web analytics

Google asistents tagad var ieplānot dažas gudrās mājas darbības

Jaunākie raksti

Satechi prezentējis lādētāju, kurā var uzlādēt līdz pat piecām Apple ierīcēm

Šī gada CES 2021 izstādē Satechi prezentējis jaunu aksesuāru mobilo telefonu un planšetdatoru lietotājiem. Šis produkts tiek īpaši mērķēts...

“Cradlewise” rada mākslīgā intelekta kustinātu šūpuli, kas palīdzēs mazulim ātrāk aizmigt

Labs miegs ir tas, ko īpaši novērtēs jaunie vecāki, kuri bieži vien tā kārtīgi izgulēties nevar mēnešiem ilgi. Tā...

Savulaik populārais “Renault 5” atgriezīsies kā elektriskais hečbeks

Francijas autoražotājs "Renault" apstiprinājis, ka tas radīs jaunu versiju savulaik populārajam "Renault 5" hečbekam. Jaunais auto būs daļa no...

Zaļo tehnoloģiju akselerators attīstīs ilgtspējas uzņēmumus Baltijā

Lai veicinātu tādu inovāciju attīstību, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus un tiecas uz labāku nākotni, Swedbank Latvija kopā ar tehnoloģiju...

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Digitālais asistents ir labs risinājums, kā lietotājs vien ar balss komandu var kontrolēt savu gudro māju. Līdz šim gan tas palīdzējis situācijās, kas saistītas ar tūlītēju mājas aparatūras kontroli. Tikmēr Google asistents kļuvis vēl noderīgāks, jo tagad tam var pievienot iespēju ieplānot atsevišķas darbības.

Google strādā pie tā, lai viedais asistents spētu vadīt un pielāgot viedās mājas aparatūru, pamatojoties uz grafiku. Pašreiz šādi iespējams ieplānot gaismas ieslēgšanu un izslēgšanu. Lietotājs var palūgt Google asistentam konkrētā brīdī ieslēgt viedo lampu vai arī palūgt veikt kādu darbību noteiktu laika periodu un ilgumu. Atliek tikai, piemēram, pateikt: “Hei, Google, ieslēdz apgaismojumu uz 5 minūtēm”. Tajā brīdī digitālais asistents ieslēgtu apgaismojumu un pēc noteiktā laika to izslēgtu. Darbības var ieplānot ne tikai šodienai, bet arī kādai citai dienai nedēļas ietvaros: “Hei, Google, ieslēdz manu kafijas automātu rīt plkst. 8:00”.

Jāuzsver, ka darbību ieplānošana attieksies uz gudrās mājas ierīcēm, piemēram, viedo rozeti, viedo kafijas automātu un citām ierīcēm. Vienlaikus tas nebūs aktuāli, piemēram,  mūzikas atskaņošanai. Savukārt, ja plāni mainās, ieplānotās darbības iespējams atcelt.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Diezgan jancīgi skatīties, kā latviešu cilvēki lauzītā angļu mēlē sarunājas ar google asistentu, lai ieslēgtu gaismu, vai atskaņotu kādu dziesmu no spotify.
Pozitīvi, ka pat cilvēki gados apgūst tehnoloģijas un mēdz priecāties par labumiem, ko atnes tehnoloģijas.
Vienu gan nesaprotu, asistents latviešu valodu nesaprot, bet telefonā google prot noklausīties apkārtējās sarunas latviešu valodā un prot piedāvāt mērķētu reklāmu. Būtu forši, ja arī komandas google asistents spētu pieņemt latviešu valodā!

1034

Tas ir speciāli, lai jauktu pēdas) Patiesībā gugle perfekti izkodusi latv. val. un tagad tikai laiž muļķi hihi

Ģirts

Šodienas prieks piejūdzu tējkannu pie assistenta. Taču jā bērni iesmej, kā es ar savu angļu akcentu staigāju pa māju un ar iekārtām sarunājos. Ja gribās iemēģināt assistentu darbībā nedārgi, tad tagad uz Black Friday labas atlaides Google nest produktiem tink.de lapā. Pa tiešo neved uz LV, tāpēc izmantoju perc.eu servisu.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: