Reklāma

Kalifornijā aizliegs tirgot ar iekšdedzes dzinēju aprīkotu dārza tehniku

Jaunākie raksti

Ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi savienojuši ģenētiski modificētas cūkas nieri ar cilvēka organismu

Zinātnieki spēruši platu soli cūku orgānu transplantācijā. Pirmo reizi pētnieki ģenētiski modificētas cūkas nieri veiksmīgi savienojuši ar cilvēka organismu....

Razer uzsāk piedāvāt procesora dzesētājus, korpusa ventilatorus un barošanas blokus

Razer izziņojis jaunus datora aksesuārus un pat svarīgas detaļas, kas arī tiks aprīkotas ar Razer RGB izgaismojumu. Razer Kunai...

“Facebook Messenger” grupu videozvanos ienes papildinātās realitātes efektus

Turpinot attīstīt konceptu par metaversa kompāniju, "Facebook" nācis klajā ar jaunām funkcijām, kas "Messenger" grupu zvanus izkrāsos košākus, ienesot...

Videospēle Among Us gada beigās būs pieejama Xbox un PlayStation konsolēs

Par visai patīkamie jaunumiem paziņojuši šobrīd aktuālās videospēles Among Us izstrādātāji Innersloth, jo sākot no 14. decembra tā būs...

Sony izziņo Alpha A7 IV pilna kadra matricas fotoaparātu

Sony Alpha A7 IV ir jaunākais ražotāja pilna kadra matricas fotoaparāts. Alpha A7 IV fotoaparāts izmanto 33 megapikseļu Exmor...

Par ASV Kalifornijas štata lēmumu aizliegt tirgot jaunas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem no 2035. gada jau iepriekš ir gana plaši runāts un šādu lēmumu pieņēmušas daudzas valstis. Tomēr ASV štata vadība lēmusi spert vēl soli tālāk – tuvāko gadu laikā Kalifornijā tiks aizliegts tirgot dārza tehniku, proti, zāles pļāvējus, motorzāģus, ģeneratorus utt., kas aprīkoti ar iekšdedzes dzinēju.

Aprēķināts, ka Kalifornijā ir aptuveni 16,7 miljoni tehnikas vienību, kas aprīkotas ar maziem iekšdedzes dzinējiem – aptuveni par trim miljoniem vairāk nekā mašīnu. Plānots, ka šis noteikums stāsies spēkā jau no 2024. gada 1. janvāra. Savus vecos zāles pļāvējus ar benzīna motoriem ārā mest nevajadzēs, taču jaunus štata teritorijā legāli nopirkt vairs nevarēs.

Kalifornija jau iepriekš bija ieguvusi tiesības dažādos veidos regulēt kaitīgos izmešus, radot pašiem savu regulējumu neatkarīgi no federālās valdības uzstādījumiem. Kalifornijas piemēram pēdējā laikā sekojuši arī citi štati, kuri noteikuši termiņus, kad tur vairs nevarēs tirgot mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem, savukārt dārza un citas tehnikas ar benzīna motoriem aizliegšana līdz šim nav bijusi plaši izplatīta prakse.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Sen bija laiks aizliegt benzīna trimmerus apdzīvotās vietās! :) Citādi tie pļāvēji zāģē jau no sešiem svētdienas rītā un neļauj cilvēkiem normāli atpūsties.

Tagad ir rudens lapu pūtēji. A tiem vēl trakāk.

Arī tie ir elektriski, pats tādu lietoju.

Man gan trimmeris, gan lapu pūtējs, gan zāles pļāvējs, visi ir elektriski un uz akumulatoriem. Nekad neatgrieztos pie benzīnniekiem. Benzīns varētu būt variants, ja jāpļauj vairāk par hetāru, bet es to tāpat nedarītu ar trimmeri no rīta līdz vakaram, bet nobrauktu ar traktoriņu pa pus stundu. Trimmeris būtu jāaizliedz ar likumu, jo viņa vienīgais pielietojums ir kaimiņu tracināšana! :D

Atlika tikai aiziet pie kaimiņa talkā ar elektrisko zāģi, kā šis iegādājās gan elektrisko trimmeri, gan zāģi. Tagad ir klusums :)
Protrams ka mēs te runājam par akumulatoru verķiem.

Ja kaimiņa trimmeris tevi tracina, tad tu dzīvo pārāk tuvu kaimiņam.

.

Visdivaināk starp minētajām ierīcēm izklausās ģenerators 🤣

Ģenerators, kurš darbojas ar akumulatoru un ražo elektrību. Mūžīgais dzinējs :D

Ir tāda iekārta: Tesla Powerwall. Kombinācijā ar saules paneļiem var aizstāt ICE ģeneratoru, it sevišķi Kalifornijā, kamēr vētra nav aizpūtusi tos saules paneļus.

Bateriju elektriskajiem zāģiem, tā kā ir maza jauda, tad ir īsas sliedes. Gadiem lietoju pie vada slēdzamo elektrisko, 35cm zāģējamā daļa, cena nekāda, strādā mūžam, ko nevarēs teikt par šodienas bateriju spēļmantiņām… BET lietojams, protams, tikai piemājā, kur vads aizstiepjas.

Apskaties 540ixp, pirms izplati dezinformāciju :)
Tādu iegādājos pirms gada. Joka pēc iedevu pastrādāt profesionālam zāģerim. Viņš ar vienu akumulatoru nozāģēja un atzaroja tik pat daudz koku cik ar sava benzīnnieka bāku. Jā, dārgs prieks, bet zāģē labi.

Top plauktiņa mantas nav tās, kas būtu loģiski pirkt piemājas dārziņam. Cena ieguvums attiecība ir graujoši slikta. Bet tikko neņem top modeli, tā atklājas, ka zāģītis ir smieklīgs – rokas fuksītis nogāztu resnāku ābeli. Ja tikai atzarošana padomā tad, protams, viss ir vairāk kā labi ar bateriju zāģi.

Gan jau ka Kalifornijā, tāpat kā šeit, ir arī kaut kas vairāk kā piemājas ābeļu dārzi. Tā kā man ir “piemājas mežs”, tad sanāk tīri bieži izmantot šo rīku.
Arī arboristu versijas (vienā rokā turamais) akumulatoru zāģis ir daudz ērtāks, nav jārausta iedarbināšanas striķis ja esi augšā kokā.
Mēs te galu galā par tehnoloģijām. Auto testā taču tika izmēģināts arī Porsche :)

Ar akumulatora zobenzāģi gāzu 20cm diametra apses.

Tieši zobenzāģis man “neaizgāja” – bija sajūta ka pats kraties, bet koks stāv uz vietas :)

Kalifornija, it īpaši LA, ir karsta pekle ar pretīgu gaisu. Es, protams, nezinu, cik lielu pili transporta izplūdes gāzu okeānā šie mazie mošķi iepirž, bet tā nav slikta ideja. Mazo iekšdedznieku var viegli aizstāt ar elektrību, bez īpašiem veiktspējas zudumiem un būs mazāks, i troksnis, i vyhlops, i apkope vienkāršāka. Ka tik bačas mēs spētu pieražot…

Reklāma
Reklāma
Reklāma