Reklāma

Lielie tehnoloģiju uzņēmumi sāks atvērt savus ofisus

Jaunākie raksti

“Google Phone” lietotāji varēs automātiski ierakstīt zvanus no svešiem numuriem

Janvāra sākumā baumu līmenī klajā nāca informācija par to, ka lietotnes "Google Phone" izmantotāji kaut kad tuvā nākotnē varētu...

Programmatūras kļūdas dēļ “Mustang Mach-E” elektriskais krosovers var kļūt neiedarbināms

"Ford" elektriskais krosovers "Mustang Mach-E" programmatūras kļūmes dēļ var palikt ar tukšu 12V akumulatoru, kas savukārt var novest pie...

Izziņots OnePlus Nord LE – nopirkt to nevar, var tikai laimēt

OnePlus atkal atgriezies ar it kā jauna, bet jau kaut kur redzēta OnePlus Nord LE viedtālruņa izziņošanu. OnePlus Nord...

64-bitu Google Chrome Android versijai vajadzēs 8 GB RAM

Apple ar iOS 11 jau 2017. gadā pārlēca uz 64-bitu lietotnēm, tur izstrādātājiem nebija nekādas teikšanas - vai nu...

Pērtiķis ar implantētu “Neuralink” čipu tikai ar prātu spēj dzenāt bumbiņu (video)

Īlona Maska vadītais uzņēmums "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu izstrādi, kuras spēj savienot smadzenes ar datoriem, nācis klajā ar...

Koronavīrusa pandēmijai ir jau vairāk nekā viens gads, un šajā laikā lielie tehnoloģiju uzņēmumi jau bija paspējuši paziņot, ka gandrīz visiem darbiniekiem ir iespējams strādāt no mājām un nākotnes kontekstā varētu mainīties ierastā darba kārtība. Šobrīd sāk parādīties informācija, ka daļa ofisu savu darbu atsāks jau no 29. marta.

Kā vieni no pirmajiem, kas to darīs, būs uzņēmums Uber, kura darbinieki jau šajā nedēļā varēs atgriezties iepriekšējos darba apstākļos. Tiesa, šeit būs daudz ierobežojumu un drošības pasākumu, jo ofisā atgriezīsies tikai 20% no ierastā darbinieku skaita. Tāpat būs jānēsā sejas maskas, jāveic regulāra telpu dezinfekcija un jāpaliek mājās tajos gadījumos, kad ir slimi ģimenes locekļi. Pirms šī plāna, Uber un citi tehnoloģiju uzņēmumi savu attālinātā darba periodu bija plānojuši līdz šī gada septembrim.

Sociālā tīkla Facebook darbinieki savu darba ritmu varēs atsākt ar līdzīgiem nosacījumiem, taču atļaujot uz biroju ierasties vien 10% darbinieku, bet līdz septembrim lielākie ofisi varētu sasniegt 50% telpu piepildījumu. Protams, līdz šim uz vietas strādāja tie, kuriem nebija nekādas iespējas veikt attālināto darbu. Uzņēmuma darbiniekiem, kuri strādās uz vietas, papildus sejas maskām un distances ievērošanai būs jāveic iknedēļas vīrusa testi.

Twitter ziņo par līdzīgu plānu kā Uber – ar 20% darbinieku skaitu birojos, tomēr nav skaidrs, kad tas varētu notikt. Iespējams, laika posmā līdz septembrim. Microsoft šajā nedēļā atvērs savu Vašingtonas biroju, un uzņēmuma nākotnes plānos ir piedāvāt pastāvīgu attālinātā darba modeli. Google un Apple plāni vēl nav tik skaidri, un uzņēmumi arī nav dalījušies ar pārāk plašu informāciju.

Pārskatot šos ierobežojumus un papildus testu veikšanu, ir skaidrs, ka darbinieku atgriešanās atpakaļ ofisa telpās var radīt vēl lielākas izmaksas, kādas tās bija normālos apstākļos, bet par šo visu vēl pāragri spriest. Iespējams, ka šīs idejas varētu tikt atceltas strauja saslimstības kāpuma gadījumos.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Grūti saprast, kāpēc jāiespringst atvērt ofisi, ja tomēr ir prasībās par iknedēļas vīrusa testiem? Kuram šķiet, ka testa nodošana ir kaut kāda bauda, bez tam jāturpina vēl noslogot testu laboratorijas?

digitalk

laikam jau ir funkcijas, kuras nevar veikt attālināti pat tik virtualizējamā biznesā kā tehnoloģiju uzņēmums.

Ivars

Drīzāk runa nav par funkcijām, kuras nevar realizēt, bet to, ka strādājot no mājām traucē bērni, kaķis un sievasmāte. Mums arī ir kolēģis, kurš sapulcēs piedalās ar visiem bērniem :)

Aplams

un man ir kolēģis, kuru sauc Ivars un kuram patīk fonā skatīties plikas dāmas

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: