Reklāma

Indija ierosinās likumu, kas aizliedz privātās kriptovalūtas, piemēram, “Bitcoin”

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Indija, ļoti iespējams, varētu ļoti ierobežot darbības ar kriptovalūtām. Ziņots, ka Indijas parlamenta apakšpalāta atklājusi plānus ieviest likumu, kas aizliegtu valstī visas privātās kriptovalūtas, ieskaitot ļoti populāro “Bitcoin”. Papildus tam parlaments plāno dot zaļo gaismu oficiālas digitālās valūtas izveidei, kas tiktu izdota ar valsts centrālās finanšu iestādes – Indijas Rezervju bankas starpniecību.

Ierosinātais likums varētu parādīties pašreizējas parlamenta sesijas dienas kārtībā. Vienlaikus, kamēr tas oficiāli stāsies spēkā, varētu paiet ilgs laiks. Ierobežot kriptovalūtu izmantošanu Indija vēlas jau pēdējos divus gadus. 2018. gadā valsts vara noraidīja kriptovalūtas kā likumīgu maksāšanas līdzekli. Tāpat tika rekomendēts šādus norēķinu risinājumus aizliegt pavisam un piemērot līdz 10 gadiem ilgu cietumsodu par pārkāpumiem. Indijas Rezervju banka tolaik apgalvoja, ka valūta nav īsta, jo tai nav fiziska ekvivalenta un tā nav apzīmogota. Savukārt Valsts Augstākā tiesa toreiz izlēma kriptovalūtu īpašniekiem par labu, līdz ar to tirgoties ar kriptovalūtām Indijā bija iespējams vēl 2020. gadā.

Indijas vēlme aizliegt kriptovalūtas un radīt pašai savu digitālo valūtu ir visai saprotama. Oficiāla valūta valstij dotu lielāku kontroli, kas vienlaikus arī ierobežotu ārvalstu ietekmi. Tāpat šāds solis sniegtu Indijai lielāku stabilitāti, kas saistīta ar parasto naudu.

Reklāma

22 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
22 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Tad beidzot kāds atjēdzās. Rietumi, auuuuu!

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)

Lai katrs lieto, ko grib; kāpēc kaut kas jāaizliedz?

Leno

Krotows tumsonis.Lai jūdzās.

AC/DC

Interesanti, kā viņi to domā aizliegt? Kā arī, ar ko viņu digitālā valūta atšķirtos no, piemēram, parastajām rūpijām, ja reiz to kontrolētu tā pati Indijas Centrālā banka? Arguments par kriptovalūtas fiziska seguma neesamību gan smieklīgs – dolāri sen vairs nav pat tā papīra vērti uz kuru tie sadrukāti, bet gan jau pati Indija labprāt tos pieņem.

Skābene

Šobrīd lielvalstis neaizliedz kriptovalūtas, jo uz to rēķina var labi nopelnīt! Brīdī kad Bitcoin cena spekulāciju ceļā nokritīs zem dolāra, būs ļoti daudz raudulīgu mājsaimnieču, kas prasīs no valsts palīdzību, saistībā ar milzīgajiem zaudējumiem.Un tad arī lielvalstis sāks rīkoties līdzīgi kā Indija. 90tajos tak bija arī tā saucamās privātās valūtas, tas pat Kira Liepājas metalurga darbiniekiem pusi no algas maksāja uz kartiņas, ar kuru varēja iepirkties tikai Kiras lielveikalā, vai arī medus punkti medus kartē. Patērētājam tā kriptovalūta nav diez ko izdevīga, jo visās tirdzniecības vietās, kur pieņem kriptovalūtas, maiņas kurss nav par labu patērētājam, prece sanāk gandrīz uz pusi… Read more »

Krotow

Par ko arī stāsts. Pašām valstu valdībām un to iedzīvotājiem (!) nav izdevīgi, ja kārtējās mākslīgi radītās pļorzības rezultātā iestājušās “krīzes” sekas būs jāsedz no nodokļu maksātāju naudas. Jā jā, tieši no manas un tavas kabatas. Kam vēl nav skaidrs, lai meklē “kas ir nodokļi”. Plus tiek sačakarēts tirgus.

Xd

Ok boomer

digitalk

shut up, sucker

Jurčiks

pēc tādas loģikas, tad valstu pensiju fondi ar obligatajām iemaksām būtu pirmie kas jāaizliedz, melnais caurums ar negatīvu ROI, kurš nenosedz pat inflāciju.

digitalk

kurš teica, ka to nevajag?

Jānis

Tā diemžēl ir. Pašai par sevi bitcoin kā valūtai domā ir ļoti laba un daudz pareizāka kā bezgalīgi drukātajiem dolāriem, vienīgi tas, ka bitcoin ir un paliks spekulācijas avots līdz mūža galam. Lielākā daļa, kas fano par bitcoin un mēģina visiem to iesmērēt visticamāk ir ieguldījuši ļoti lielu naudu un tāpēc vēlas, lai pārējie arī pērk un viņu peļņa no spekulācijas palielinās. Esmu vairāk kā pārliecinās, ka parastās mājsaimnieces (jeb visādi “entrepreneur”, “crypto guru”, utt) , kas sapirkās bitcoinus, kad tie maksāja $20k gabalā, pārdos tos momentā līdz ko cena būs liela, piemēram, 100k. Nevis piemēram tagad sēž mājās un… Read more »

Jurčiks

Pat ja Bitcoin nekļūst par ikdienas maksāšanas līdzekli, tas iedvesmoja daudz citu kriptovalūtu rašanos. Viena no tām ir Ethereum ar ‘smart kontraktiem’ un ‘stakingu’ rakšanas vietā. Vai Ethereum ar saviem labumiem kļūs par ikdienā masām lietojamu rīku maksāšanai, investīcijam un līgumiem (labrīt, darba līgums kā smartcontrakts blokķēdē!) vai arī iedvesmos tālak ko citu, laiks rādīs.

Jebkurā gadījumā, heito visu kā boomeram krotow’am ir dumji, progressu tas neapturēs.

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings

“Indijas Rezervju banka tolaik apgalvoja, ka valūta nav īsta, jo tai nav fiziska ekvivalenta un tā nav apzīmogota.”

WHAAAT? Ko nozīmē “nav apzīmogota”?

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)

That’s not how it works…

Jurčiks

Konkrēta bitkoina maciņa atlikums ir summa no visām veiktajām transakcijām kuras ierakstītas blokķēdē (t.i. datubāze ar transakcijām, kontrolsummām un publiski pieejamām kopijām).
Lai noviltotu bitkoinus, tā ka nerodas nevienam aizdomas, vienlaicīgi jāaptur visas programmas kas ko dara ar blokķēdi un jāpamaina transakcija(s) un kontrolsummas visās blokķēdes kopijās. Izmaiņas vajadzīgas arī tajā bloķēdes kopijā, kuru kāds doomsday preperis ierakstījis vienreiz rakstāmajos optiskajos diskos un glabā savā bunkurā.

Vai pavisam atklāta “naudas printera” ieslēgšana uzskatāma par viltošanu un kura entīte ieslēdz printeri?

Fufcix

protams ka nav īsta valūta.
par Bitcoin maximā desu nevar nopirkt, € kešu nevar dabūt.
rīt var pateikt, kad 1000000 Bitcoin vērtība ir €1, pats muļķis kad pirki Bitcoin :-)

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)

Ja tā padomā – zeltu arī Maximā nepieņem…

Skābene

Abu-Dhabi lidostā varēja izņemt zeltu no bankomāta! Gan jau drīs varēs arī Mahimā- maisiņš vaig, še tev zelta ķieģelis.

Fufcix

maximā zeltu nepieņem,
bet zeltu var samainīt pre € kešu,
par Bitcoin kešu nedabūsi :-)

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)

Mierīgi var pārdot bitcoin, pretī saņemot eiro; no kurienes informācija, ka to nevar?

Jurčiks

Te jāsāk ar pašiem pamatiem – nav tāda entīte kura var noteikt kāda ir bitcoin vērtība pret citiem maksāšanas līdzekļiem un maximas desas luņķiem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: