Web Analytics
More
  Reklāma

  Google izziņo I/O 2021 konferenci, gaidāms Android 12 un Pixel 5a

  Jaunākie raksti

  Google izziņojusi šī gada I/O konferenci, kas norisināsies no 18. līdz 20. maijam. I/O 2021 konference būs virtuāla, to varēs noskatīties visi interesenti. Atliek vien doties uz I/O 2021 konferences lapu un reģistrēt savu dalību. I/O 2021 konference būs skatāma bez maksas.

  No Google I/O 2021 gaidāmi arī vairāki jaunumi, kuru skaitā būs Android 12, Google Pixel 5a viedtālrunis un arī nākotnes Google Pixel 6 izstrādātājiem paredzētais komplekts.

  Reklāma

  Tiek baumots, ka Pixel 6 būs Google pirmais viedtālrunis ar pašu izveidotu procesoru, bet pie pircējiem tas nonāks kaut kad tuvākā gada laikā. Pixel 5a būšot jaunais Google budžeta klases viedtālrunis, bet arī par šo viedtālruni ir visai maz zināms.

  Par Android 12 ir lielāka skaidrība, jo izstrādātājiem paredzētās operētājsistēmas versijas pieejamas Pixel viedtālruņiem jau kopš februāra vidus.

  Viens no Android 12 jaunumiem ir ērtāka dalīšanās ar Wi-Fi paroli. Android 11 gadījumā iespējams izveidot QR kodu, ko noskenē ar cita viedtālruņa kameru, bet Android 12 varēs Wi-Fi paroli nodot ar Android Nearby Share iespēju. Ekrānkopiju apstrādei vairs nevajadzēs meklēt pēc kādas speciālas lietotnes, jo visai plašas ekrānkopiju pielāgošanas iespējas jau būs iestrādātas Android 12.

  Android 12 atnāks arī ar AVIF attēlu formāta atbalstu. AVIF sola uzlabotu attēla kvalitāti, kad to salīdzina ar JPEG, bet nepalielināsies datnes izmēri. Android 12 arī pratīs apieties ar HEVC video kompresijas standartu – ja lietotne neatpazīst HEVC, Android 12 to spēs atkodēt, bet būs nepieciešams visai jaudīgs viedtālrunis.

  Android 12 gaidāmi lieli Material dizaina jaunumi, turklāt vismaz šobrīd Android 12 DP1 ir iestrādātas divas atšķirīgas Material dizaina ādiņas.

  Avotsgoogle
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma