Reklāma

Bezmaksas programmēšanas skola “Jõhvi” ver durvis interesentiem

Jaunākie raksti

Dizaina nozīme e-veikala izveidē un biežāk pieļautās kļūdas

Kopā ar mājaslapu izstrādes platformu “Mozello” esam jau labi pastrādājuši, iepazīstinot ar veiksmīgas e-komercijas pamatiem, kā arī mēģinājuši saprast,...

Apple Pay bezkontakta norēķini no šodienas pieejami arī Luminor klientiem

Luminor banka no šodienas saviem klientiem piedāvā norēķinus ar Apple Pay – drošu norēķinu veidu ar iPhone un Apple Watch,...

Tesla plāno arī Norvēģijā “Supercharger” uzlādi piedāvāt konkurentu elektroauto

Elektroauto ražotājs Tesla plāno paplašināt šogad aizsākto pilotprogrammu, kas paredz piedāvāt uzlādi "Supercharger" punktos jebkura ražotāja elektriskajai mašīnai. Kā...

Donalda Trampa sociālo mediju kompānija paziņo, ka piesaistījusi 1 miljardu dolāru

Oktobra otrajā pusē rakstījām par to, ka Donalds Tramps pēc neveiksmes ar savu blogu radījis jaunu sociālo mediju "TRUTH...

Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai...

Programmēšanas skola “Jõhvi” aicina pieteikties visus interesentus no Latvijas uz mācībām. Tā ir pirmā Igaunijas programma, kas koncentrējas uz darbaspēka pārkvalificēšanu programmatūru izstrādei, balstoties uz jaunu datorizētu savstarpējas mācīšanās konceptu. Pieteikties var ikviens vecumā virs 18 gadiem, ar iegūtu pamatizglītību. Nav nepieciešama iepriekšēja programmēšanas pieredze, nedz pamata zināšanas par šo tēmu. Sagaidāms, ka programmēšanas studijas 2021. gada rudenī varētu uzsākt 200 studenti.

„Darbs grupās un neatkarīgi pētījumi ir šīs skolas programmas pamatā. Visā pasaulē ir aptuveni 30 skolas, kas balstītas uz līdzīgu modeli bez nodarbībām un skolotājiem, un rezultāti liecina, ka 95% absolventu nekavējoties atrod darbu vai sāk attīstīt savu biznesu paralēli studijām,” skaidro skolas līdzvadītāja Karīna Kēnapasa, atbildot kāpēc viņa tic “Jõhvi” Programmēšanas skolas panākumiem.

Skola ir bez maksas, un studijas galvenokārt notiks angļu valodā, taču pavadošie materiāli būs pieejami gan angļu, gan krievu valodās. Atlases sprints vasarā norisināsies Austrumviru Arodizglītības centrā Sillamē, kur arī tiks veiktas sākotnējās studijas, kamēr norisinās skolas ēkas celtniecība. Dzīvošana tiek nodrošināta bez maksas Igaunijas pilsētās Sillamē un Jehvi.

Pieteikšanās process sadalīts divos posmos. Pirmais posms paredz veikt kognitīvo funkciju testu vietnē www.kood.tech, kurā tiks pārbaudīta pieteikuma iesniedzēja atmiņa, analītiskā domāšana un problēmu risināšanas prasmes. Testam iepriekšēju sagatavošanos nav nepieciešams veikt, taču pārliecinieties, ka jūs spēsiet veltīt nedalītu uzmanību līdz pat divām stundām un jums ir labs interneta savienojums.

600 sekmīgi pretendenti tiks uzaicināti uz nākamo posmu – intensīvu trīs nedēļu pārbaudes periodu, kas tiek dēvēts par atlases sprintu. Šajā periodā tiks pārbaudītas pretendentu prasmes programmēšanā un problēmu risināšanā gan individuāli, gan komandās.

„Vasaras laika sprinta periods sniegs pretendentiem iespēju novērtēt, vai savstarpēja mācīšanās ir piemērota viņiem un vai viņi ir pietiekami motivēti, lai kļūtu par IT speciālistiem. Balstoties uz atlases sprinta rezultātiem, šī gada septembra vidū 200 pieteikumu iesniedzēji sāks savas studijas,” norāda Kēnapasa.

Skola darbojas pēc 01 Edu System programmas, kas balstīta uz savstarpējo mācīšanos. Citu skolu pieredze demonstrē, ka 01 pedagoģija ir ārkārtīgi intensīva, paredz maksimālu koncentrēšanos uz studijām un strādāšana paralēli studijām ir reti iespējama. „Pat ja savstarpējā mācīšanās metode ļauj studentiem mācīties savā tempā un paveikt uzdevumus attālināti, vislabākais veids, kā veiksmīgi paveikt uzdevumus un nepalaist garām citus pasākumus, ir atrasties klātienē skolā,” uzsver Kēnapasa.

Skolu atbalsta Igaunijas Atbalsta pakalpojumu centrs (Riigi Tugiteenuste Keskus), un nauda tai iegūta Finanšu ministrijas finansējuma kārtā, kas paredzēta cilvēku prasmju dažādošanai un attīstīšanai Austrumviru apriņķī, kā arī no KredEx un Startup Estonia Austrumviru apriņķa jaunuzņēmumu atbalsta izmēģinājuma programmas. Turklāt vairāki labi pazīstami uzņēmēji un uzņēmumi, tostarp Wise, SEB, LHV, Superangel, Bolt, Astrec Data, Pipedrive, Adcash, Founders’ Association, Good Deed Education Foundation un Startup Estonia, piekrituši atbalstīt skolu.

“Jõhvi” Programmēšanas skola ir jauna pārkvalificēšanas programma pieaugušajiem, kas piedāvā 21. gadsimta pieeju mācību programmām, lai samazinātu programmatūru izstrādāju deficītu un sniegtu cilvēkiem no citām ekonomikas nozarēm labākas iespējas viņu dzīvēs. Skola atradīsies Jehvi, lai dažādotu Austrumviru izglītības vidi un piedāvātu jaunas izaugsmes iespējas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan reģionam kopumā. Skolas dibinātāji ir Tāvets Hinrikuss, Mareks Kīsa, Mari-Līsa Kitere, Mārja Pehka, Merlina Sēmane, Rainers Sternfelds, Ede Tamkivi un Martins Villigs.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: