Reklāma

Eiropā strauji pieaudzis elektroauto uzlādes kabeļu zādzību skaits

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Eiropā pēdējo dažu nedēļu laikā strauji pieaudzis ziņojumu skaits par nozagtiem elektroauto uzlādes kabeļiem. Īpaši bieži šī problēma skārusi “Tesla” īpašniekus, turklāt, auto īpašniekiem īsti nav skaidrs, kā zagļiem tas izdodas.

“Tesla” gadījumā uzlādes kabelis nebūt nav lēts prieks – uzņēmuma mājaslapā kabelis, kas ļauj lādēt auto no mājas rozetes, maksā 520 dolārus. Galu galā runa nav tikai par naudu – elektroauto īpašnieki noteikti nevēlas, lai viņu kabeļi tiktu nozagti, jo tas radīs būtiskas problēmas uzlādēt auto.

Nīderlandes policija jau brīdinājusi elektroauto īpašniekus par šo problēmu. Amstedamas dienvidu rajonos vien divu nedēļu laikā fiksēts 21 gadījums, kad nozagts elektroauto uzlādes kabelis. Jauns kabelis Nīderlandē maksā no 200 līdz 300 eiro, bet lietotu iespējams dabūt par 150 eiro, kas zagļiem varētu būt gana kārdinošs cipars. Zādzības gandrīz visos gadījumos notikušas naktī.

Paši īpašnieki īsti nesaprot, kā zagļiem izdodas nozagt kabeļus, jo tiem teorētiski būtu jābūt nofiksētiem spraudnī. Netiek izslēgta visvienkāršākā iespēja, proti, spēka pielietošana, bet tas, visticamāk, sabojātu gan auto spraudni, gan varētu radīt bojājumus arī kabelim. Šobrīd tiek uzskatīts, ka tas saistīts ar zemākām gaisa temperatūrām, kas izraisa problēmas “Tesla” automašīnu kabeļu fiksatoriem.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1852
24.12.2020 11:15

par zemākām gaisa temperatūrām diezvai, tesla noteikti visu kārtīgi notestēja pirms sākt tirgot auto ārpus kalifornijas. vai tad marsa iekarotājs nebūtu paredzējis tādu sīkumu kā fiksatora mehāniska noturība pret temp. izmaiņām.

Elektriķis
24.12.2020 12:03
Reply to  1852

Hmmm…Model3 lietotājiem tiek ieteikts turēt rezervē ķīmisko roku sildītāju, lai ar to varētu atkausēt uzlādes ligzdas vāciņu, vai fiksatoru. Arī tie jocīgie durvju rokturi salā var būt problēma. Tā ka viss var būt. Tiesa gan, diez vai Nīderlandē ir zem nulles.

1852
24.12.2020 12:05
Reply to  Elektriķis

roku sildītājs var noderēt jebkurā auto – pietiek iesēsties pamatīgā bāņa korķī vai salūst patālāk no apdzīvotām vietām.

Krotow
25.12.2020 22:24

Krāsaino metālu zagļi atraduši jaunu biznesa nišu.

Reklāma