Web Analytics
More
  Reklāma

  Starptautiskā automobiļu federācija izstrādā ilgtspējīgu biodegvielu Pirmajai formulai

  Foto: The Canadian Press

  Jaunākie raksti

  Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) ir galvenā motosporta organizācija un tieši tā izstrādā noteikumus daudziem autosporta čempionātiem, tostarp, karaliskajai klasei jeb Pirmajai formulai. FIA kopā ar sadarbības partneriem izstrādājusi ilgtspējīgu biodegvielu, kuras paraugi nosūtīti F1 dzinēju ražotājiem (Ferrari, Honda, Mercedes, Renault), lai tie to varētu izmēģināt. FIA uzstādījusi mērķi, ka F1 līdz 2030. gadam jāsasniedz CO2 neitralitāte.

  Šis projekts ir daļa no plašākas FIA virzības ilgtspējīgas mobilitātes virzienā, vienlaikus mēģinot samazināt piesārņojumu, ko rada autosacīkstes. Organizācija apņēmusies izstrādāt degvielu, kas ir 100% ilgtspējīga, bet vienlaikus atbilst Pirmās formulas mašīnu prasībām.

  Netiek ziņots, tieši no kādām izejvielām sastāv šī degviela. Tiek cerēts, ka veiksmīgi jaunās degvielas izmēģinājumi motivēs F1 piegādātājus izstrādāt līdzīgu degvielu, bet lielais mērķis ir panākt, ka jau 2026. gadā F1 sacīkstes notiek, izmantojot tikai biodegvielu. Jau nākamsezon visām F1 komandām jāizmanto degviela, kuras sastāvā ir 10% biodegvielas piemaisījums.

  AvotsAutocar
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  18.12.2020 15:48

  Nu lai lej Husquarna Alkilāta degvielu, ko gāž zāģos! :)Varēs zāģēt pa apli uz nebēdu!

  Krotow
  18.12.2020 19:32

  Barojiet F1 pilotus ar zirņiem un lieciet iekšā gāzes turbīnas.

  Reklāma