web analytics

Jaunākā Google Chrome versija palīdzēs novērst vāju paroļu izmantošanu

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...

Būsim godīgi paši pret sevi – katram no mums vēsturiski līdzi velkas vairākas senas paroles, kas netiek mainītas, jo tā tak ir ērtāk. Man pašam droši vien ir vairākas paroles, kas nav mainītas kopš deviņdesmito gadu beigām, bet cenšos izmantot 2FA tur, kur šāda iespēja ir pieejama.

Chrome tīmekļa pārlūka 88. versijā ir iebūvēts rīks, kas ļaus pārbaudīt, vai kāda no Chrome saglabātajām parolēm ir vāja, turklāt Chrome pārlūks palīdzēs šīs paroles nomainīt. Manurpāt, šis ir lielisks veids un laiks, lai pieķertos šī senā netikuma labošanai.

Šobrīd paroļu pārbaude un maiņa pieejama tikai Windows datoros ar Chrome 88. versiju, bet jau tuvāko nedēļu laikā paroļu pārbaude un nomaiņa būs pieejama arī macOS, iOS un Android operētājsistēmās.

Atjaunini Chrome, dodies uz chrome://settings/passwords vai arī seko zemāk pievienotajai pamācībai.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Parasta parole

Pilnīgs kretīnisms. 99% vietņu man ir pilnīgi pajāt par paroles drošumu, jo nevienam tāpat tas mans profils nav vajadzīgs, bet parolei jābūt lielajam burtam, mazajam burtam, ciparam un speciālajam simbolam.

Elektriķis

Piekrītu. Tas, ka katrs štrunts, atvainojos, prasa paroles ieviešanu, ļoti kaitina. Te prasās kāda revolūcija. Kaut kā man nav personīgi izdevies atrast ērtu rīku, kurā varētu uzglabāt tās daudzās paroles. Vismaz jau nu programmētāji varētu cītīgāk piesiet paroles viedierīcēm, kurām ir savi drošības risinājumi. Ātri vien atgriezos pie fiziskās RIMI kartiņas, kad pie kases aplikācija uzprasīja ievadīt e-pastu un paroli.

LAN

Pilnīgi piekrītu – drošāk ir prioratizēt paroles.

Krotow

Chrome tas jau kādu pusgadu darbojas. Jā, ir labi ka atgādina ka kāda no manām sen aizmirstajām parolēm uzpeldējusi nozagto paroļu failos. Taču par noklusētajām parolēm darba projektu serveru servisos, kurus paceļ tikai debugošanas brīdī, jau varēja nelamāties. Vismaz iedot iespēju norādīt, kuras paroles pārbaudēs ignorēt.

Skābene

E-CSDD ir klasisks piemērs, kā var sačakarēt lietotni ar obligātu prasību reizi 3 mēnešos mainīt paroli un izbesīt jebkuru cilvēku ar tekstiem, šitā nevar rakstīt paroli, tā nevar, tāda jau tev ir bijusi, ieliec ciparu, ieliec speciālo simbolu, vajag vienu lielo burtu, vienu mazo burtu un beigās ir, ……bļāviens, a kāda bija mana jaunā parole?
Šī iemesla dēļ gan E-csdd, gan VID EDS cilvēki izmanto vienoto pieteikšanos caur Latvijas.lv, nevis paroli.

digitalk

VID nav lielu problēmu ar paroli, to pat neuzspiež obligāti mainīt, bez iespējas procedūru atlikt. ridziniekakarte.lv gan ir saspiedušies, tāpat kā e-csdd.

šādas debīlas prasības ātri padara paroles bezjēdzīgas — tās sāk pierakstīt “uz lapiņas”, kas gan ir “kiberdroši” ;) vai izmantot paroļu menedžeri, kuram ērti piekļūt ar pareizi uzrakstītu trojāni. tas, ka parolei ir jābūt arī labi iegaumējamai, mūsdienu pārgudrajiem drošības ekspertiem nav pielecis.

Krotow

Labi iegaumējamo paroļu variantu kāreiz nav daudz. Un kur vēl 90%+ lietotāju, kuri pat PIN kodu nespēj atcerēties.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: