Reklāma

Ar “Microsoft AI” darbināts robots radīts speciāli cigarešu izsmēķu savākšanai pludmalēs

Jaunākie raksti

Nothing ear (1) austiņu apskats – “Nasing spešal” vai tomēr “Spešal”?

Pēc Stīva Džobsa došanās viņsaulē, gana daudz tehnoloģiju personības bija gatavas uzvilkt melnu bītleni un zilas džinsenes, lai piedomātu...

Kens Bloks sadarbosies ar Audi, lai rādītu trikus ar jaudīgiem elektroauto

Pēc 11 gadu sadarbības pazīstamais autosportists Kens Bloks pārtraucis sadarbību ar Ford, un šobrīd gatavojas uzsākt jaunus projektus tieši...

“Twitter” publicētie video iegūs labāku kvalitāti

"Twitter" nācis klajā ar savu jaunāko uzlabojumu, kas šoreiz saistīts ar lietotāju augšupielādēto videoklipu kvalitātes pacelšanu. Oficiālais "Twitter" atbalsta...

Latvijā ieradies pilnībā elektriskais Mercedes-Benz EQV minivens

Mercedes-Benz EQV ir pirmais augstākās klases minivens ar pilnībā elektrisku piedziņu. Ar sasniedzamību līdz pat 418 kilometriem, EQV nosaka...

Forumā “5G Techritory” diskutēs par 300 miljardu eiro vērto ES fondu lietderīgu izmantošanu digitalizācijas veicināšanai

No š.g. 22. līdz 25. novembrim Rīgā notiks Eiropas vadošais ekosistēmas forums “5G Techritory”, kurā nozīmīgākie 5G lēmumu pieņēmēji un praktiķi apspriedīs...

No dabā izmestajiem atkritumiem vairums ir tieši cigarešu izsmēķi. Tā kā zvilnēšanu pludmales smiltīs un smēķēšanu daudziem visnotaļ patīk apvienot, tieši tur atrodama ievērojama daļa no cigarešu izsmēķiem. Nīderlandes inženieri Martijns Lukarts (Martijn Lukaart) un Edvīns Boss (Edwin Bos) no uzņēmuma “TechTics” radījuši risinājumu – robotu, kas apstaigā pludmales un ir apmācīts identificēt, un savākt tieši cigarešu izsmēķus.

Robots, kuram dots piemērots vārds – BeachBot jeb saīsināti BB, aprīkots ar “Microsoft” mākslīgā intelekta risinājumu. Veiksmīgākā cigarešu izsmēķu identificēšanā BB palīdz cilvēku iesūtītie attēli. Līdz šim robots saņēmis 200 dažādus izsmēķu attēlus, kurus tas izmanto, lai mācītos, taču kopumā būtu vēlams savākt 2000.

“TechTics” strādā arī pie pāris mazākiem robotiem, kuri palīdz BB, informējot, kur atrodas cigarešu izsmēķi. BB atliek tikai atbraukt un savākt tos.

Tā kā atkritumi un piesārņojums ir tik izplatīta problēma, pie tās strādā virkne uzņēmumu, kas ar tehnoloģiju palīdzību cenšas kaut nedaudz atbrīvot dabu no tiem. Nedaudz līdzīgu risinājumu Beachbot radījuši uzņēmumi “Razer” un “Clearbot” – ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju aprīkotu dronu, kas vāc okeānā esošos atkritumus.

Reklāma

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Šķiet, ka Vecāķos strādā daudz tupāks, bet toties lētāks un efektīvāks verķis, kas spēj savākt visus pludmalē esošos draņķus, ne tikai izsmēķus:)

Žēl, ka cilvēkiem nepieciešams mākslīgais intelekts un nepietiek ar iebūvēto dabīgo intelektu, lai nepīpētu un nemestu sūdus zemē.

Es domāju, lielākoties pīpē un sūdus met zemē mazizglītoti cilvēki, līdz ar to risinājums būtu, vai nu visus pludmales apmeklējošos analfabētus atgriezt skolas solā un dūšīgi celt viņu intelektu, līdz viņi sāk apzināties savas rīcības sekas, vai arī uztaisīt robotu, kurš iet nopakaļ šiem mazāk apdāvinātajiem cilvēkiem un savāc viņu nomestos mēslus. Robots, es pieļauju, ir daudz, daudz, daudz lētāk un vienkāršāk.

redzi, šie paši cilvēki arī savu auto mazgā turpat, kur tie ņem dzeramo ūdeni un mazums ko vēl. pielikt 30 robotus, lai vaktē tos? nereāli un būtībā, kopumā arī dārgāk, ja vien robotus neveido par viņu pašu naudu.

Kādu risinājumu Tu piedāvā?

Lielu robotu, kas savāc pārkāpējus un aizstiepj uz pārmācības vietu. Kur tos māca līdz izmāca. Vai izbrāķē un utilizē.

visus neorganiskos iepakojumus un vispār jebkuru preci nolasīt ar atomu režģa analizatoru un reģistrēt db. noskanējot zemē nomestu saldējuma iepakojumu vai sasistu alus pudeli uzrādītos pircējs, kuram nosūtīt rēķinu 50% apjomā no min. mēnešalgas.
pie viena tas atrisinātu šmigas pirkšanu jauniešiem – neviens viņiem nepirktu, jo nezinātu cik sodi pašam pienāks) tāpat arī nofenderētu mantu būtu ļoti vienkārši identificēt.

varbūt produktīvāk būtu ar drona palīdzību audzināt izsmēķu nometējus.
galvenais ir sākt, pārējie jau izdarītu secinājumus.
un nebūtu jāizgudro savācējs.

Pietiks ar dronu, kurš uzrādīs konkrētos izsmēķu izmetējus. Pēc tam policijas darbs būs likt viņam visus savus izsmēķus apēst.

Lai ari es esmu izbijis smeketajs 20 gadus. Bet nu izsmekus nemetu zeme. Ja nebija kur izmest tuvuma, tad liku aizmugureja biksu kabata. Bet diemzhel, ka zinam daudziem audzinashanas kultura ir svesha.

Ja pavisam godīgi, tad izsmēķi nav tie dabai kaitīgākie – tie pēc laika sapūst. Jā aina nav smuka un te jautājums: vai tie zemē nometēji arī savā īpašumā tā dara, vai viņiem tāda vienkārši nav?
Personīgi vairāk uztrauc tie, kuri pa auto logu izmet ceļa malā pudeles un citu nepūstošu drazu. Ir arī tādi, kuri atstāj savu atkritumu maisu, vecu dīvānu vai atejas podu. Kā izķert tos? Un vai, noķerot, problēma būs atrisināta?

mahorka pati par sevi – jā, filtrs – droši vien daudz ilgāk. cita lieta, ka tas var traucēt citiem dzīviem organismiem.
nu un tas, ka izsmēķis ir tikai indikators – lopiņš, kas pa auto logu izmet izsmēķi, rīt ceļmalā atstās atkritumu maisu, nomazgās auto pie ezera un atstās aiz sevis piedirstu apkārtni, braucot mājās mēģinās apbraukt sastrēgumu un veikalā pērkot olas lielās pārliks mazo olu kastītē (ir tādi redzēti), un tā uz augšu, katrs pats var paturpināt.

Reklāma
Reklāma
Reklāma