web analytics

Eiropas Komisija vairākiem videospēļu izdevējiem piespriež naudas sodu par ģeobloķēšanu

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...

Eiropas Komisija (EK) uzlikusi naudas sodu tādiem videospēļu izdevējiem kā “Valve” “Bandai Namco”, “Capcom”, “Focus Home”, “Koch Media” un “ZeniMax” kopumā 7,8 miljonu eiro apmērā par piekļuves ierobežošanu vairāk nekā 100 datorspēlēm, neļaujot tās aktivizēt un spēlēt ārpus noteiktām ES valstīm. Tādā veidā tika pārkāpti ES vienotā digitālā tirgus noteikumi, kas aizliedz šāda veida darbības, ko vienā vārdā varētu nosaukt par ģeobloķēšanu.

EK norāda, ka ģeobloķēšana tika izmantota, lai novērstu spēļu aktivizēšanu ārpus Čehijas, Polijas, Ungārijas, Rumānijas, Slovākijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Laikā no 2010. līdz 2015. gadam spēlētāji, kuri dzīvoja Rietumeiropā (valstis ar lielākiem vidējiem ienākumiem), nevarēja Austrumeiropā, piemēram, Latvijā iegādātās videospēles (tur tās ir lētākas) aktivizēt “Valve” piederošajā “Steam” pakalpojumā.

Naudas sodi neattiecas uz spēlēm, kuras pārdod tieši “Steam”, bet gan uz tām, kuras tirgo ar trešo pušu pārdevēju starpniecību un kuras var aktivizēt “Steam”.

Papildus ģeogrāfiskajai bloķēšanai, kas saistīta ar “Steam”, slikti šajā ziņā uzvedušies vēl pieci videospēļu izdevēji – “Focus Home” (2,9 miljonu eiro sods), “ZeniMax” (1,6 miljonu eiro), “Koch Media” (gandrīz 1 miljons eiro), “Capcom” (396 000 eiro) un “Bandai Namco” (340 000 eiro), kuri arī ierobežoja pārrobežu tirdzniecību ar citiem spēļu izplatītājiem. Tas notika laikā no 2007. līdz 2018. gadam. Tā kā visi no šiem uzņēmumiem, izņemot “Valve”, sadarbojās izmeklēšanā, viņu naudas sodi tika samazināti par 10–15%.

AvotsVerge

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Beidzot! Laiks ķerties klāt arī filmu industrijai, kas mums nerāda to, ko rāda taipus okeānam!

Jancis

Nez vai tā vajadzēja – spēles speciāli tiek tiegotas pie mums lētāk, lai var atļauties arī tādi kā mēs. Lai novērstu krāpšanos, tika ieviesta bloķēšana.

Bet nu ja soda, tad vajadzētu pieķerties arī Googlei – kāpēc pixel var iegādāties (bez starpniekpastkastēm) Vācijā, bet nevar citur Eiropā?

Rudolfs

Šeit runa par digitāliem produktiem. Pieņemu fiziskajiem ir pavisam citi noteikumi.

Jēkabs

Ja saprotu, tad nianse ir arī tajā, ka ar stapniekpastkasti vari iegādāties un arī izmantot.
Te jau sods par to, ka iegādājies citā valstī, bet savā nevari aktivizēt.

Jānis

Ko? Kāds lētāk, visās ES valstīs cena ir vienāda, nerunā muļķības. Lētāk ir tikai valstīs, kur nav eiro (un nav ES), bet EK nav nekāda sakara ar tām valstīm.

Te drīzāk ir interesanti, kāpēc dažās ES valstīs tās spēles bija bloķētas…

digitalk

pats nerunā muļķības, ja nezini faktus. spēļu izplatīšanas tiesības dažādos reģionos iegādājas dažādas kompānijas. ja izplatītājs nopērk ekskluzīvas tiesības uz CIS+Baltic un uzliek zemāku cenu, tad Valve tas ir jāievēro un citos reģionos šo spēli nedrīkst ne aktivizēt, ne arī spēlēt. pats esi pieņēmis licences noteikumus, ka šis lētucis ir lietojams tikai CIS+Baltic. tāpēc lai EK iet un pamēģina sodīt kārtējo krievu izplatītāju, ha-ha, roķeles izrādīsies par īsām.

Rudolfs

EK jau sodīs Valve, nevis krievu izplatītāju.

digitalk

sodīs par to, ka krievu izplatītājs nopirka tiesības no izdevēja, un Valve tās ievēroja. pilnībā saprotu Valves vēlmi izdrāzt EK tiesvedības ceļā.

Rudolfs

Es domāju drīzāk rezultāts būs, ka aizklopēs lētās spēles ciet.

digitalk

lēto spēļu Baltijā vairāk nav, jo resnie spēļu izdevēji beidzot ir izvilkuši galvas no pakaļas un sapratuši, ka austrumu izplatītājiem vairs nevar dot tiesības pārstāvēt Baltic reģionu, kurš ir ES sastāvā.

Reinis Rozitis

> sodīs par to, ka krievu izplatītājs nopirka tiesības no izdevēja, un Valve tās ievēroja.

Nu tas nozīmēs, ka izdevējiem būs jāpadomā vai šādas ekskluzīvas, reģioniem piesietas izplatīšanas tiesības ir vērts tirgot/realizēt.

Personīgi atbalstu šo – pēdējais ar ko tieši pats saskāros ir Black Desert, kur pie CIS pēkšņi bija “piepirktas” (GameNet) klāt arī visas Baltijas valstis un ja vien ne-vpnojies jāspēlē uz Krievijas serveriem (2019. gadā gan atcēla).

digitalk

tomēr EK gan derētu izdrāzt apelācijas tiesā, lai izmeklē un soda īstos vainīgos — izdevējus.

Krotow

Kuras spēles Baltijā tirgo lētāk? Viss jaunais, kas “rietumos” maksā 60-110€, pie mums maksā tieši tikpat. Vismaz Steam un Epic bodēs.

Jānis

Tieši tā, nezinu kādas muļķības digitalk runā.

Dave

Steamā spēles latviešiem maksā tikpat cik Rietumeiropiešiem. Bet gan piemēram Krievijā ir lētākas, kuras nevar aktivizēt Latvijā

digitalk

tagad, nevis minētajā periodā, par kuru uzlika sodu.

KKTK

Cik uzliks Netfliksam par ģeozonēšanu, cik HBO?

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: