Reklāma

“Riga TechGirls” aicina skolnieces pieteikties bezmaksas 3D modelēšanas darbnīcai 

Jaunākie raksti

Sony SRN-NS7 kakla skaļruņu apskats

Ikgadējā Kursora lasītāju aptaujā daļa norādīja, ka papildu tādām klasiskām ierīcēm, kā viedtālruņi un datori, lasītāji gribētu redzēt arī...

YouTube pārtrauks savu YouTube Originals programmu

Video straumēšanas platforma paziņojusi par plāniem mainīt savu stratēģiju ar speciāla satura veidošanu, kas nozīmē, ka tiks pārtraukta YouTube...

Iespējams, drīzā nākotnē ar sejas maskām varēsim izmērīt savu sirdsdarbību

Nu jau divi gadi būs pagājuši, kopš mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir sejas maskas. Pa šo laiku pētniekiem jau...

Volkswagen un Bosch plāno sadarbību elektroauto bateriju ražošanā

Divi no Vācijas lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Volkswagen un Bosch parakstījuši sadarbības memorandu, lai izveidotu kopuzņēmumu un ievērojami palielinātu elektroauto...

Apple 2021. gada nogalē atkal bija lielākais viedtālruņu piegādātājs

Pēc salīdzinoši pieticīga viedtālruņu pārdošanas gada, Apple atguvis savas ierastās līderpozīcijas pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Analītikas uzņēmums Canalys dalījies ar...

Lai skolas laikā veicinātu meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, “Riga TechGirls”, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 16.novembrī organizē tiešsaistē bezmaksas darbnīcu 3D modelēšanā.

Darbnīca paredzēta meitenēm vecumā no 11-15 gadiem un norosināsies 16.novembrī plkst.16:30 un ilgs 2h30min. Tās laikā lektores pavadībā tiešsaistē dalībnieces varēs iepazīt “Blender” programmatūru un spert pirmos soļus 3D modelēšanā. Nekādas iepriekšējas zināšanas nav nepieciešamas, galvenais, ka ir datorpele un dators, uz kura ir uzinstalēta bezmaksas “Blender” programmatūra, un var droši strādāt visas darbnīcas laikā.

Pirmos soļus 3D modelēšanā skolnieces apgūs kopā ar Blender Kids Latvia grupiņas vienu no pirmsācējām un tās dalībnieci Elīnu Lideri. Blender ir viena no populārākajām 3D modelēšanas programmām, kas izmantota pazīstamu animācijas filmu un datorspēļu veidošanā. Blender Kids ir Latvijā aizsākta iniciatīva, kuras ietvaros reizi nedēļā bērni kopā ar vecākiem pašmācības ceļā apgūst Blender programmas pamatus. Ar viņu veikumu var iepazīties iniciatīvas Instagram kontā.

Dalībai darbnīcā vietu skaits ir ierobežots, un ir jāpiesakās caur šo formu. Plašāku informāciju par darbnīcu un bezmaksas programmatūru Blender, kas nepieciešama darbnīcas laikā, var atrast Riga TechGirls Facebook lapā.

3D modelēšanas darbnīca ir daļa no “Riga TechGirls” iniciatīvas skolnieču digitālo prasmju attīstīšanai – “TEKLA workshop and dialogue 2021” pasākumiem, kas tiek organizēti sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Swedish Institute un KTH.

“Riga TechGirls” ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir izglītot un iedvesmot vairāk sievietes iesaistīties un darboties tehnoloģiju nozarē.

Reklāma

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tasesmues
12.11.2021 15:00

Šis noteikti būs latviešu valodā?

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: