Reklāma

Vācija pieprasa nepiemērot jaunos WhatsApp privātuma noteikumus

Jaunākie raksti

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

AGON PRO e-sporta monitoru klāstu papildina divi jauni modeļi

AGON by AOC nesen laidis klajā jaunu produktu kategoriju visprasīgākajiem un konkurētspējīgākajiem spēlētājiem un esportistiem: AGON PRO. Tagad klāstu papildina divi...

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Vācijas iedzīvotāju datu privātuma aizsargs lēmis, ka WhatsApp nedrīkst valsts iedzīvotājiem pieprasīt piekrišanu jaunajiem privātuma noteikumiem. WhatsApp iepriekš bija atlicis jauno privātuma noteikumu ieviešanu, bet tiem būtu jāstājas spēkā 15. maijā.

Facebook vēlas sasiet kopā WhatsApp ar Facebook Messenger, bet to nevar paveikt, ja lietotāji nepiekrīt jaunajiem privātuma noteikumiem. No lietotājiem Eiropā netiks prasīts kopīgot visus datus ar Facebook, lai turpinātu lietot WhatsApp saziņas servisu. Šeit mūs glābj Vispārīgā datu aizsardzības regula (angļu – GDPR), kas aizsargā Eiropas iedzīvotāju privātumu un datus. Diemžēl daudzās citās valstīs šāda datu aizsardzības sistēma nepastāv vai vēl nav stājusies spēkā.

WhatsApp pārstāvis norādījis, ka Vācijas iedzīvotāju datu privātuma aizsargs izvirzījis nepatiesus pieņēmumus par jaunajiem WhatsApp privātuma noteikumiem, tāpēc nekādi lēmumi nevar būs par šķērsli WhatsApp privātuma noteikumu ieviešanai jau tuvāko dienu laikā.

Šī gada pašā sākumā WhatsApp, kas ir daļa no Facebook, sācis rādīt lietotājiem ultimātu – vai nu piekrīti nodot datus Facebook, vai arī atvadies no WhatsApp. Ja nepiekritīsi WhatsApp lietošanas nosacījumiem, tavs konts tiks ierobežots un pēc 120 dienām arī dzēsts. Arī lietotājiem Latvijā parādās šāds paziņojums latviski, man šis paziņojums parādījās angliski, jo lietoju viedtālruņa saskarni angļu valodā. Bet valoda nemaina lietas būtību – Facebook kāro pēc visu WhatsApp lietotāju datiem.

Facebook vēl 2014. gadā par 19 miljardiem dolāru iegādājās WhatsApp, un jau tajā brīdī bija skaidrs, ka kaut kādam labumam no WhatsApp iegādes ir jānonāk Facebook visai brangajā maciņā atpakaļ.

Avotsreuters
Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

[laimīgi kasa vēderu kroga terasē, skatoties pavasara saulītē]
cik labi, ka man NAV ne wacaps, ne fakbūks…

Vai kāds var pastāstīt datoridiotam: ja neesmu FB, kā var manus Whatappa datus kopīgot ar FB?

tavus datus oficiāli pievienos FB ‘spiegošanas’ datu bāzē. jo vairāk datu vienkopus, jo vieglāk tos analizēt, izvilkt kopsakarības un notirgot tos citiem.

Teorētiski tie varētu būt tikai mani kontakti Whatsappā un to aktivitātes, bet ar to laikam pietiek.

Dotajā linkā varat uzzināt vairāk, kādus tieši datus no EU lietotājiem paņem. Privacy Policy – EEA – Revisions (whatsapp.com)

interesanti būtu arī uzzināt, kurā brīdī tu kļūsti par EU lietotāju? aizpildot anketu un ierakstot feikus datus?

Whatsapp taču reģistrējas ar telefona numuru. Ko vēl vajag?

labs arguments, bet ja nu tu esi citā valstī ar lokālo karti.
vai tad EU GDPR pārstāj strādāt attiecībā uz tevi?

Ja esi citā valstī, tad ļoti iespējams EU likumi uz tevi vairāk neattiecas.

Reklāma
Reklāma
Reklāma