Reklāma

Mobilā interneta patēriņam palielinoties par 83%, BITE audzē tīkla kapacitāti

Jaunākie raksti

“Netflix” īpaši bērniem piedāvās iespēju atklāt saturu ar pārsteiguma elementiem

Lai arī varētu uzskatīt, ka "Netflix" domā tikai par pieaugušo lutināšanu ar funkciju dažādību, tā nebūt nav. Arī bērni...

Plānots, ka ātrgaitas satelītu internets “Starlink” sniegs būtisku pienesumu Brazīlijā

"SpaceX" strauji attīsta savu satelītu interneta servisu "Starlink", izvēršot to aizvien vairāk valstīs. Aizvadītajā piektdienā Īlonam Maskam bija svarīga...

Tehnoloģiju izstāde “IFA Berlin” šogad atgriežas kā pilnvērtīgs klātienes pasākums

Pēc divu gadu pārtraukuma tehnoloģiju pasaules svarīgākie notikumi un pasākumi beidzot uzņem klātienes skatītājus. Izņēmums nav arī ikgadējā tehnoloģiju...

“Twitter” krīzes laikā slēps ierakstus, kas ietver nepatiesu informāciju

"Twitter" šonedēļ paziņojis par jaunu politiku cīņai ar dezinformāciju krīzes laikā, nosakot jaunus standartus tādu tvītu ierobežošanai vai bloķēšanai,...

Pebblebee piedāvā AirTag konkurentu, kuru uzreiz varēs piekarināt pie atslēgām

Tirgū parādījies jauns AirTag konkurents Pebblebee, kas patiešām varētu izrādīt sīvāku cīņu, jo tas izmanto labāko Apple ekosistēmas iespēju,...

Pērn interneta patēriņš mobilo sakaru operatora BITE tīklā ir palielinājies par 83%, tāpēc uzņēmums ir ne tikai paplašinājis tīkla pārklājumu, bet arī audzējis tā kapacitāti. 2020. gadā BITE uzstādījis 44 jaunas bāzes stacijas gan Rīgā, gan reģionos, savukārt, aprīkojot bāzes stacijas ar papildus šūnām, tīkla kapacitāti izdevies palielināt par 25%.

Lielai daļai klientu pārejot uz attālinātu darbu un mācībām, ikdienas mobilā interneta patēriņš BITES tīklā ir palielinājies par aptuveni 83%. To ietekmējis arī strauji pieaugošais ierīču skaits, video satura patēriņš mobilajās ierīcēs un klientu datu lietojuma paradumu maiņa.

Šobrīd aptuveni pusi no interneta patēriņa veido video straumēšana tiešsaistē. Piemēram, cilvēki darbam un mācībām arvien vairāk izmantojuši tādas video saziņas vietnes kā “Zoom”, “MS Teams” u.c., bet brīvo laiku pavadījuši, straumējot video saturu “Go3”, “Netflix”, “Youtube” u.tml. video straumēšanas platformās. Kā otrs nozīmīgākais faktors ir informācijas meklēšana tīmeklī, veidojot vairāk nekā trešo daļu no kopējā datu patēriņa apjoma. Tāpat attālināto mācību un darba formāts arī kopumā vairojis mobilo ierīču skaitu mājsaimniecībās.

Lai stiprinātu mobilo sakaru tīkla kapacitāti un pārklājumu, BITE aizvadītajā gadā tā attīstībā investējusi vairāk nekā 10 miljonus eiro. Rezultātā pērn ir izbūvētas 44 jaunas bāzes stacijas, bet, lai palielinātu tīkla kapacitāti, esošās bāzes stacijas aprīkotas ar papildu 1200 šūnām. Kopumā BITEI šobrīd ir 875 bāzes stacijas, no kurām 80% ir aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, kas nodrošina ne vien ātrāku internetu, lielāku tīkla kapacitāti, bet arī zemāku latentāti jeb signāla aizturi.

Būtiski uzsvērt, ka, neatkarīgi no 5G pakāpeniskas ieviešanas, 4G+ tīkls aizvien būs ļoti nozīmīgs mobilo sakaru nodrošināšanai.

“Ņemot vērā augošo klientu un ierīču skaitu, kā arī nepieciešamību pēc lielāka datu apjoma, kas gadu no gada tikai turpina palielināties, tīkla infrastruktūras attīstība ir nemainīga BITES prioritāte. Redzot, ka arī turpmākajos gados tehnoloģijas ieņems arvien nozīmīgāku lomu gan cilvēku, gan uzņēmumu ikdienā, ne vien izmantojot dažādas tiešsaistes funkcijas, bet arī papildus ierīces, piemēram, viedpulksteņus ar eSIM tehnoloģiju, dažādus sensorus “gudrajiem” risinājumiem, tehnoloģijas ar 5G atbalstu u.tml., lieliem soļiem virzāmies pretī arī 5G ieviešanai. Tādēļ jau šogad esam spēruši nozīmīgu soli, Rīgas centrā atklājot Latvijā lielāko 5G bāzes staciju skaitu vienkopus,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.

Viņš papildina, ka arī šogad BITE tīkla attīstības infrastruktūrā ieguldīs aptuveni 10% no apgrozījuma, plānojot uzstādīt 60 jaunas bāzes stacijas visā Latvijā. Kopumā BITEI šobrīd ir 875 4G bāzes stacijas un 7 bāzes stacijas, kas aprīkotas ar 5G tehnoloģiju.

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
15 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1253
29.01.2021 13:00

tīkla kapacitāti audzē lietotāji, operatoram būtu jāaudzē caurlaidība

Aigars Axx
30.01.2021 00:43
Reply to  1253

Šeit gan tev nebūs taisnība. Lietotājs audzē patēriņu, bet kapacitāte tomēr būs operatoram. Lai arī teksts ir viens vienīgs bla-bla ar aplamu argumentāciju.

1253
30.01.2021 12:09
Reply to  Aigars Axx

kapacitāte ir ietilpība. lietotāji piepumpē tīklu pilnu, bet bez pienācīgas caurlaidības tas viss turpat arī paliek, kā aizcietējušā vēderā – iekšā ir, bet laukā nenāk.

digitalk
30.01.2021 19:31
Reply to  1253

tā ir tīkla ietilpība — cik lietotājus tīkls vienlaicīgi var apkalpot. lasi rakstu.

1253
30.01.2021 20:55
Reply to  digitalk

ko nozīmē – apkalpot? reģistrēt torņos vai nodrošināt datu pārraidi ar kautkādu ātrumu, kas nav tikai teorētiskais minimums?

Aigars Axx
31.01.2021 23:50
Reply to  1253

Operatoram ir jauda, iespējas, kapacitāte… sauc kā gribi. Tu to nevari nedz audzēt nedz pavairot. Tu vari tikai patērēt to ko dod (vai paliek pāri priekš tevis).

Skābene
29.01.2021 13:21

Viņi tikai audzē biezāku ādu un paliek neuzņēmīgāki pret klientu sūdzībām par draņķīgu pakalpojumu! :D

Raymonds
29.01.2021 23:13

Nu nezinu ko viņi audzē, bet tas inets gan telefonā gan mājās, liekas galīgi garām. Ātrums nekāds.

30.01.2021 09:45

Ātrums internetam palicis galīgi nekāds…

Blakius
30.01.2021 10:19

Kaut ko audzē, bet internets vakaros kā bija s***s, tā arī paliek s***s.

Astro
30.01.2021 16:39
Reply to  Blakius

Tas pats Tele2. Arī lasu, ka audzē kapacitāti, bet vakaros faktiski nav lietojams

maarissrsc
30.01.2021 20:09
Reply to  Blakius

Izlasot viņu līgumā vienu punktu, top pavisam skaidrs kādēļ nets vakaros tev sūds.

Skābene
01.02.2021 09:34
Reply to  maarissrsc

Līgumos ir tas punkts, jā, bet zvanot uz atbalsta dienestu viņi dievojas, ka tas punkts šoreiz nav pie vainas! Esot pārāk daudz lietotāju uz vienu torni! :)

Andris Podzins
01.02.2021 09:16

Galvenā doma bija satirgot visiem LTE rūterus ar 2 gadu līgumu. Kam interesē vai beigās pakalpojums būs lietojams.

1253
01.02.2021 09:50

mob. internets ir pārāk lēts – to mēs varam secināt no raksta.
un ka neviens operators nav aizdomājies līdz ātruma regulēšanai – ar dārgo pieslēgumu laist trafiku ātrāk (un pietiktu arī tv skatīšanai), ar lēto – var palasīt ziņas, paskatīties bildītes, bet 4k tv tikai grieztu ripulīti.

Reklāma