Web Analytics
More
  Reklāma

  Pieaugusi Baltijas iedzīvotāju ieguldījumu aktivitāte; populārāko akciju vidū pērn – Tesla, Pfizer un Apple

  Jaunākie raksti

  Akciju tirgus vēsturē 2020. gads paliks atmiņā kā gads, kurā valdīja Covid-19 vīrusa izraisītā nenoteiktība un vēl nepieredzētas svārstības. Tomēr, spītējot pandēmijai, Latvijas un Baltijas iedzīvotāju vidū pieaudzis veikto ieguldījumu apjoms; visbiežāk darījumi veikti ar uzņēmuma Tesla akcijām.

  Daudziem investoriem vīrusa izraisītais satraukums lika vilkt paralēles ar 2008. gada finanšu krīzi, tomēr pēc straujās lejupslīdes akciju tirgus tikpat ātri atkopās un pat sāka augt. Platformas Luminor Investor dati liecina, ka pēc darījumu skaita augšgalā 2020. gadā bija uzņēmuma Tesla akcijas, kam seko Vācijas elektronisko maksājumu apstrādātājs Wirecard, viens no pasaulē lielākajiem premium klases automašīnu ražotājiem – “Daimler”, COVID-19 vakcīnas izgudrotājs – Pfizer un ASV tehnoloģiju gigants – Apple.

  Reklāma

  “Neskatoties uz to, ka Baltijas valstu mājsaimniecības ieguldījumus veic piecas reizes mazāk nekā vidēji citās ES valstīs, Luminor klientu aktivitāte 2020. gadā ievērojami pieauga. Viens no iemesliem varētu būt fakts, ka mēs 2019. gada rudenī sākām klientiem piedāvāt vienkāršu, saprotamu un ērti lietojamu ieguldījumu platformu Luminor Investor, kas piemērota arī cilvēkiem bez priekšzināšanām. Turklāt nesen veicām uzlabojumus, pievienojot platformai jaunas funkcijas, kas ļauj automātiski veikt personas identifikāciju, autentifikāciju un vienkāršus naudas pārskaitījumus gan līdzekļu ieskaitīšanai platformā, gan izņemšanai no tās. Līdz ar to procesi norit gandrīz automātiski un bankas darbinieka iesaistīšanās var būt nepieciešama tikai atsevišķos izņēmuma gadījumos,” stāsta Luminor bankas Uzkrājumu un ieguldījumu produktu attīstības vadītājs Jānis Bebris.

  2020. gadā Baltijas investori Luminor platformā visapjomīgākos darījumu veica ar ASV elektrisko spēkratu ražotāja Tesla akcijām, kopējam darījumu apjomam sasniedzot 21 miljonu eiro. Šis uzņēmumam bija ļoti veiksmīgs gads, jo kopš 2020. gada sākuma Tesla akciju vērtība ir palielinājusies deviņas reizes – no 90 $ par akciju līdz 850 $ pašlaik. Vispopulārāko vērtspapīru, pēc darījuma apjoma, pirmajā trijniekā atrodas arī Vorenam Bafetam (Warren Buffett) piederošā uzņēmuma Berkshire Hathaway Inc. un ASV tehnoloģiju giganta Apple akcijas, ar investoru veiktajiem darījumiem attiecīgi 13 miljoni un 12 miljoni eiro apmērā.

  Luminor Investor platforma, kas 2019. gadā saņēma Lietuvas Biznesa konfederācijas apbalvojumu “Gudrs risinājums 2019”, piedāvā iespējas ieguldīt vairāk nekā 15 000 vienkāršajos finanšu instrumentos, tostarp akcijās, biržā tirgotos fondos (ETF), obligācijās un ieguldījumu fondos.

  Luminor atgādina, ka jebkurš ieguldījums ir saistīts ar risku un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus, tāpēc ieguldītājiem ir rūpīgi jāizvērtē sava finansiālā situācija, lai izprastu saistītos riskus un nodrošinātu savas situācijas atbilstību pirms jebkādu ieguldījumu veikšanas, ieguldījumu pārtraukšanas vai jebkādu darījumu slēgšanas. Ieguldītājs uzņemas atbildību par pieņemtajiem ieguldījumu lēmumiem, tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas ir jāiepazīstas ar visiem dokumentiem, piemēram, fondu prospektiem, finanšu instrumentu prospektiem, finanšu instrumentu un ar tiem saistīto risku aprakstiem, kā arī ar citiem ieguldītāju aizsardzības dokumentiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ieguldiju
  12.03.2021 12:32

  Pareizi, brauciet prom no LV, jaiegulda sava nakotne, nevis valsti, kas grimst, un jau ne tapec, ka brauc prom cilveki, visiem zinams biezs uzturs Saeima utt.

  Elektriķis
  12.03.2021 12:46

  “COVID-19 vakcīnas izgudrotājs – Pfizer” – vai tad izgudrotājs nav BioNTech, bet ražotājs Pfizer?

  Follija cepurīte
  12.03.2021 20:26
  Reply to  Elektriķis

  Vai nav interesanti, ka tikai pus gadu pēc vīrusa parādīšanās tika uzražota vakcīna ? Pie tam Uhaņā atrodas laboratorija, kas pastarpināti pieder tam pašam Phizeram ?

  Fufcix
  12.03.2021 13:52

  “jāiepazīstas ar visiem dokumentiem, piemēram, fondu prospektiem, finanšu instrumentu prospektiem”
  prospektos noteikti ir reālā finanšu situācija, ha ha hā…

  Opis
  12.03.2021 14:21

  Ja nemaldos Luminors platformu nopircis no Saxo Bank. Tiklīdz man sākās problēmas par un ap investīciju kontu, tad LV tur knapi ja viens cilvēks zināja kā palīdzēt. Lūdzu sakārtojiet atbalstu Investor platformai. Jums jāmāk atbildēt uz visiem jautājumiem “par un ap” ja reiz šo produktu piedāvājat…

  ddfdf
  12.03.2021 15:12

  kad pēdējo reizi visiem tā bāza sejā aicinājumus investēt, bija 2009/2008 gads un drīz pēc tam sākās krīze.

  PurvavelnaKilleris
  12.03.2021 19:30
  Reply to  ddfdf

  Bet tā jau arī būs!
  Ja sāk parādīties reklāmas par treidinga platformām, blondīnes sāk postot video ar to, kā pareizi treidot un kur ieguldīt, tad zini vienu, lielā krīze vairs nav aiz kalniem…

  Kursors.lv
  12.03.2021 19:34

  Un taksisti jau kādu laiciņu rekomendē, kuras kriptovalūtas pirkt.

  ddfdf
  12.03.2021 20:24

  Arī tiktok tīņi iesaka “pareizās” akcijas, no kurām lielākā daļa ir nevienam nezināmas kompānijas.

  Mahmuds
  12.03.2021 20:42

  Kad tapis raksts? Tesla akcija 850$ maksāja mēnesi atpakaļ, 8 .februārī, šobrīd cena ir 690$ un turpina krist.

  Reklāma