Reklāma

Valsts policija atklāj noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju caur virtuālās valūtas iekārtām

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju šī gada 10. janvārī aizturēja kādu Polijas Republikas pilsoni. Aizturētā pienākumos ietilpa tehniski apkalpot virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas Latvijā un Igaunijā. Izmeklēšanas laikā izņemtas trīs šādas iekārtas un skaidra nauda 97 000 eiro apmērā. Kriminālprocesā šobrīd turpinās izmeklēšana.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas lietvedībā atrodas kriminālprocess, kas tika uzsākts 2020. gada 27. novembrī un tiek izmeklēts pēc Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izvietojot Rīgas tirdzniecības centros divas virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas, ar kuru palīdzību tika nodrošināti pakalpojumi virtuālās valūtas pakalpojumi, neievērojot Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (turpmāk NILL likums) noteiktās prasības.

Pakalpojuma sniedzējs piedāvāja pirkt un pārdot virtuālo valūtu, nepildot pienākumu veikt klientu izpēti, kas viņam kā subjektam noteikts saskaņā ar NILL likumu, t.i. neidentificējot personu un nezinot naudas līdzekļu izcelsmi, pieņemot un izsniedzot skaidru naudu, tika pārdota un pirkta virtuālā valūta.

Lai arī virtuālās valūtas pakalpojuma sniedzējs bija noslēdzis nomas līgumus ar diviem Rīgas tirdzniecības centriem par iekārtu atrašanos tajos, virtuālās valūtas pakalpojuma sniedzējs nebija reģistrējis savu darbību Latvijā un nepildīja ar NILL likumu uzlikto pienākumu veikt klientu izpēti, kā arī nebija reģistrējis iekārtas un nebija izgājis attiecīgās virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtu atbilstības pārbaudes kompetentajās institūcijās. Tāpat arī nebija saņēmis iekārtu atbilstības sertifikātus, kā tas ir noteikts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.95 (Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām) un Ministru kabineta noteikumiem Nr.96 (Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība).

Izmeklēšanas laikā šī gada 10. janvārī tika aizturēts Polijas Republikas pilsonis, kura pienākumos ietilpa tehniski apkalpot iekārtas Latvijā un Igaunijā. Tāpat kā arī izņemtas trīs virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas un skaidra nauda 97 000 eiro apmērā.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā vēl turpinās.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
gints

Pag – tagad pirkt un pārdot bitkoinus automātiski skaitīsies naudas atmazgāšana un NILL pārkāpums?! Cik gadus par to dod?

KKTK

Yep, bet pa naktīm spekulēt biržās ar svešu naudu – uzkrājumiem, penisju – tas gan ir legāli.

Nauris

Pārkāpums tad, ja pārdevējs neveic klientu izpēti pēc KYC principa. Nedomāju, ka kāds reāli varētu piesieties privātpersonām, kas pērk vai pārdod kapeikas.

Janis Liepins

atslēgas vārds ir anonīmi. otrs – cash. trešais – automāts.

Daila

Pie socialas majas Genier Baloza 1 galvu var iebast cilvekam pie ritena marsrutka sez kadi 12

Krotow

Diez kad Maxima sāks izdot atlikumu bitkoinos?

1253

tiklīdz botcoinus masveidā izmantos piena un alus apmaksai vs spekulācijām un shady dīliem

Krotow

LOL Ar mazgātiem salātiem un atlaidēm viņi jau tagad spekulē. Pamēģini maksimā dabūt atlaidi precēm, kurām ir dzeltenā (vai sarkanā elektroniskajām cenu zīmēm) cena. Pie kases vēl var sabļaut uz kasieri, bet autokasēs visticamāk nesanāks. Tie kverpļi man vakar nošmauca 3€.

1253

ja ir principa lieta, var saukt dežurējošo kasieri un ja tiešām nav atlaides, teikt ka atsakies no preces….es cenu zīmju krāsai nepieveršu uzmanību, tās neapzīmē atlaides afaik, bet varbūt kāds tiešām to tā uztver.

Krotow

Esmu arī saucis un skaidrojies. Taču ja steidzies un nepievērs tam uzmanību, čakaru pamanīsi tikai vakarā, apskatot līdz paķerto čeku (mans gadījums). Uz tādiem, kuri steidzās un neskatās uz cipariem, arī vārās.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: