Reklāma

Japāņu zinātnieki sasnieguši 319 Tbps interneta savienojuma ātrumu

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Ir ticis uzstādīts jauns interneta ātrumas rekords, ko nu jau vairs sen nemēra gigabitos, bet jau terabaitos sekundē, un tagad tie ir 319 Tbps.

Iepriekšējais rekords – 179 Tbps, kas tika sasniegts pagājušajā gadā, nav noturējies pat vienu gadu, jo jau šī gada jūlijā zinātnieki no Japānas Nacionālā informāciju tehnoloģiju institūta to ir spējuši gandrīz dubultot. Protams, tas ticis sasniegts laboratoriskos apstākļos, kuros tikuši uzlaboti visi soļi, salīdzinot ar iepriekšējo reizi. Optiskā šķiedra šoreiz sastāv no četriem kodoliem nevis viena, un zinātnieki ir izmantojuši 552 kanālu lāzeru dažādos viļņa garumos, papildu izmantojot uz zemes reti sastopamus elementus, kā dabisko pastiprinātāju.

Testa rezultātu simulācija bija līdzīga 3000 km garai signālai distancei, kuras laikā netika zaudēta tā kvalitāte un ātrums. Protams, šis viss ir tikai zinātnisks eksperiments, un kopumā šādu risinājumu izmantošana praksē varētu būt ļoti dārgs prieks, jo četru kodolu optiskās šķiedras varētu tikt izmantotas jau šobrīd. Tomēr testu rezultātos iegūtās zināšanas un labās prakses piemēri var palīdzēt nākotnē, piemēram, 6G torņu izveidē, kā arī uzlabot tieši to, lai savienojums ir spējīgs apkalpot lielāku skaitu lietotāju.

Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
geksis
20.07.2021 19:15

Es pieļauju domu, ka aluminija pārstrādes rūpnīcas (precīzāk follija ražotāji) varētu sponsorēt šo izpēti, jo vēl jau visi 5G torņi nav nodedzināti. Interesanti zināt kas darīsies, kad izsludinās 6G.

Arčiņš
21.07.2021 09:56
Reply to  geksis

Antivakceri un 5G pretinieki ir vieni un tie paši cilvēki. Pēc viņu domām, kad visi sapotētie būs atlikuši pekas , nebūs vairs nekādas vajadzības pēc 5G ,kur nu vēl 6G.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: