas ir nokritis uz aptuveni 30 000 dolāru, Dogecoin no 72 centiem nokritis uz 17 centiem, bet Ether maijā bija ap 4000, tagad ap 1776 dolāriem.

Avotscnet
Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tro
22.07.2021 11:39

Cik zemu jākrīt bitkoinam, lai videokaršu tirgus spētu atgūties? Jā, kartes var dabūt, bet cenas x2 nav tik patīkamas

Krotow(@krotow_2)
22.07.2021 17:15
Reply to  Tro

Tendence ir pozitīva, taču līdz tirgus nosvārstīsies atpakaļ līdz normālam stāvoklim, kāds gads vismaz vēl paies. Jo šobrīd karšu ražotājeim joprojām izdevīgāk ražot augstā gala kartes. Un Covid laikā sadzīvotais pusvadītāju trūkums kopumā arī liek sevi manīt.

1250
22.07.2021 13:22

būs īpašnieki – būs kapitāla pieauguma nodoklis

Sandis
25.07.2021 11:48
Reply to  1250

Gan jau, ka kāds “godīgais” spekulants, kurš darījumus ar kriptovalūtām uzrāda deklarācijā, jau tagad maksā to kapitāla pieauguma nodokli. Pagūglē “vid kriptovalūta”.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: