web analytics

SpaceX palīdzēs rīkot attālināti vadāmu automobiļu sacensības uz Mēness

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...

SpaceX radītājs Īlons Masks nācis klajā ar visai interesantiem nodomiem nākošajam gadam. Bez jau visa tā, ko plānots paveikt tuvākā un tālākā laikā, SpaceX uz Mēness virsmas palīdzēs sarīkot attālināti vadāmu automobiļu sacensības. Šos transportlīdzekļus plānots palaist nākamā gada oktobrī ar raķetes “Falcon 9” palīdzību.

Zināms, ka šajās sacensībās piedalīsies divi transportlīdzekļi, kurus daļēji projektēs, būvēs un pēc tam attālināti pa Mēness virsmu vadīs divas vidusskolēnu komandas.

Sacensības organizē multivides un izglītības satura uzņēmums “Moon Mark“, sadarbojoties ar aviācijas un kosmosa kompāniju “Intuitive Machines“. Šī gada jūlijā Moon Mark paziņoja, ka divas vidusskolēnu komandas (“Team Atlas” no Buenosairesas un “Team Ilstar” no Šanhajas) tikai četrās nedēļās izveidojušas derīgus automašīnu dizainus. Lai nopelnītu šo iespēju piedalīties tik unikālās sacensībās, šīm komandām bija jāparāda savas prasmes, piemēram, bezpilota lidaparātu un autonomu transportlīdzekļu sacīkstēs, e-sportā, kā arī kosmosa komercializācijas uzņēmējdarbības konkursā.

Abas komandas sadarbosies ar leģendāro dizaineri Frenku Stefensonu (Frank Stephenson), kurš strādājis ar tādiem zīmoliem kā BMW, Ferrari, Maserati, McLaren un šajā projektā palīdzēs ar transportlīdzekļu izveidi. Viņš pats norāda, ka šāda iespēja palīdz attīstīties nākotnes inovatoriem, ļaujot viņiem sapņot par lielām lietām un nebaidīties tās arī realizēt.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

forši, kāpēc ne? sapelnītais jau nav jātērē tikai tualetes papīram un burgeriem. tik viens jautājiens — cik sekundes bija radiosignālam no Zemes līdz Mēnesim un atpakļam? 8 sekundes? gribu pasmieties par tādām sacensībām :D

ps. reāli krutie japāņpeļi, pilnībā autonomi, nekādas vadības ar aizturi.

digitalk

nu gan atmiņa izspēlēja joku un pievīla, beidzot ielīdu gūglē — radiosignāla aizture līdz Mēnesim ir tikai 2.4-2.7 sekundes. līdz kam tad bija ~8?

Krotow

Ko viņi tur ipšas? Ja naudas par daudz un tik ļoti gribas tur augšā, lai taču būvē mēness bāzi ar visiem nacistu karogiem :)

digitalk

muļķis, jaunatne ir jāieinteresē. gribi vēl vienu humanitāriju paaudzi, kas neprot uzcirst tabureti, bet tik prot izpildīties ar vegānismu un baletu?

Krotow

Neko tu nesaprati. Jaunatne kāreiz ir jāsūta uz Mēnesi praksē. Lai šķipelē regolītu un rok tuneļus. Romantika kaudzēm, iespējas dabūt galu – arī.

digitalk

tu gan uz vecumu esi palicis sadists, jaunatni sūtīt uz “nāves” regolītu. komunistos, vai, iestājies? bet ja nopietni, tad tur augšā ir vajadzīgi trenēti cilvēki, ar stabilu psiholoģisko profilu utt., utjpr. pat Kodijs diez vai tur tiks, lai arī ikdienā, treniņa nolūkā, staigā bruņukreklā un ir uzbūvējis sev “Marsa bāzi”.

Krotow

Uz vecumu sāku domāt ka labi un pareizi būs visiem pozeriem un galu dabūt gribētājiem iedot pamēģināt, kā dzīvē ir tas, ko viņi vēlas. Vēlams patālāk no civilizācijas, lai pakārtoti nenoes tos, kuri nav vainīgi pie muļķu izpriecām. Prakse kā ieslodzītajam Kima nāves nometnēs un uz Mēness kā viens no variantiem.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: