Reklāma

Adobe Flash ir oficiāli mirusi tehnoloģija

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Adobe apstiprinājusi, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un atjaunināts līdz ar izgājušā gada 31. decembri, bet no 12. janvāra Flash saturs vairs nespēs palaist Flash Player.

Par atteikšanos no Flash Adobe paziņoja jau 2017. gadā, lai arī Chorme tīmekļa pārlūks sāka pakāpeniski atteikties no Flash satura jau aptuveni gadu pirms tam.

Flash tehnoloģijai ir bijis garš mūžs gandrīz ceturtdaļgadsimta garumā – vēl pirms YouTube ēras Flash nodrošināja lielāko daļu tīmekļa video, Flash darbināja spēles un reklāmas. Internets un tehnoloģijas gājušas tālāk, un Flash kļūst pavisam lieks. 2015. gadā Flash pārstāvēja tikai 6% no tīmeklī atskaņoto video apjoma, kas ir milzīgs kritums pret 2014. gada 21%.

Flash tehnoloģija pēdējos gados tiek nīdēta no visām pusēm. Android atteicās no Flash atbalsta 2012. gadā. Apple nekad nav atbalstījis Flash tehnoloģiju iOS viedierīcēs, arī Google ilgāku laiku centās attālināt lietotājus no Flash izmantošanas, piedāvājot HTML5 alternatīvu. Google ierocis cīņā pret Flash ir reklāmas satura liegšana Chrome pārlūkā un reklāmās.

Avots9to5mac
Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tasesmues

Tagad tikai pisars kooperatīvajā vidē, kur flash joprojām tiek ekspluatēts.

bolt

Tu domāji- garāžu kooperatīvās?

Krotow

6 gadi bija pietiekams laiks lai uzņēmumi pārtaisītu mājas lapas un intraneta formu izvēlnes. Taisnību sakot Flash biznesa vidē un kā video atskaņotājs mājas lapās lapās pazuda jau sen. Pēdējos 4 gados pat neatceros to redzējis lietotu jebkādos daudzmaz vērā ņemamos resursos. Cita lieta ka pēc tā skums dažu jauku Flash taisītu spēlīšu dzenātāji, kuru izklaides objektu diez vai kāds kādreiz pārtaisīs.

Nelabojams

Pēdējo flašu redzēju pavisam nesen – un pieprasītā resusā. LVĢMC meteoradars un laika prognoze. Bet apbrīnojamā kārtā šie tomēr izkasījās un pirms kādiem 3 mēnešiem viss tomēr nomainījās. Neticēju, zinot IT darbības stilu šai iestādē, vismaz ar datubāzēm.

...

nav jau tik traki, protams ka kooperatīvos neko nemaina aiz gara laika un brauc ar zirģeli, kamēr tas dzīvs, bet man svarīgs rīks ir aizstāts ar bezflaša rīku.

acīmredzot, ja kaut kas nav aizstāts, tad pēc laika izrādīsies ka tā flaša ekspluatācija ir bijusi inerces pēc un rezultātu gluži labi var panākt ar citiem līdzekļiem vai pat vispār ir darīts lieks darbs un flaša beigas to beidzot parāda darītājiem)

Krotow

Pieradumam ir liels spēks. Tie, kuri bija “iesituši roku” Flash animāciju un formu veidošanā un patērējuši kaudzi laika to visu iemācoties, diez vai gribēja tik vienkārši pārmācīties HTML5+CSS3+JS lietošanai. Jo pa to laiku var uzsist dažus jaunus banerus un noslaukt kārtējos $$$$$.

Tasesmues

Es strādāju vienā no lielākajām transporta kompānijām pasaulē, kura apkalpo vienu no lielākajiem tirdzniecības tīkliem Lielbritānijā. Mums tikai tagad parādās testa ‘non flash’ versijas “yard management”. Tiek pirkts ārpuspakalpojums no Kanādas kompānijas un, visdrīzākais pie ‘non flash’ versijas tiek strādāts ilgāku laiku, bet līdz mums tā vēl nav nonākusi. Sākām testēt pāris nedēļas atpakaļ.

Tiek ziņots, ka ne tik ilgā laikā sāksim migrēt arī uz windows 10… pārmaiņas, pārmaiņas…

Kristaps Skutelis

Mhm, lielo korporāciju burvība. Tik daudz legacy sistēmu, ka pāreja uz jaunām ierīcēm vai tehnoloģijā nav ne ātra, ne lēta un vienkārša. Izturību! :)

Tasesmues

Tu būtu pārsteigts :D
Mums vēl griežas DISCO WMS, kas ir vecāka par lielu daļu kursors.lv lasītāju.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: