More
  Reklāma

  Citadele Phone POS – tirgotāji Baltijā tagad varēs pieņemt maksājumus ar savu viedtālruni

  Jaunākie raksti

  Baltijas tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem Citadele ir sākusi piedāvāt jaunu maksājumu pieņemšanas risinājumu – Citadele Phone POS. Tā ir lietotne Android ierīcēm, kas uzņēmējiem ļauj pieņemt bezkontakta maksājumus ar savu viedtālruni vai planšetdatoru.

  Uzņēmējam viss process – lietotnes lejupielāde un līguma parakstīšana – ir pieejams attālināti. Citadele Phone POS ir izstrādāts sadarbībā ar Visa Tap to phone programmu un IT uzņēmumu IBA Group, un tas ir pirmais bankas piedāvātais Visa un Mastercard sertificētais risinājums Baltijā, kas neprasa atsevišķu ierīci maksājumu pieņemšanai.

  Ieguvēji no Citadele Phone POS būs tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji Baltijā, kuriem svarīga mobilitāte un nav nepieciešamības izmantot POS termināli regulāri, jo tam nav nomas vai abonēšanas maksas. Uzņēmējam viss process jāveic attālināti – vispirms nepieciešams lejupielādēt lietotni Google Play store, tad parakstīt līgumu, izmantojot elektronisko parakstu, un var sākt pieņemt maksājumus.

  “Ja pirms dažiem gadiem revolūcija bija kļūšana par bankas klientu ar selfiju vai maksājumu veikšana ar telefonu, tad Citadele Phone POS ir nākamā inovācija, ar kuru parādām Latvijas finanšu tehnoloģiju straujo attīstību. Tas būs liels jauninājums uzņēmējiem, bet visvairāk pārsteigti būs pircēji, jo Baltijā Citadele Phone POS ir pirmais šāda veida risinājums, ko saviem klientiem piedāvā banka. Lai arī cilvēki būs pārsteigti, varam būt droši, ka POS terminālis viedtālrunī pavisam drīz būs ierasta lieta tāpat kā bezkontakta maksājumu kartes un maksājumi ar telefonu,” uzsver Vladislavs Mironovs, Citadeles valdes loceklis.

  “Mēs esam patiesi gandarīti būt daļa no Citadele bankas digitālās inovācijas sasniegumiem, kas koncentrējas uz nevainojamu klientu pieredzi gan karšu īpašniekiem, gan tirgotājiem. Mūsuprāt, iespēja pārvērst viedtālruni POS terminālī ir īpaši nozīmīga mazajiem un vidējiem uzņēmējiem. Citadele Phone POS sniedz gan papildus mobilitāti, gan daudz vienkāršotāku iespēju tirgotājiem pieņemt apmaksu. Šis risinājums ir ne tikai tehnoloģiska inovācija, bet arī atbalsts ātrākai biznesa lēmumu pieņemšanai un pakalpojumu pieejamībai attālināti. Priecājamies redzēt, ka Citadele ir priekšgalā pārējiem industrijas spēlētājiem un pirmā Baltijā piedāvā šo risinājumu tirgotājiem un viņu klientiem,” sacīja Riikka Salminen,  Visa Europe Zviedrijas, Somijas un Baltijas valstu reģiona vadītāja.

  Īpaša uzmanība lietotnes izstrādē ir pievērsta drošībai, lai pircēji būtu pārliecināti, ka viņu kartes informācija vai ievadītais PIN kods netiek saglabāts pārdevēja telefonā. Citadele Phone POS lietotne tāpat kā Citadeles bankas lietotne neatļauj ekrāna ierakstīšanu, ekrānšāviņa uzņemšanu vai jebkādas citas aizdomīgas darbības. Lietotni nevar instalēt ierīcēs, kurās instalētas nelegālas programmas ar mērķi iegūt datus. Citadele lietotnes izstrādē sadarbojās ar IT risinājumu izstrādātāju IBA Group. Citadele Phone POS pieņem Visa un Mastercard maksājumu kartes, un transakciju apstrādi veic Worldline.

  “Viedtālruņa kā termināļa izmantošana paver jaunas iespējas bankas Citadele klientiem. Tagad viņiem ir nepieciešams tikai viedtālrunis ar instalētu lietotni, lai pieņemtu maksājumus. Ceru, ka Baltijas valstu iedzīvotāji augstu novērtēs šo jauno maksājumu risinājumu, ko var izmantot gandrīz nekavējoties,” sacīja Vadims Smotrijajevs (Vadim Smotryaev), IBA grupas tehniskais direktors.

  “Pavisam droši varu teikt, ka Citadeles jaunais Citadele Phone POS risinājums ir unikāla inovācija ne tikai Baltijas, bet arī visas Eiropas mērogā. Tagad pirmo reizi būs ērti pieejams risinājums vairāk kā 200 000 individuālajiem uzņēmējiem visā Baltijā, kuriem līdz šim nebija racionāli izmantot speciālās karšu pieņemšanas iekārtas.  Risinājuma drošību nodrošina ne tikai pati Citadele POS Phone lietotne, bet arī īpašs darījumu kontroles un risku izvērtēšanas tiešsaistes risinājums,” saka Zanda Brīvule-Jansone, Worldine Baltijas un Skandināvijas reģiona vadītāja.

  Citadele POS terminālis pieejams Google Play store pagaidām tikai Android ierīcēm – viedtālruņiem un planšetdatoriem ar vismaz 8. operētājsistēmas versiju un NFC lasītāju.

  10 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Roberts
  08.11.2021 15:51

  Tagad uzņēmumi varēs staigāt pa pārpildītu sabiedrisko un gūt peļņu.

  Kursors.lv
  08.11.2021 15:58
  Reply to  Roberts

  Lai šādā veidā varētu mēģināt gūt peļņu, vajadzēs saviem “klientiem” (vai drīzāk upuriem) nostāties ļoti intīmā tuvumā :)

  Name*
  08.11.2021 16:31

  Citadele video paslēpa paroli. Kamēr klaviatūra nav paslēpta un to var redzēt, kad vada iekšā. :/

  Lauris
  08.11.2021 16:41

  Prieks par Citadeli,kas citām bankām ir lielu soli priekšā.

  Mājražotājs
  08.11.2021 18:24

  Diez iOS versija arī plānojas?

  Kursors.lv
  08.11.2021 18:26
  Reply to  Mājražotājs

  Apple nelaiž nevienu citu maksājumu risinājumu un iPhone var veikt bezkontakta maksājumus tikai ar Apple Pay. Iespējams, ar tiesu darbiem šī situācija mainīsies un tad Citadelei un citiem uzņēmumiem būs iespēja piedāvāt klientiem maksājumu risinājumus arī uz Apple ierīcēm.

  Yaroslav
  08.11.2021 18:40

  Zinot cik android nav drošs – es savu karti tuvumā nelaistu 👀

  digitalk
  08.11.2021 20:22
  Reply to  Yaroslav

  vai tu zini, kā maksājumu terminālis pieņem bezvadu maksājumu? kāpēc domā, ka “nedrošajā” androīdā kaut kas spēs iejaukties vienreiz ģenerēto atslēgu apmaiņā, kuras pieprasa un apstiprina darījumu?

  KKTK
  08.11.2021 21:18
  Reply to  digitalk

  Diemžēl ne katrs spēj iedziļināties, izprast – kaut vai vispār atrast resursu, kur tiek izstāstīti visi tie milzum daudzie soļi un drošības risinājumi, lai pieņemtu vai apmaksātu kaut ko telefonā. Tāpēc ar tā vispārīgi neko nezinot cilvēkiem viss liekas tik nedroši un šaubīgi. Taču lēos interneta feikalos ievadīt kartes datus gan ir OK :))

  Johnie
  08.11.2021 22:54
  Reply to  Yaroslav

  Pilnigi piekritu! Sita shirprotep sistema, ko izmanto katrs, kam nav slinkums, galigi nav piemerota sadiem risinajumiem!

  Reklāma