Reklāma

Forumā “5G Techritory” diskutēs par 300 miljardu eiro vērto ES fondu lietderīgu izmantošanu digitalizācijas veicināšanai

Jaunākie raksti

Īlons Masks apžēlos bloķētos “Twitter” lietotājus

"Twitter" īpašnieks Īlons Masks gatavojas spert vēl vienu soli pretī tam, ko viņš sauc par vārda brīvību platformā "Twitter"....

Ziņas par Apple vēlmi iegādāties futbola klubu “Manchester United” tomēr nav patiesas

Lielai daļai pasaules šī gada novembris un decembris paiet futbola zīmē, jo šajā laikā notiek FIFA Pasaules kausa futbolā...

Tesla nākamā rūpnīca Āzijā varētu atrasties Dienvidkorejā

Elektroauto ražotājam Tesla šobrīd ir viena rūpnīca Āzijā - tā atrodas Ķīnas lielpilsētā Šanhajā un tā ir ārkārtīgi nozīmīga,...

Netflix nākotnes plānos varētu ietilpt augstākā līmeņa videospēļu izstrāde

Video straumēšanas platformai Netflix šis gads ir bijis aktīvs iesoļojot videospēļu biznesā, jo uzņēmums iegādājies dažādus videospēļu izstrādātājus, lai...

160 sievietēm iespēja bez maksas apgūt IT prasmes karjeras sākšanai

Lai 160 sievietēm Baltijā (Latvijā un Lietuvā) palīdzētu apgūt pamatzināšanas, kas nepieciešamas turpmākām mācībām informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, lai...

No š.g. 22. līdz 25. novembrim Rīgā notiks Eiropas vadošais ekosistēmas forums “5G Techritory”, kurā nozīmīgākie 5G lēmumu pieņēmēji un praktiķi apspriedīs jauno Eiropas digitalizācijas fondu apgūšanu un lietderīgu izmantošanu 300 miljardu eiro apmērā, lai 5G tehnoloģijas radītu reālu pienesumu biznesam un sabiedrībai. Pasākums notiks jau ceturto gadu pēc kārtas, tiešsaistes dalību apvienojot ar runātāju un auditorijas iesaisti klātienē.

Eiropas Savienība ir izveidojusi vairākus fondus ar mērķi paātrināt digitalizāciju dalībvalstīs, piemēram, Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros digitalizācijai paredzēts 121 miljards eiro, un Eiropas Zaļā kursa ietvaros 184 miljardi eiro, kuru līdzekļus iespējams izmantot 5G pielietojuma attīstīšanai. Lai apspriestu fondu līdzekļu izlietojumu, forumā piedalīsies augsta līmeņa Eiropas Komisijas pārstāvji, tajā skaitā Roberto Viola, Eiropas Komisijas sakaru tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektors.

“Jautājums, kas finansēs 5G tehnoloģijas, vienmēr ir bijis strīdīgs, jo tehnoloģiju attīstīšana prasa ievērojamus ieguldījumus infrastruktūrā. Šobrīd redzam, ka Eiropa ir pievērsusi lielu uzmanību digitalizācijai un viens no tās galvenajiem mērķiem ir 5G. Tā kā finansējuma apguvei ir nepieciešama dažādu organizāciju sadarbība, šogad “5G Techritory” pievērsīs īpašu uzmanību partnerību veidošanai, radot pamatu jaunu pētniecības un attīstības projektu izveidei,” informē Neils Kalniņš, “5G Techritory” direktors.  “5G nevar attīstīt individuāli. Mums ir jāstrādā kopā, lai sasniegtu rezultātu, un “5G Techritory” ir izcila vieta, kur attīstīt sadarbību un kļūt par daļu no Eiropas digitālās nākotnes.”

Kā jaunums šī gada forumā būs virtuālā platforma “Emporium”, kas īpaši radīta sadarbības tīklu un partnerību veidošanai starp dažādiem ekosistēmas dalībniekiem. Papildu ierastiem B2B risinājumiem tā būs virtuāla vide, kurā starptautiski uzņēmumi, organizācijas, tehnoloģiju inovāciju radītāji, universitātes un pētniecības institūti, atbilstoši savām interesēm un vajadzībām, varēs veidot partnerības esošiem un jauniem sadarbības projektiem. Individuālu pieeju un atbalstu katram dalībniekam nodrošinās “Emporium” partneris – Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris. Dalībnieku vidū būs tādi uzņēmumi kā “Nokia”, “NVIDIA”, “Microsoft”,  “LMT” un VAS Elektroniskie sakari ar vēlmi sadarboties inovāciju radīšanā.

Foruma “Pasaules dienā” (“World Day”) vadošās valstis 5G ieviešanā iepazīstinās ar savām likumdošanas iniciatīvām, veiksmīgākajiem 5G izmantošanas gadījumiem, attīstītajiem projektiem un finansējuma piesaisti, lai bruģētu ceļu 5G attīstībai. Savukārt “Tehnoloģiju dienas” (“Tech Day”) dalībnieki apskatīs vairāk nekā 500 piemēru, kā dažādas organizācijas izmanto 5G, lai sniegtu reālu pievienoto vērtību saviem klientiem.

2020.-2021. gadā forums saņēmis vairākus starptautiskus apbalvojumus – divas Ziemeļeiropas pasākumu organizētāju asociācijas “Amber Event Award” balvas (“GrandPrix” un labākais 2020. gada tiešsaistes pasākums) un prestižo “Virtual Events Institute Virtual & Hybrid Conference” apbalvojumu.

Forumu pārraidīs īpaši izveidotā tiešsaistes platformā, piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem.

Pasākumā piedalīsies vairāk nekā 2000 dalībnieku un 200 runātāju. Tas ir vienīgais 5G pasākums, kas pulcē visas nozares attīstībā ieinteresētās puses — izstrādātājus un praktiķus, tīkla operatorus un politikas veidotājus, universitātes un pētniecības institūtus.

Pasākums būs bezmaksas un notiks angļu valodā. Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija –  www.5GTechritory.com

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kueto
27.09.2021 11:49

Ne jau parastajiem mietpilsoņiem tas 5 g domāts bet lai labāk visus pārvaldītu un kontrolētu,nākotnē kodīsiet paši pirkstos kad mākslīgais intelekts atsūtīs hd attēlu kur ejat ielai pāri neatļautā vietā un rēķins būš 5o eiro.Kad ieviesīs dzīvē būš par vēlu protestēt.

Reba
27.09.2021 13:46

Aptuveni šāda diskusija:

  1. Blēdis Nr.1 – davai veči notrallinam ES naudu!
  2. Pārējie Blēži – forša doma, kāds plāns!?
  3. Blēdis Nr.1, – nopērkam uz papīra 5G aprīkojumu no ķīniešiem, pārskaitot naudu uz savu ofšoru, tad publicējam info, ka ķīniešu iekārtas izspiego visus, tāpēc izdodam azilegumu preci ievest LV.
  4. Un viss, piķis sadalīts, bet iekārtu nav!
  5. Pārējie blēži applaudē, un sauc “ģeniāli”.
Reklāma