Reklāma

Vāju un atkārtoti izmantotu paroļu dēļ nozog 380 000 Spotify lietotāju datus

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

No Spotify nozagti aptuveni 380 000 lietotāju dati ir lielisks atgādinājums parūpēties par savām parolēm un to drošības līmeņa saprātīgu izvēli. Šobrīd ir tik daudz paroļu uzglabāšanas rīku, ka vairs nav iespējams atrunāties ar grūtu galvu un smagu bērnību. Protams, arī šie rīki nav 100% droši, bet noteikti labāki par 83. reizi izmantotu “password123”.

vpnMentor ziņo, ka atrasta datubāze ar aptuveni 380 000 Spotify lietotāju kontu datiem, bet to noplūde nebūt nav Spotify vaina. Lietotāji izvēlējušies vājas paroles vai arī tās tikušas izmantotas atkārtoti – paroles nozagtas citur, bet izmantotas piekļuvei datiem Spotify servisā.

Spotify šobrīd nekādi nav rīkojies, jo dati par lietotāju maksājumu kartēm ir drošībā, kā arī šādi datu zādzību uzbrukumi nav viegli izķerami, jo urķis uzreiz ievada pareizu lietotājvārdu un paroli.

Ko sliktu iespējams paveikt? Šāda datubāze ļautu manipulēt ar Spotify atskaņoto dziesmu popularitāti, mākslinieki varētu nopirkt iespēju šādā veidā papildināt klausītāju skaitu. Urķi paši varētu izvietot Spotify savu draņķīgo mūziku, kas tiktu atskaņota atkal un atkal, pēc tam saņemot ievērojamas autoratlīdzības summas no Spotify.

Avotsgizmodo
Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

paroles nozagtas citur, bet izmantotas piekļuvei datiem Spotify servisā” – jep – mans gadījums pirms gada. Jā, paslinkoju ar jaunu paroļu domāšanu. Bet ātri pamanīju svešas dziesmas, un Spotify supports bez maz divu epastu laikā noresetoja atpakļ.

Krotow

LOL. Slinkums mainīt paroles ir saprotams. Pašam pagāja 6 gadi, kamēr saņēmos nomainīt savas 50+ paroles uz garajām unikālajām.

Aigars Axx

Nu i kā Tu šīs tagad atceries???

Unowme

Biezpienu daudz ēdot

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: