Reklāma

ASV Tieslietu departaments apsūdzējis latvieti par dalību ļaunprogrammatūras “Trickbot” izstrādē

Jaunākie raksti

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Latviešu radītais e-velo amfībija–kemperis “Z-TRITON” piesaista 150 000 eiro un dosies sevi parādīt Eiropai

Nevarētu teikt, ka latvietim trūkst inovatīva un radoša domāšana. Patiesībā inovācijas un unikāli risinājumi atrodami itin bieži. Viens no...

Nodarbinātības valsts aģentūra darba meklētājiem un nodarbinātajiem apmaksās tiešsaistes apmācības

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsākusi jaunu mācību pilotprojektu "Nākotnes prasmju iniciatīva". Tā ir iespēja gan darba meklētājiem, gan nodarbinātajiem...

Fitbit jaunā viedpulksteņu iespēja cīnīsies pret krākšanu

Google paspārnē esošais Fitbit uzsācis cīņu pret mūžam svarīgo tēmu - krākšanu. Protams, tas jau nebūtu Fitbit, ja viss...

Dizaina veidošanas serviss Canva sasniedz 40 miljardu dolāru vērtību

Uzņēmums un digitālais serviss Canva piesaistījis jaunas 200 miljonu dolāru lielas investīcijas, tādējādi sasniedzot 40 miljardu dolāru vērtību, kas...

ASV Tieslietu departaments (The Department of Justice – DOJ) izvirzījis apsūdzību Latvijas valstspiederīgajai Allai Vittei, kura pazīstama ar segvārdu Max, par dalību “Trickbot” grupējumā, kas radīja bēdīgi slaveno “Trickbot” ļaunprogrammatūru. Vitte, iespējams, palīdzēja izstrādāt šo ļaunprogrammatūru un uzrakstīja kodu, kas saistīts ar tās vadību un izvietošanu (deployment), kā arī ļauj veikt izpirkumprogrammatūras maksājumus.

Saskaņā ar DOJ teikto – Max uzrakstīja ar izpirkumprogrammatūru saistītu kodu, kas cilvēkiem pateiks, ka, lai atslēgtu savus failus, viņiem jāiegādājas īpaša programmatūra, izmantojot “Bitcoin” adresi, kuru kontrolē šī “Trickbot” grupa. Varas iestādes arī apsūdz Max par koda izveidi, kas uzraudzīja un izsekoja ļaunprogrammatūras autorizētos lietotājus, kā arī par rīku un protokolu izstrādi, ko izmanto nozagtu pieteikšanās akreditācijas datu glabāšanai.

“Trickbot” ļaunprogrammatūras sākotnējais mērķis bija nozagt bankas akreditācijas datus. Gadu gaitā “Trickbot” kļuva arvien sarežģītāka, kas deva iespēju apiet tehnoloģiju uzņēmumu ieviestās drošības aktivitātes. Zināms, ka kopumā ar šo ļaunprogrammatūru inficēti vismaz miljons datoru, no kuriem liela daļa inficēti tieši ar “Ryuk” izspiedējvīrusu.

Max un viņas līdzzinātāji apsūdzēti par “Trickbot” izmantošanu naudas un konfidenciālas informācijas zagšanā no privātpersonām, uzņēmumiem un finanšu institūcijām ASV, Lielbritānijā, Austrālijā, Beļģijā, Kanādā, Vācijā, Indijā, Itālijā, Meksikā, Spānijā un Krievijā. Pati Alla Vitte saņēmusi 47 apsūdzības, no kurām par 19 būs jāizcieš sods. Par divām no šīm apsūdzībām maksimālais soda apmērs ir 30 gadi cietumā. Tomēr vēl nav zināms, cik tieši daudz gadu viņai būs jāaizvada aiz cietuma restēm.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

jo vairāk derīgas info par grupējumu iedos izmeklētājam, jo mazāk gadus sēdēs

Tūlīt pamodīsies urrāpatrioti ar bļāvieniem: “tikai pamēģiniet izdot mūsu valsts iedzīvotājus, mīkstie”. Lai nu paklusē piedurknē. Karšu cackerus jāsit kamēr mazi. Lai pasēž un apdomā dzīvi.

Kāds var pateikt, kā šitādus über hakermaņus vispār identificē un noķer regulāri?
Ja es būtu tāds speciālists, lai kodētu tik smalki, lai zagtu ļimonus, tad droši vien arī vajadzētu varēt to darīt pilnīgi anonīmi. Noķer pirmo duraku un šis visus nostučī?
Ja kas neesmu federālās izmeklēšanas biroja darbinieks, tā ka var stāstīt droši visu FAQ.

Tieši tāpat kā fiziskās krimināldarbības. Tas ir laika jautājums. Lohs iekrīt pirmajā reizē, rafinētais turas ilgāk. Cēloņu un seku likumsakarības vienādas kā fiziskajā, tā digitālajā pasaulē.

Latvijai nav tiesības viņu izdot un nav juridiski pierādīts, ka viņa ir vainīga. Aiz restēm, ja nav pierādījumi nedrīkst sēdināt. Jau zināms ka pret Džulianu Asandžu notiek prettiesiskas darbības, proti, 100% kriminālas, kurās arī valsts struktūras iesaistītas!

Kāpēc Krievijas serveriem uzbrukumi nāk no ASV valsts IP adresēm??? Nav jātic visam ko saka ASV pusē. Krievijas serverus izmanto tālākiem uzbrukumiem, kas, neteikšu!

Reklāma
Reklāma
Reklāma