web analytics

Lielbritānija liedz valstī izmantot Huawei 5G tehnoloģijas

Jaunākie raksti

DPD Latvija brīdina par krāpniekiem, kas mēģina izkrāpt norēķinu karšu datus

DPD Latvija vērš uzmanību uz jaunu krāpniecības shēmu un brīdina par krāpniekiem, kas uzņēmuma vārdā mēģina izkrāpt iedzīvotāju norēķinu...

Revolut laiž klajā iegādes risinājumu Latvijas uzņēmumiem

Īstenojot savu mērķi nodrošināt iespēju visus uzņēmumiem būtiskos aspektus pārvaldīt vienuviet, Revolut Business šodien paziņoja par jaunā iegādes risinājuma...

Kursors.lv izmēģina Shipzee servisu – Apple MagSafe lādētājs pēc pusotra mēneša gaidīšanas

Novembra beigās, kad Amerikā atzīmē Pateicības dienu un norisinās “Melnās piektdienas” jeb Black Friday atlaižu un iepirkšanās trakums, Latvijā sevi ar...

Xiaomi Mi Band 6 varētu tikt pie GPS, SpO2 sensora un Amazon Alexa atbalsta

Tīmeklī uzieta gaidāmās Xiaomi Mi Band 6 fitnesa aproces programmatūra, kas norāda uz vairākiem ilgi gaidītiem uzlabojumiem. Parasti Xiaomi...

Volkswagen pārsniedz Eiropas CO2 emisiju mērķus un Baltijā kļūst par elektroauto tirgus līderi

Saskaņā ar sākotnējiem datiem Volkswagen pasažieru automašīnu segmentā radījis par aptuveni sešiem miljoniem gramu mazāk CO2 nekā to pieprasa...

Lielbritānija uzkāpusi uz kara takas ar Huawei – tikko paziņots, ka mobilo sakaru operatoriem tiek liegts no nākamā gada septembra uzstādīt jebkādu Huawei 5G tīkla tehniku. Visai liels trieciens ne tikai Huawei, bet arī sakaru operatoriem varētu būt Lielbritānijas vēlme līdz 2027. gadam no valsts sakaru tīkliem izņemt visas Huawei tīkla ierīces.

Lielbritānija ir visai neizlēmīga šajā Huawei tīkla tehnikas drošības/ nedrošības jautājumā. Vēl šī gada vasarā britu valdība paziņoja, ka netaisās skriet kopā ar ASV, liedzot no Huawei izmatot visu sakaru tīkla tehniku. Bet tagad izskatās, ka Lielbritānija ir metusi kažoku uz otru pusi. Iepriekš tika plānots, ka Huawei piegādās aptuveni trešo daļu no Lielbritānijai nepieciešamā 5G sakaru tīklu aprīkojuma, bet šis vairs nenotiks.

Huawei pārstāvji norādījuši, ka šāds lēmums par Huawei 5G tehnoloģiju un citas tīkla tehnikas neizmantošanu valstij palielinās izmaksas, kā arī padziļinās digitālo atpalicību.

Vienlaikus Lielbritānija paziņojusi par 250 miljonu mārciņu piešķiršanu 5G tehnoloģiju piegādātāju diversificēšanai, lai valsts sakaru operatori un tīkli nebūtu pilnībā atkarīgi no viena tehnoloģiju piegādātāja.

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis Rozenšteins

Nu kā tad atļaus, ka jāuztur ASV tirdzniecības līgums. Ne vienu vien valsti ASV ir piespiedusi atteikties no Huawei, lai gan reālus pierādījumus joprojām neviens nav spējis uzrādīt, ka Huawei būtu kaut ko tādu noziedzies…

Vle

ASV europu izspiego 10000 reižu vairāk nekā ķīnieši :D

spriidiic

Spiego visi , kam nav slinkums un ir iespējas . Nav pārsteigums , ka UK izvēlas USA . Pārējā Eiropā turpinās kīviņš starp ķīniešiem un kremli .

KKTK

Nu – daži secinājumi rodas arī reāli pastrādājot ar tiem dunkukiem – sabrauc bars, kaut ko baigi dara, bet uz priekšu nekas nekutas. Un tad vēl atklājas, ka iekšās ir kaudze nospertu tehnoloģiju un iestrāžu. Bet patentiem nedaudz pietušēts un uzlikts mīkstais.

SS...

Dunduks esi tu pats ! Ko tu esi sasniedzis izņemot pārgudrus komentārus kursorā ? Huawei tikmēr pastiepās līdz mobilo ražošanas līderu pulciņam !!!

Jānis Rozenšteins

Nu Huawei gluži nav tas gādījums. R&D centri ASV, Vācijā, Korejā un citur, pašu tehnoloģija un pašu izstrādāta. Tāpat daudzie patenti 5G jomā un unikālās tehnoloģijas, kas nav citiem.

Nu nevar viņi nokopēt to, kā citiem nemaz nav.

wils

Protams, lai uzsāktu ražot kaut ko Ķīnā, nemaz nav jāiesniedz visa dokumentācija partijai. Un tā vienkārši Ķīnas armijas virsnieks uzsāk neticami veiksmīgu sakaru tehnoloģijas uzņēmumu. Par patentiem Ķīnā es labāk ij neiepīkstēšos, tik paprasīšu cik patentu tiesas prāvas rietumu firmas ir vinnējušas Ķīnā?

Janis Murnieks

‘Good artists copy; great artists steal’ Steve Jobs (c)

KKTK

Noteikti ir arī savu patenti un tehnoloģijas, bet tas ko savām acīm redzēju ir pazīmes, ka ir arī brutāli zagts no ***

Last edited 1 month ago by KKTK
KKTK

Tā kā arī Kursors lasa sarkanās komunistu ķīnas cilvēku un to tiesību apspiedēju algotie darbinieki no Latvija hujavei biroja, tad tas no kā zagts publiski nerakstīšu.

Kristaps Skutelis

Uzraksti tad vismaz man privāti uz kristaps@kursors.lv :)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: