Reklāma

Kalifornijā aizliegs tirgot ar iekšdedzes dzinēju aprīkotu dārza tehniku

Jaunākie raksti

ASUS ROG Chakram X spēlēm paredzētās bezvadu peles apskats

ASUS tikai vasaras sākumā izziņoja ROG Chakram X spēlēm paredzēto bezvadu peli un nu tā nonākusi jau pie mums...

Huawei Watch D Eiropā nonāks oktobra vidū

Huawei Watch D nav nekāds jaunums, tas tika izziņots vēl 2021. gada decembrī, bet Ķīnā to varēja sākt iegādāties...

Tesla attīsta paši savu elektroauto diagnostikas sistēmu

Elektroauto ražotājs Tesla attīstot pats savu elektroauto diagnostikas un kļūdu noteikšanas sistēmu, kas iecerēta kā alternatīva šobrīd populārajai OBD...

Kimai Kardašjanai “Instagram” kriptoaktīvu reklamēšana izmaksājusi vairāk nekā miljonu dolāru

Sabiedrības dāma Kima Kardašjana kā jau daudzi populāri cilvēki un influenceri aktīvi lieto sociālos tīklus, audzējot sekotāju skaitu un...

Yamaha izziņo divus jaunus elektriskos kalnu divriteņus

Zīmols Yamaha izlaidis divus jaunus elektrisko kalnu velosipēdu modeļus, papildinot esošo sēriju ar augstākās raudzes modeļiem, kas tieši paredzēti...

Par ASV Kalifornijas štata lēmumu aizliegt tirgot jaunas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem no 2035. gada jau iepriekš ir gana plaši runāts un šādu lēmumu pieņēmušas daudzas valstis. Tomēr ASV štata vadība lēmusi spert vēl soli tālāk – tuvāko gadu laikā Kalifornijā tiks aizliegts tirgot dārza tehniku, proti, zāles pļāvējus, motorzāģus, ģeneratorus utt., kas aprīkoti ar iekšdedzes dzinēju.

Aprēķināts, ka Kalifornijā ir aptuveni 16,7 miljoni tehnikas vienību, kas aprīkotas ar maziem iekšdedzes dzinējiem – aptuveni par trim miljoniem vairāk nekā mašīnu. Plānots, ka šis noteikums stāsies spēkā jau no 2024. gada 1. janvāra. Savus vecos zāles pļāvējus ar benzīna motoriem ārā mest nevajadzēs, taču jaunus štata teritorijā legāli nopirkt vairs nevarēs.

Kalifornija jau iepriekš bija ieguvusi tiesības dažādos veidos regulēt kaitīgos izmešus, radot pašiem savu regulējumu neatkarīgi no federālās valdības uzstādījumiem. Kalifornijas piemēram pēdējā laikā sekojuši arī citi štati, kuri noteikuši termiņus, kad tur vairs nevarēs tirgot mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem, savukārt dārza un citas tehnikas ar benzīna motoriem aizliegšana līdz šim nav bijusi plaši izplatīta prakse.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
17 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
12.10.2021 09:51

Sen bija laiks aizliegt benzīna trimmerus apdzīvotās vietās! :) Citādi tie pļāvēji zāģē jau no sešiem svētdienas rītā un neļauj cilvēkiem normāli atpūsties.

Muah
12.10.2021 10:12
Reply to  Skābene

Tagad ir rudens lapu pūtēji. A tiem vēl trakāk.

Elektriķis
12.10.2021 10:17
Reply to  Muah

Arī tie ir elektriski, pats tādu lietoju.

Skābene
12.10.2021 12:52
Reply to  Elektriķis

Man gan trimmeris, gan lapu pūtējs, gan zāles pļāvējs, visi ir elektriski un uz akumulatoriem. Nekad neatgrieztos pie benzīnniekiem. Benzīns varētu būt variants, ja jāpļauj vairāk par hetāru, bet es to tāpat nedarītu ar trimmeri no rīta līdz vakaram, bet nobrauktu ar traktoriņu pa pus stundu. Trimmeris būtu jāaizliedz ar likumu, jo viņa vienīgais pielietojums ir kaimiņu tracināšana! :D

Elektriķis
12.10.2021 13:29
Reply to  Skābene

Atlika tikai aiziet pie kaimiņa talkā ar elektrisko zāģi, kā šis iegādājās gan elektrisko trimmeri, gan zāģi. Tagad ir klusums :)
Protrams ka mēs te runājam par akumulatoru verķiem.

Krotow
13.10.2021 16:06
Reply to  Skābene

Ja kaimiņa trimmeris tevi tracina, tad tu dzīvo pārāk tuvu kaimiņam.

Krotow
13.10.2021 16:06
Reply to  Skābene

.

Eggy Mega
12.10.2021 13:07

Visdivaināk starp minētajām ierīcēm izklausās ģenerators 🤣

Normunds
13.10.2021 09:33
Reply to  Eggy Mega

Ģenerators, kurš darbojas ar akumulatoru un ražo elektrību. Mūžīgais dzinējs :D

Elektriķis
13.10.2021 11:09
Reply to  Normunds

Ir tāda iekārta: Tesla Powerwall. Kombinācijā ar saules paneļiem var aizstāt ICE ģeneratoru, it sevišķi Kalifornijā, kamēr vētra nav aizpūtusi tos saules paneļus.

KKTK
13.10.2021 08:28

Bateriju elektriskajiem zāģiem, tā kā ir maza jauda, tad ir īsas sliedes. Gadiem lietoju pie vada slēdzamo elektrisko, 35cm zāģējamā daļa, cena nekāda, strādā mūžam, ko nevarēs teikt par šodienas bateriju spēļmantiņām… BET lietojams, protams, tikai piemājā, kur vads aizstiepjas.

Elektriķis
13.10.2021 08:46
Reply to  KKTK

Apskaties 540ixp, pirms izplati dezinformāciju :)
Tādu iegādājos pirms gada. Joka pēc iedevu pastrādāt profesionālam zāģerim. Viņš ar vienu akumulatoru nozāģēja un atzaroja tik pat daudz koku cik ar sava benzīnnieka bāku. Jā, dārgs prieks, bet zāģē labi.

KKTK
13.10.2021 10:27
Reply to  Elektriķis

Top plauktiņa mantas nav tās, kas būtu loģiski pirkt piemājas dārziņam. Cena ieguvums attiecība ir graujoši slikta. Bet tikko neņem top modeli, tā atklājas, ka zāģītis ir smieklīgs – rokas fuksītis nogāztu resnāku ābeli. Ja tikai atzarošana padomā tad, protams, viss ir vairāk kā labi ar bateriju zāģi.

Elektriķis
13.10.2021 10:44
Reply to  KKTK

Gan jau ka Kalifornijā, tāpat kā šeit, ir arī kaut kas vairāk kā piemājas ābeļu dārzi. Tā kā man ir “piemājas mežs”, tad sanāk tīri bieži izmantot šo rīku.
Arī arboristu versijas (vienā rokā turamais) akumulatoru zāģis ir daudz ērtāks, nav jārausta iedarbināšanas striķis ja esi augšā kokā.
Mēs te galu galā par tehnoloģijām. Auto testā taču tika izmēģināts arī Porsche :)

Muah
13.10.2021 13:50
Reply to  Elektriķis

Ar akumulatora zobenzāģi gāzu 20cm diametra apses.

Elektriķis
13.10.2021 14:11
Reply to  Muah

Tieši zobenzāģis man “neaizgāja” – bija sajūta ka pats kraties, bet koks stāv uz vietas :)

Rudolfs Putnins
13.10.2021 09:44

Kalifornija, it īpaši LA, ir karsta pekle ar pretīgu gaisu. Es, protams, nezinu, cik lielu pili transporta izplūdes gāzu okeānā šie mazie mošķi iepirž, bet tā nav slikta ideja. Mazo iekšdedznieku var viegli aizstāt ar elektrību, bez īpašiem veiktspējas zudumiem un būs mazāks, i troksnis, i vyhlops, i apkope vienkāršāka. Ka tik bačas mēs spētu pieražot…

Reklāma