Delfi.ee informē, ka nedēļas nogalē kiberuzbrukumā cieta uzņēmums Veho AS, kas Igaunijā pārdod Mercedes, Mitsubishi un Maserati automašīnas ar zīmolu Silberauto.
“Acīmredzot tas ir ļaunprātīgs uzbrukums mūsu uzņēmumam, mēs izmeklējam mums nodarītā kaitējuma apmēru un cieši sadarbojamies ar varas iestādēm, lai notvertu digitālos noziedzniekus un novērstu turpmākus līdzīgus incidentus,” sacīja AS Veho izpilddirektors Keijo Kaasiks.
Uzņēmuma datorsistēmām tika uzbrukts svētdien, 13. decembrī un tas joprojām ietekmē automašīnu dīleru darbu un iekštīklu izmantošanu.
“Diemžēl mēs redzam un pierādās, ka ir jāveic rezerves kopijas un jābūt datu/sistēmu atjaunošanas plānam. Labā prakse IT industrijā pieprasa biznesam kritiskās sistēmas dublēt kādā citā datu centrā vai mākonī” situāciju komentē pilna servisa IT atbalsta uzņēmuma Primend vadītājs Mārtiņš Jurjāns.
Interesanti, ka Latvijā par šādiem incidentiem uzņēmuma vadītāji neinformē. Tas rada maldīgu priekštatu, ka šādas situācijas vietējos uzņēmumus neskar, taču realitāte ir pavisam cita. Pēc CERT.LV sniegtajiem datiem šī gada novembrī vien bijuši 816 ielaušanās mēģinājumi, 147 krāpšanas gadījumi, 223 informācijas vākšanas incidenti un citi kiberuzbrukumi. Kopumā 2020. gadā Latvijā 11 mēnešos skartas turpat 1,2 miljoni unikālo IP adrešu.
“Lai mazinātu biznesa nepārtrauktības risku mēs palīdzam mūsu klientiem novērtēt riskus un rekomendējam biznesam kritiskās sistēmas dublēt kādā citā datu centrā vai publiskā mākonī. Rezerves kopiju veidošana ir jāuztver kā apdrošināšana savam biznesam”, piebilst Mārtiņš Jurjāns.
Ko nozīmē – veikt kopiju?
“Lai mazinātu biznesa nepārtrauktības risku…” – tātad tiks darīts viss, lai biznesā tomer būtu pārtraukumi! ;-)