Quantcast
More
  Reklāma

  Indija ierosinās likumu, kas aizliedz privātās kriptovalūtas, piemēram, “Bitcoin”

  Jaunākie raksti

  Indija, ļoti iespējams, varētu ļoti ierobežot darbības ar kriptovalūtām. Ziņots, ka Indijas parlamenta apakšpalāta atklājusi plānus ieviest likumu, kas aizliegtu valstī visas privātās kriptovalūtas, ieskaitot ļoti populāro “Bitcoin”. Papildus tam parlaments plāno dot zaļo gaismu oficiālas digitālās valūtas izveidei, kas tiktu izdota ar valsts centrālās finanšu iestādes – Indijas Rezervju bankas starpniecību.

  Ierosinātais likums varētu parādīties pašreizējas parlamenta sesijas dienas kārtībā. Vienlaikus, kamēr tas oficiāli stāsies spēkā, varētu paiet ilgs laiks. Ierobežot kriptovalūtu izmantošanu Indija vēlas jau pēdējos divus gadus. 2018. gadā valsts vara noraidīja kriptovalūtas kā likumīgu maksāšanas līdzekli. Tāpat tika rekomendēts šādus norēķinu risinājumus aizliegt pavisam un piemērot līdz 10 gadiem ilgu cietumsodu par pārkāpumiem. Indijas Rezervju banka tolaik apgalvoja, ka valūta nav īsta, jo tai nav fiziska ekvivalenta un tā nav apzīmogota. Savukārt Valsts Augstākā tiesa toreiz izlēma kriptovalūtu īpašniekiem par labu, līdz ar to tirgoties ar kriptovalūtām Indijā bija iespējams vēl 2020. gadā.

  Indijas vēlme aizliegt kriptovalūtas un radīt pašai savu digitālo valūtu ir visai saprotama. Oficiāla valūta valstij dotu lielāku kontroli, kas vienlaikus arī ierobežotu ārvalstu ietekmi. Tāpat šāds solis sniegtu Indijai lielāku stabilitāti, kas saistīta ar parasto naudu.

  22 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  22 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  03.02.2021 13:53

  Tad beidzot kāds atjēdzās. Rietumi, auuuuu!

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  03.02.2021 20:24
  Reply to  Krotow

  Lai katrs lieto, ko grib; kāpēc kaut kas jāaizliedz?

  Leno
  04.02.2021 18:35
  Reply to  Krotow

  Krotows tumsonis.Lai jūdzās.

  AC/DC
  03.02.2021 17:22

  Interesanti, kā viņi to domā aizliegt? Kā arī, ar ko viņu digitālā valūta atšķirtos no, piemēram, parastajām rūpijām, ja reiz to kontrolētu tā pati Indijas Centrālā banka? Arguments par kriptovalūtas fiziska seguma neesamību gan smieklīgs – dolāri sen vairs nav pat tā papīra vērti uz kuru tie sadrukāti, bet gan jau pati Indija labprāt tos pieņem.

  Skābene
  04.02.2021 09:39
  Reply to  AC/DC

  Šobrīd lielvalstis neaizliedz kriptovalūtas, jo uz to rēķina var labi nopelnīt! Brīdī kad Bitcoin cena spekulāciju ceļā nokritīs zem dolāra, būs ļoti daudz raudulīgu mājsaimnieču, kas prasīs no valsts palīdzību, saistībā ar milzīgajiem zaudējumiem.Un tad arī lielvalstis sāks rīkoties līdzīgi kā Indija. 90tajos tak bija arī tā saucamās privātās valūtas, tas pat Kira Liepājas metalurga darbiniekiem pusi no algas maksāja uz kartiņas, ar kuru varēja iepirkties tikai Kiras lielveikalā, vai arī medus punkti medus kartē. Patērētājam tā kriptovalūta nav diez ko izdevīga, jo visās tirdzniecības vietās, kur pieņem kriptovalūtas, maiņas kurss nav par labu patērētājam, prece sanāk gandrīz uz pusi… Read more »

  Krotow
  04.02.2021 15:09
  Reply to  Skābene

  Par ko arī stāsts. Pašām valstu valdībām un to iedzīvotājiem (!) nav izdevīgi, ja kārtējās mākslīgi radītās pļorzības rezultātā iestājušās “krīzes” sekas būs jāsedz no nodokļu maksātāju naudas. Jā jā, tieši no manas un tavas kabatas. Kam vēl nav skaidrs, lai meklē “kas ir nodokļi”. Plus tiek sačakarēts tirgus.

  Xd
  04.02.2021 20:41
  Reply to  Krotow

  Ok boomer

  digitalk
  04.02.2021 21:51
  Reply to  Xd

  shut up, sucker

  Jurčiks
  06.02.2021 05:23
  Reply to  Krotow

  pēc tādas loģikas, tad valstu pensiju fondi ar obligatajām iemaksām būtu pirmie kas jāaizliedz, melnais caurums ar negatīvu ROI, kurš nenosedz pat inflāciju.

  digitalk
  06.02.2021 09:24
  Reply to  Jurčiks

  kurš teica, ka to nevajag?

  Jānis
  05.02.2021 09:28
  Reply to  Skābene

  Tā diemžēl ir. Pašai par sevi bitcoin kā valūtai domā ir ļoti laba un daudz pareizāka kā bezgalīgi drukātajiem dolāriem, vienīgi tas, ka bitcoin ir un paliks spekulācijas avots līdz mūža galam. Lielākā daļa, kas fano par bitcoin un mēģina visiem to iesmērēt visticamāk ir ieguldījuši ļoti lielu naudu un tāpēc vēlas, lai pārējie arī pērk un viņu peļņa no spekulācijas palielinās. Esmu vairāk kā pārliecinās, ka parastās mājsaimnieces (jeb visādi “entrepreneur”, “crypto guru”, utt) , kas sapirkās bitcoinus, kad tie maksāja $20k gabalā, pārdos tos momentā līdz ko cena būs liela, piemēram, 100k. Nevis piemēram tagad sēž mājās un… Read more »

  Jurčiks
  06.02.2021 05:36
  Reply to  Jānis

  Pat ja Bitcoin nekļūst par ikdienas maksāšanas līdzekli, tas iedvesmoja daudz citu kriptovalūtu rašanos. Viena no tām ir Ethereum ar ‘smart kontraktiem’ un ‘stakingu’ rakšanas vietā. Vai Ethereum ar saviem labumiem kļūs par ikdienā masām lietojamu rīku maksāšanai, investīcijam un līgumiem (labrīt, darba līgums kā smartcontrakts blokķēdē!) vai arī iedvesmos tālak ko citu, laiks rādīs.

  Jebkurā gadījumā, heito visu kā boomeram krotow’am ir dumji, progressu tas neapturēs.

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings
  03.02.2021 20:23

  “Indijas Rezervju banka tolaik apgalvoja, ka valūta nav īsta, jo tai nav fiziska ekvivalenta un tā nav apzīmogota.”

  WHAAAT? Ko nozīmē “nav apzīmogota”?

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  03.02.2021 20:39

  That’s not how it works…

  Jurčiks
  06.02.2021 06:18

  Konkrēta bitkoina maciņa atlikums ir summa no visām veiktajām transakcijām kuras ierakstītas blokķēdē (t.i. datubāze ar transakcijām, kontrolsummām un publiski pieejamām kopijām).
  Lai noviltotu bitkoinus, tā ka nerodas nevienam aizdomas, vienlaicīgi jāaptur visas programmas kas ko dara ar blokķēdi un jāpamaina transakcija(s) un kontrolsummas visās blokķēdes kopijās. Izmaiņas vajadzīgas arī tajā bloķēdes kopijā, kuru kāds doomsday preperis ierakstījis vienreiz rakstāmajos optiskajos diskos un glabā savā bunkurā.

  Vai pavisam atklāta “naudas printera” ieslēgšana uzskatāma par viltošanu un kura entīte ieslēdz printeri?

  Fufcix
  03.02.2021 21:40

  protams ka nav īsta valūta.
  par Bitcoin maximā desu nevar nopirkt, € kešu nevar dabūt.
  rīt var pateikt, kad 1000000 Bitcoin vērtība ir €1, pats muļķis kad pirki Bitcoin :-)

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  03.02.2021 22:44
  Reply to  Fufcix

  Ja tā padomā – zeltu arī Maximā nepieņem…

  Skābene
  04.02.2021 09:41

  Abu-Dhabi lidostā varēja izņemt zeltu no bankomāta! Gan jau drīs varēs arī Mahimā- maisiņš vaig, še tev zelta ķieģelis.

  Fufcix
  05.02.2021 10:00

  maximā zeltu nepieņem,
  bet zeltu var samainīt pre € kešu,
  par Bitcoin kešu nedabūsi :-)

  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  05.02.2021 16:42
  Reply to  Fufcix

  Mierīgi var pārdot bitcoin, pretī saņemot eiro; no kurienes informācija, ka to nevar?

  Jurčiks
  06.02.2021 05:20
  Reply to  Fufcix

  Te jāsāk ar pašiem pamatiem – nav tāda entīte kura var noteikt kāda ir bitcoin vērtība pret citiem maksāšanas līdzekļiem un maximas desas luņķiem.

  Reklāma