Reklāma

Latvijas skolēni starptautiskajās komandu matemātikas sacensībās Islandē izcīna 4. vietu

Jaunākie raksti

“Porsche Taycan” kļuvis populārāks par “Porsche 911”

2021. gads kļuva par rekordu gadu vācu sporta autoražotājam Porsche, kas pārdeva par 301 915 mašīnas, labojot pārdošanas rekordus....

ASUS izziņo jaunas Intel Z690, H670, B660 un H610 sistēmplates

ASUS izziņojis jaunas Intel Z690, H670, B660 un H610 sistēmplates, kas ir saderīgas ar jaunākajiem Intel 12. paaudzes procesoriem....

Volkswagen pērn dubultojis elektroauto pārdošanas apjomus

Neskatoties uz to, ka aizvadītājā gadā Volkswagen saskārās ar dažādām problēmām, piemēram, pusvadītāju deficītu, autoražotājs spējis dubultot pārdoto elektroauto...

ASUS izziņo Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB videokartes

ASUS paziņojis, ka arī piedalīsies Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB videokaršu trakumā. Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB...

RTU sadarbībā ar SIA «Sakret» izstrādā betona maisījumu 3D drukāšanai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) industriālais doktorants Krists Ziemelis sadarbībā ar SIA «Sakret», Baltijas reģionā lielāko sauso un lietošanai gatavo...

No 11. līdz 15. novembrim Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā norisinājās starptautiskās komandu matemātikas sacensības “Baltijas ceļš 2021”, kur Latviju šogad pārstāvēja piecu talantīgu skolēnu komanda. Kopā 12 dalībvalstu konkurencē Latvijas komanda sacensībās izcīnīja godpilno 4. vietu!

Latvijas delegāciju starptautiskajās komandu matemātikas sacensībās “Baltic Way 2021” šogad veidoja RTU inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Petr Gabuniia, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni Matīss Kristiņš, Milana Komisarova un Kims Georgs Pavlovs, kā arī Salaspils 1. vidusskolas skolnieks Artis Vijups. Latvijas skolēnus sacensībām gatavoja RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Ilmārs Štolcers, A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas zinātniskais līdzstrādnieks Māris Valdats un skolas pasniedzējs Filips Jeļisejevs.

“Mēs esam gandarīti par gūtajiem rezultātiem, jo tie ir augsti salīdzinājumā ar pagājušajiem gadiem. Vislielākais prieks bija tas, ka mēs pēc kopējiem komandas treniņiem esam būtiski uzlabojuši savas spējas matemātikā. Braucot uz Islandi, mums izdevās izveidot komandas garu, kas veicināja sadarbošanos olimpiādes laikā,” par dalību stāsta Latvijas komandas dalībnieks Matīss Kristiņš.

“Ir prieks par gūto rezultātu, jo izdevās pārspēt arī dažas matemātikas “lielvalstis”, piemēram, Poliju. Jāatzīmē, ka tas ir ļoti jauki, ka Baltijas valstis, Igaunija, Lietuva, Latvija, ierindojās starp piecām labākajām valstīm pēc olimpiādes rezultātiem. Dalība bija arī kolosāla iespēja izbaudīt Islandes dabas krāšņumu un Reikjavīkas Ziemassvētku noskaņojumu,” par sacensībām stāsta Latvijas komandas dalībnieks Kims Georgs Pavlovs.

Matemātikas sacensībās šogad piedalījās 60 skolēni no 12 valstīm – Krievijas, Igaunijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Islandes un Īrijas. Skolēnu komandām sacensību dienā dotas 4,5 stundas, lai kopējiem spēkiem rastu risinājumu 20 matemātikas uzdevumiem par tādām tēmām kā algebra, kombinatorika, ģeometrija un skaitļu teorija.

“Sacensību “Baltijas ceļš” galvenā atšķirība no citām matemātikas olimpiādēm ir tāda, ka tā ir komandu olimpiāde – skolēni uzdevumus risina kopīgi. Tajā svarīga ir ne tikai individuālā meistarība, bet arī spēja sadarboties. Bieži vien komandu darbs palīdz meistarīgāk atrisināt to, kas vienam pašam nav pa spēkam. Šogad Latvijas komanda sacensībās parādīja prasmi sadarboties komandā un kopumā ar gūto rezultātu esmu ļoti apmierināts,” tā Latvijas delegācijas vadītājs Māris Valdats.

Pirmās trīs vietas matemātikas sacensībās šogad ieguva komandas no Krievijas, Igaunijas un Vācijas. Iecerēts, ka 2022. gadā “Baltijas ceļš” norisināsies Norvēģijā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: