Web Analytics
More
  Reklāma

  BITE iedarbina 5G bāzes stacijas lidostā “Rīga” un “Arēnā Rīga”

  Jaunākie raksti

  Turpinot attīstīt 5G tīklu, mobilo sakaru un IKT pakalpojumu sniedzējs BITE iedarbina 5G bāzes stacijas lidostā “Rīga” un “Arēnā Rīga”. Tādējādi līdz ar jauno bāzes staciju izbūvi, BITES 5G bāzes staciju skaits Rīgā un Pierīgā sasniedz 10, bet pārklājums – aptuveni 22 km2 platību.

  BITE 5G bāzes stacijas izbūvē ļoti pārdomāti, ņemot vērā tādus parametrus kā mobilā interneta lietošanas paradumi biznesa un privātpersonu klientu vidū, augošais ierīču skaits u.tml. Piemēram, operatora tīkla dati liecina, ka pērn visā Latvijā mobilā interneta patēriņš ir palielinājies par 83%. Lielāko daļu jeb 45% no interneta patēriņa veido video straumēšana tiešsaistē. Savukārt informācijas meklēšana tīmeklī veido 35% no kopējā datu patēriņa. Tāpat strauji pieaudzis to ierīču skaits, kas izmanto mobilo internetu.

  Reklāma


  Gatavojoties plašākai 5G ieviešanai, līdz šim operators Rīgā ir uzstādījis kopsummā 8 5G bāzes stacijas, aptverot Vecrīgu, Krastmalu, Ķīpsalu un Uriekstes ielas apkārtni. Papildus tam uzstādītas vēl divas bāzes stacijas “Arēna Rīga” un lidostas “Rīga” rajonā. Jāatzīmē, BITES 5G tīklu ir iespējojis jeb sertificējis tehnoloģiju ražotājs “Samsung”. Tas nozīmē, ka “Samsung” ierīces, kas atbalsta 5G tehnoloģiju, var tam pieslēgties automātiski.

  “Ja paraugāmies uz Vecrīgu, Ķīpsalu un Krastmalu, tās ir ne tikai iecienīti tūristu galamērķi un populāras liela mēroga pasākumu organizēšanas vietas, tur atrodas arī dažādu uzņēmumu biroji. Savukārt Skanstes rajons līdzīgi pulcē dažādus biznesa centrus, bet lidostas “Rīga” apkārtne – ceļotājus. 5G tīkls jau šobrīd sāk parādīt savas priekšrocības, tomēr nākotnē šīs tehnoloģijas pienesums būs vēl būtiskāks. Tā atšķirības no 4G un 4G+ tīkla galvenokārt ir lielais interneta ātrums un augstā kapacitāte, kādēļ viena bāzes stacija var apkalpot līdz pat vairākām reizēm lielāku ierīču skaitu. Tāpat 5G paaudzes tehnoloģija nodrošina ievērojami zemāku latentāti jeb signāla aizturi,” informē BITES vadītājs Kaspars Buls.

  Viņš papildina, ka šobrīd tirgū pieejamas vairākas ierīces, kas ļauj pilnībā izmantot 5G tīkla priekšrocības, piemēram, viedtālruņi un rūteri. Tomēr esam tikai ceļa sākumā, un, attīstoties sakaru infrastruktūrai, pieejamo ierīču klāsts un to sniegtās priekšrocības tikai turpinās paplašināties.

  Tāpat nākotnē 5G gādās ne tikai par plašākām mobilo tehnoloģiju un interneta iespējām iedzīvotāju ikdienā, bet galvenokārt tieši biznesa, industriālajos risinājumos izglītībā, satiksmē, zinātnē, veselībā, pilsētvidē, inovācijās, investīciju piesaistē u.tml. Tādēļ BITES mērķis ir padarīt šīs iespējas pieejamas ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos.

  BITE arī šogad turpinās strauji attīstīt tīklu, gan izbūvējot jaunas 4G un 5G bāzes stacijas, gan arī palielinot tīkla kapacitāti ar 4G+ tehnoloģiju. Kopsummā BITE ik gadu tīkla attīstībā iegulda aptuveni 10% jeb 10 miljonus eiro no uzņēmuma apgrozījuma. Šobrīd operatoram visā Latvijā ir 12 5G bāzes stacijas un 886 bāzes stacijas, kas aprīkotas ar 4G tehnoloģiju.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  13 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  as as
  30.06.2021 10:30

  Tele2 esot 5G stacija Mūkusalas biznesa centra apkārtnē un vēl kkur.
  LMT gan jau ir VEFā un vēl kkur.
  Interesanta pieeja operatoriem, brīžiem ir preses relīzes, ka viss notiek ar 5G, bet brīžiem nevar atrast, kur aizbraukt pamēģināt savu 5G telefonu

  Skābene
  30.06.2021 10:56

  Nu baigie malači, tagad varēs sev paklapēt pa plecu.
  Ar šādiem 5g tempiem varbūt arī 2040. gadā 5G beidzot tiks līdz Rīgas robežai. :D
  Un kad pasaulē jau lietos 10G, Bite lepni paziņos, ka 5G stacijas tiek uzstādītas Jūrmalā, Mārupē un Ādažos! Aleluja!

  digitalk
  30.06.2021 23:01
  Reply to  Skābene

  neuzstāda — idioti, uzstāda — bremzes, jo @Skābene redz’ gribēja, lai būtu vakar. ērta pozīcija — “jūs visi muļķi, tikai es viens skaists un gudrs” ;->

  Skābene
  01.07.2021 12:44
  Reply to  digitalk

  Mums ar to 5G ir līdzīgi kā Ukarainas viesnīcās ar Vannu. Ja gribi numuriņu ar vannu, ir jāpiemaksā, bet par to, ka nav siltais ūdens, tev neviens neko nesaka. Formāli vanna ir, bet ūdens nav. ;)

  Un kopš 2017.gada visi tik štancē presenes par 5G, bet 5 gadus mums reāli tā 5G nav.

  Ja tev nepatīk vārds “uzstādīt”, tad adresē savu pretenziju raksta autoram. :)

  Last edited 3 years ago by Skābene
  digitalk
  01.07.2021 14:31
  Reply to  Skābene

  turos pie uzskata, ka 5G nav pašmērķis, tāpēc šo Bites PR neuztveru negatīvi. izvēlētas divas stratēģiski pareizas vietas, kur apgrozās daudz cilvēku vienlaicīgi — tur kā reizi no 5G torņa ir reāla jēga pieslēgumu skaita ziņā.

  Skābene
  01.07.2021 15:09
  Reply to  digitalk

  Tev gan jau nevajag, jo dzīvo bloķenē ar TET optiku. Tiem, kas dzīvo privātmāju ciematos, kur nav optikas un TET vairs nepieslēdz internetu pa vara drāti, tiem vienīgā cerība uz 5g, jo esošais 4g ir pārslogots un tornis neņem pretī visus gribētājus. Vakaros pēc 19:00, kad sāk skatīties mobilo televīzu, internets vienkārši pazūd.
  Bitei, kā GO3 aktīvam pārdevējam jau nu vajadzētu parūpēties, lai tie, kam tiek pārdots TV produkts, šo produktu varētu arī lietot.

  1111
  01.07.2021 15:31
  Reply to  Skābene

  nu, a mob. operatori nevarēja sakartelēties – viens piedāvā internetu priekš tv un otrs – internetu parasto? tehniski mūsdienās tak var atšķirt strīmotājus no klikšķinātājiem un panākt situāciju, ka katrs nākamais tv skatītājs traucēs tikai pārējiem tv skatītājiem, bet kursora lasītājiem nebūs ineta pārslodzes)

  klientiem labi – tikai jāabonē pareizais internets – un operatoriem labi.

  Skābene
  01.07.2021 16:00
  Reply to  1111

  Kaut ko viņi tur jau gribēja kartelēties ar Tele2, bet konkurences uzraugi aizliedza, jo tad LMT paliktu pabērna lomā. Tagad ir 3 pabērni un mums patērētājiem no tā ne silts ne auksts.

  digitalk
  02.07.2021 00:37
  Reply to  Skābene

  varbūt tomēr ieslēgsi realitātes radaru? kompānijām, kuras spējīgas vārīties tikai uz apjomu, neinteresē 20-50 māju ciemats, lai par tām sīknaudām uzslietu 30-50$ torni.

  Skābene
  02.07.2021 09:07
  Reply to  digitalk

  Es jau esmu ieslēdzis realitātes radaru! Reklāmā man kompānija solīja piena upes ķīseļa krastos, bet realitātē dabūju sū*** uz kociņa, kas ir vērtējama kā maldinoša komercprakse.

  Šoreiz runa nav pat par sīkciemiem, šoreiz es runāju par republikas nozīmes pilsētām, jeb šo pilsētu privātmāju apbūves rajoniem, nevis Purčiks, Zoļiks, Ziepčiks. Tie paši Ziepčiki dalās vecajā un jaunajā. Jaunajā ir bloķenes, vecajā privātmājas. Jūrmalā arī viss ir forši tikai Kauguros, kur bloķenes cieši viena pie otras, bet Vaivaros vai Asaros jau būs jākāpj priedē lai piezvanītu.

  digitalk
  02.07.2021 12:41
  Reply to  Skābene

  bet tavam radaram gļuko analītiskais modulis. mēs šobrīd rakstam par vienu un to pašu, tikai skaidrojošā daļa kardināli atšķiras ;) 5G tornis (atkarībā no frekvencēm) kā reizi noklāj sīkciemata teritoriju, un nav būtiski vai tie ir daži kvartāli pilsētā. citi provaideri melo tāpat, bet ‘citādā kompānija’ vismaz ir nopirkusi Latnet Servisu, lai nodrošinātu saviem sakariem adekvātu internetu un šeit izvēlējusies pareizos objektus torņu modernizācijai.

  Skābene
  02.07.2021 12:58
  Reply to  digitalk

  Cik saprotu lielākā sāpe ar 5g ir tieši frekvencēs, jo viļņa garums īsāks, jo īsāka pārraides distance, vilnis netiek cauri sienām, logiem un attiecīgi vajag lielāku torņu skaitu, lai noklātu tādu pašu apraides laukumu ko noklāj viens 3G vai 4g tornis. Operatoriem par 5G internetu būtu jāprasa lielāku abonēšanas maksu, līdzīgi kā sadales tīkls iekasē samaksu par strāvas stiprumu un 5G torņu uzstādīšana iegūtu otro ātrumu un būtu komerciāla interese stutēt augšā jaunus torņus.

  Reklāma