Reklāma

Lexus pārdevis jau 2 miljonus elektrificēto automobiļu

Jaunākie raksti

Latvijā sāks darbību pirmā TESLA automašīnu koplietošanas platforma

Apvienojoties jauniem uzņēmējiem, Latvijā izveidota pirmā TESLA automašīnu koplietošanas platforma OX DRIVE, kas savu darbību uzsāks šī gada 1....

Samsung piedāvā patērētājiem personalizēt sadzīves tehnikas ierīču dizainu un pielāgot funkcijas

Uzņēmums Samsung Electronics Co., Ltd. ir paplašinājis Bespoke sadzīves tehnikas ierīču  konceptu, ļaujot patērētājiem pielāgot un personalizēt vēl plašāku...

Eleport uzstāda pirmo elektroauto uzlādes staciju Jūrmalā

Elektroauto uzlādes tīkls Eleport uzstāda savu pirmo uzlādes staciju Jūrmalā. Jaunā uzlādes stacija nodrošina uzlādi diviem elektroauto vienlaicīgi un...

Hyundai un Kia birojos Vācijā veiktas kratīšanas aizdomās par krāpšanos ar dīzeļauto izmešiem

Vācijas varasiestādes veikušas kratīšanas vairākos Hyundai un Kia birojos. Korejiešu autoražotāji tiek turēti aizdomās par krāpšanos ar dīzeļauto izmešiem...

Kursors Stambulā iepazīstas ar jaunākajiem Huawei produktiem

Tieši vasaras saulgriežu laikā man sanāca interesanta iespēja pabūt Huawei produktu prezentācijā Stambulā, kurā tika prezentēti tieši Austrumeiropai, Ziemeļu...

2021. gada aprīļa beigās Lexus elektrificēto automobiļu pārdošanas apjoms visā pasaulē pārsniedzis divus miljonus. Lai veicinātu elektrisko automobiļu izplatību, Lexus 2021. gadā plāno laist klajā savu pirmo “Plug-in” jeb uzlādējamu hibrīdauto modeli un 2022. gadā – pilnīgi jaunu pilnībā elektrisku modeli.

Šobrīd aptuveni 90 valstīs un reģionos visā pasaulē pieejami deviņi Lexus elektrificētu automobiļu modeļi, ieskaitot hibrīdus un pilnībā elektrisko automobili. Pasaulē elektrificēti automobiļi veidoja 33% no Lexus 2020. gada pārdošanas apjoma. Rietumeiropā un Centrāleiropā šis īpatsvars ir vēl lielāks – 96%.

Līdz 2025. gadam Lexus plāno ieviest 20 jaunus vai uzlabotus modeļus, tajā skaitā vairāk nekā 10 elektrificētus modeļus (pilnībā elektriskus modeļus, “Plug-in” jeb uzlādējamus un pašuzlādes hibrīdus). Tāpat autoražotājs plāno šogad piedāvāt elektrificētus modeļus visā Lexus produktu klāstā, un līdz 2025. gadam elektrificētie modeļi veidos vairāk nekā 50% no Lexus pārdošanas apjoma pasaulē.

“Kopš RX 400h izlaides 2005. gadā Lexus ir bijis elektrifikācijas pionieris luksusa segmentā, un ir nepārtraukti turpinājis investēt automobiļu attīstībā, cenšoties sabalansēt izcilu braukšanas veiktspēju ar vides ilgtspēju. Tāpēc Lexus turpina paplašināt savu elektrificēto transportlīdzekļu klāstu, kas pielāgots klientu un sabiedrības vajadzībām,” norāda Lexus Baltic vadītājs Raigo Kaseorgs (Raigo Kasseorg).

Lexus elektrificētajos modeļos turpmāk būs DIRECT4 un steer-by-wire sistēmas. Elektriskās pilnpiedziņas tehnoloģija DIRECT4, kas kontrolē piedziņas griezes momentu un bremzēšanas spēku, apvieno ļoti precīzu piedziņas spēka vadību ar intuitīvām steer-by-wire sistēmām, kas būtiski uzlabo automobiļa reakciju, kā rezultātā tiek sasniegts augsts dinamiskās veiktspējas līmenis un braukšanas pieredze, kas to atšķir no tradicionālajiem transportlīdzekļiem.

Līdz 2050. gadam Lexus mērķis ir panākt oglekļa neitralitāti visā automobiļa dzīves ciklā, piemēram, materiālu, rezerves daļu un automobiļa ražošanā, kā arī loģistikā, braukšanā un utilizācijā/pārstrādē.

Samazināto CO2 emisiju kumulatīvā ietekme līdz šim ir aptuveni 19 miljoni tonnu (no 2005. gada līdz 2021. gada aprīļa beigām). Lexus turpinās būt stabila elektrificēto automobiļu pieauguma un CO2 emisiju samazināšanas līderis atbilstoši korporatīvajai misijai par oglekļa neitralitāti un ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Balstoties uz filozofiju “īstais laiks, īstais produkts, īstā vieta”, Lexus cer arī turpmāk attīstīt savu elektrificēto produktu portfeli, lai atbilstoši reaģētu uz dažādiem enerģijas avotiem un infrastruktūras vidi visā pasaulē.

Elektrificēto automobiļu kopējais pārdošanas apjoms no 2005. gada līdz 2021. gada aprīļa beigām:

 • Pasaulē: 2,02 miljoni vienību
 • ASV: 540 tūkstoši vienību
 • Eiropa: 480 tūkstoši vienību
 • Japāna: 400 tūkstoši vienību
 • Ķīna: 387 tūkstoši vienību
 • Austrumāzija: 138 tūkstoši vienību
 • Citviet: 74 tūkstoši vienību

Pēc modeļa:

 • RX: 518 tūkstoši vienību
 • ES: 384 tūkstoši vienību
 • CT: 372 tūkstoši vienību
 • NX: 285 tūkstoši vienību
 • UX / UX (EV): 137 tūkstoši vienību
 • IS / LS / RC / LC un citi: 324 tūkstoši vienību
Reklāma

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN
20.05.2021 15:37

“cenšoties sabalansēt izcilu braukšanas veiktspēju” Kādā aspektā UX300e? Skaļumā sacenšoties ar Nissan eNV200?

Reklāma