web analytics

Vairāk nekā 20 miljoni Gionee telefonu apzināti inficēti ar vīrusu

Jaunākie raksti

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Ķīnas tiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi sodu vietējam viedtālruņu ražotājam Gionee, kas apzināti vairāk nekā 20 miljonos pārdoto telefonu instalējis vīrusu, kas ļāvis nelegāli iegūt lietotāju informāciju.

Gionee savos telefonos instalējis Trojas zirga vīrusu, izmantojot lietotni “Story Lock Screen”, kas notikusi bez jebkāda paziņojuma telefona īpašniekam. Pēcāk tas sniedzis iespēju piekļūt un iegūt lietotāju datus, rādot klientu neapstiprinātas reklāmas un veicot citas ļaunprātīgas darbības. Uzņēmumam tas ļāvis nopelnīt aptuveni 4,2 miljonus dolāru, un šādas darbības notikušas laika posmā no 2018. gada decembra līdz 2019. oktobrim.

Trīs uzņēmuma pārstāvji saņēmuši no 3 līdz 3,5 gadu cietumsodiem, kā arī apmēram 30 000 dolāru naudas sodu. Kā izrādās, tad Ķīnā šāda prakse nav nekas jauns, jo šajā gadā uzņēmumi Infinix un Techno arī saņēmuši sodus par nelegālu naudas izgūšanu no saviem klientiem.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Šis lai iet kā pamācība tiem mūsējiem, kuri pērk noname Ķīnas širpotreba telefonus un pēc tam, siekalas šķaidot, mēģina pārliecināt visus, cik viņi lēti un labi iepirkušies.

Kidd

Nu bet ikdienas lietotājam vienalga, lai tur kāds Ķīnā iegūst tos manus datus, man no tā ne silts ne auksts.. nav man nekādu valsts noslēpumu.

Krotow

Vienalga būs līdz brīdim kad tev vairs nepārdos starppilsētu autobusa biļeti un alkohola pudeli. Jo kādreiz dzērumā būsi slikti uzvedies vai internetā par varas pārstāvjiem kaut ko ne to pateicis.

Kiddnap

Maldīgs uzskats par ikdienas lietotājiem. Tad kamdēļ zog tādu “nesvarīgu” informāciju? Ķīnā, Taizemē, Indijā varētu interesēt tavi orgāni. Tev jau neienāk prātā, ciest var arī tavi radi un draugi. Tev puika vēl daudz jāmācās.

Oskars

Es esmu ljoti parliecinats, ka Xiaomi, dara to pashu. Jo vinju UI pa vidu ir reklamas u.c. brinumi, par kuram lietotajs netiek informets. Kad jau telefons ir atpakots, ieslegts utt, tad instaleejot pa vidu paradas reklama.

Emīls

Xiaomi piedāvā reklāmas izslēgt sistēmas aplikācijām, viņi liek reklāmas, lai nopelnītu naudu MIUI izstrādei, jo telefonus viņi gan jau pārdod ar salīdzinoši zemu peļņas procentu.

1852

hlaomi telefonos reklāmas vismaz var atslēgt.
ko par to saka samsung tv lietotāji?

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: